Skocz do zawartości

Jubileusz :-)


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Hej,

Dokładnie 15 lat temu, 2 stycznia 1997 roku zapisałem swoją pierwszą sesję obserwacyjną w dzienniku. Ależ szybko czas zleciał!

W ciągu tych lat uzbierałem w sumie 380 sesji, obserwując w zasadzie wszystko. Słońce, planety, meteory, komety, planetoidy, zaćmienia, gwiazdy zmienne, podwójne, supernowe i nowe też się trafiały, kilka zakryć no i przede wszystkim obiekty mgławicowe. Właśnie te ostatnie polubiłem najbardziej i im najwięcej uwagi poświęcam.

W najbliższym czasie postaram się napisać krótkie podsumowanie obserwacji w roku 2011, chyba najbardziej udanym z wszystkich dotychczasowych.

Pozdrówka i czystego nieba w Nowym Roku!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za wytrwałość, szczególnie w systematyczności notowania obserwacji. Ja szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie kiedy to się u mnie zaczęły obserwacje - ale to było coś ok. roku 2003-2004.

Z ważnych wydarzeń jakie pamietam to:

- pierwsze obserwacje Słońca - tranzyt Wenus w 2004 roku - wtedy dowiedziałem się o metodzie projekcji z telewizji,

- początek nauki nieba - rozpoznawanie gwiazdozbiorów - lato (chyba sierpień) i chyba też 2004

- pierwszy teleskop - ref. 60/700 - 24.12.2005 (pod choinką ;)) - jakoś na dniach były pierwsze obserwacje teleksopem - a pierwszym obiektem był Saturn

- ok połowy 2006 - znalezienie forów astronomicznych - okazało się, że nie jestem w swoim hobby sam ;)

- wiosna 2007 - pierwszy zlot astro i poznanie innych ludzi na żywo, pierwsze obserwacje teleskopami lepszymi od mojego ref 60/700 ;).

- poczatek lipca 2007 - pierwszy konkretny teleskop - Synta 8"

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie będę gratulował tylko napiszę tak miałeś mały koszyk marzeń gdzie z niego wyrósł kosz wrażeń, marzeń, przygody, i wspomnień, masz teraz cztery koszyki astronomiczne nie przestawaj tylko na nich, byś nie stracił je wszystkie. Na koniec życzę więcej sukcesów w Astronomii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje, jesteś już na dobre ?skażony? niebem, nie przejdzie Ci to ;)

Ja astronomią zainteresowałem się pod koniec 1989 r, ale pierwszą obserwację zapisałem dopiero pod datą 13 stycznia 1994, za kilka dni więc będę obchodził 18-lecie :)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Paweł kawał czasu!

Coś te rocznice przypadają na okres świąteczno -noworoczny.  ;) Okres prezentów i pierwszych teleskopów.

Ja też  w tym okresie....dnia nie podam w  2004 r kupiłem pierwszy, badziewny refraktor 60/700 i wykonałem pierwszych obserwacji kraterów księżycowych 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już będzie tego roku 24 lata z Astronomią nie obchodzę żadnych jubileuszów, bo każda noc i każda obserwacja nieba to taki jubileusz i przygoda, która trwa i trwa jak w 1988 roku zainteresowałem się Astronomią nabierała pomalutku małych obrotów, teraz, kiedy już stuknęło tyle lat z nią to w sumie nabrała takiego rozpędu, że się nie zatrzymam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024