Skocz do zawartości

Dziwny niezidentyfikowany obiekt latający nad Przysietnicą


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny niezidentyfikowany obiekt latający przesuwał się po niebie z zachodu na wschód, nie był to samolot, bo nie było słychać dźwięku, ani samolot w oddali leciał ten obiekt prosto nad moim domem rodzinnym i domem gospodarczym też nad moją posesją, widzieli to moi rodzice, nie było żadnych innych obiektów. Data(2006-08-31) na zdjęciach jest zła, bo nie miałem przestawionego datownika, ale było to 2012-08-29. Nie dodawałem zdjęć wcześniej, bo nie miałem czasu. Zdjęcia robione kamerą Acuter zdjęcie PITC 0007 przybliżyłem zoomem obiekt. Dla przykładu dodałem zdjęcie samolotu przelatującego tą samą trasą, co ten obiekt, czyli nad moim domem. Zdjęcia nieobrabiane nie dodawałem żadnych kolorów tak jak widać na zdjęciach tak było widać na niebie. Dlatego dodaję ten temat tu taj. ;) :)

post-36-137699856695_thumb.jpg

post-36-137699856703_thumb.jpg

post-36-137699856708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz coś o prędkości przelotu, trasie, kierunku? Mi to narazie wygląda na latającą reklamówkę. Nie, nie żartuję, często coś takiego widzę, i wysoko się to potrafi wzbić jak mocny wiatr wieje.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsze od samolotu jak leci, prędkość no z tego, co widziałem 60km do 80 km w tych granicach, co do reklamówki, to wiesz nie zgodzę się, ponieważ obiekt leciał prosto z zachodu na wschód nie koziołkował był jednakowy kształt, widziałem oczami i przez kamerę nie zmieniał się wygląd wcale obiektu tak jak samolot, który pokazałem przesuwał się prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że to balon meteorologiczny ja bym prędzej obstawał, że to ten obiekt. Nie wiem, jaką prędkość osiągają tego typu balony, lub zwykły balon z koszem, bo się tym nie interesuję, wolę coś bardziej górnego, czyli Wszechświat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że balony meteorologiczne nieźle zasuwają pionowo w górę i są białe:

weatherballoon-nasa-launch.jpg

A balony z koszem mają inny kształt, a do tego powinienieć widzieć kosz:

220px-Sp-bzp.jpg

Może niech się inni wypowiedzą.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam albo czarny balon meteorologiczny lub balonik z helem zwykły. Na zdjęciu 006 widzę taką kreseczkę pod kulą, myślę że to linka. Z tego co czytałem niedawno o balonach meteorologicznych, zdarza się, że balon ma wyciek helu, i nie wznosi się czyli nie pęka na ok. 30 km tylko tkwi na danej wysokości. Siła wyporu jest równoważona i tak sobie dryfuje... :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Filip, że wypatrzyłeś linkę. Rzeczywiście jest ona na wszystkich zdjęciach. Do tego widać też na dwóch ostatnich supełek, którym był zawiązany. Więc chyba do balonik z helem który uciekł jakiemuś dziecku, któremu rodzic kupił balonik na festynie. I zagadka rozwiązana :D

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na innych też ją widać :) bardziej się nie zagłębiałem w zdjęcia, ale jakoś tak mi się to rzuciło w oczy. Chociaż "rzuciło" nie jest najlepszym słowem akurat. Mniejsza. Sam jak byłem mały to mi wyleciał tak balonik. Ale ryczałem :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko koledzy za wyjaśnienie żałował jak bym nie zrobił tego tematu, Dzięki za wszystko wiem, co leciało po niebie. Nie pozostaje nic innego jak dalej z kamerą Acuter polować za niezidentyfikowanymi obiektami latającymi no cóż jak by nie Wy to by ten obiekt został tylko na zdjęciach u mnie a tak to już wiem pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten obiekt. A tak sobie myślę, że to też balonik, chyba, że się mylę to niech ktoś mnie poprawi, cieszę się Grześku, że napisałeś i dodałeś, bo temat właśnie po to zrobiłem i jeszcze raz napisze o tym jestem ciekawego czy widzieliście, kiedy tego typu obiekty, więc tego się trzymajmy, a przyda się nam w przyszłości a może za rok ten temat, niech każdy z nas jak będzie miał możliwość zobaczenia obojętnie, co a nie wie niech napisze nam tu taj o tym. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę sfotografowałem coś takiego na niebie.

Panie Kierowniku! Oko odpadło...temu misiu...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)