Skocz do zawartości

Powitanie


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Better late, than never - więc melduję się również na forum. Wielu tu znajomych, forum ogromnie się rozrosło, merytorycznie też - do tej pory zaglądałem incognito.

Tym, którzy poraz pierwszy stykają się z takim nickiem, mówię szczerą prawdę: jestem prawie 69-letnim dziadkiem, który odmładza się wśród takich pasjonatów jak Wy !!!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, przed Ignis Dei chylę czoła za pracę włożoną w zorganizowanie forum

:)

Cassegrain GSO 6", TS APO 102 / f.7 na FPL53, Spektyw 80/430, EQM-35 goto,  AZ5,   AZ3-R-Pronto, bino MaxBright, SM PRO 15 x 70, Canon 650 mod.
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dla mnie Twoj nick brzmi znajomo :) Skoro tu jestes od razu pytanie :)

W swojej stopce masz napisane, ze uzywasz ED80 na AZ4. Mnie wlasnie bardzo interesuje ten montaz. dasz rade skrobnac kilka slow/

Pozdrawiam. :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Better late, than never - więc melduję się również na forum. Wielu tu znajomych, forum ogromnie się rozrosło, merytorycznie też - do tej pory zaglądałem incognito.

Tym, którzy poraz pierwszy stykają się z takim nickiem, mówię szczerą prawdę: jestem prawie 69-letnim dziadkiem, który odmładza się wśród takich pasjonatów jak Wy !!!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, przed Ignis Dei chylę czoła za pracę włożoną w zorganizowanie forum

:)

Niezwykle miło jest mi Cię powitać Zbyszku na forum!

Musisz koniecznie założyć temat i informować nas o tym -co tam słychać w astro-świecie  u naszych braci Czechów!

Pozdrawiam Robert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za miłe słowa, w miarę sił i czasu / emeryci mają z tym czasem kłopot  ;) / będę starał się wsadzić swoje 3 grosze no i przekazywać szpiegowskie wiadomości od...przyjaciół  :)

Marvaz, właśnie dzisiaj gorzej z tym czasem, więc w odpowiednim dziale postaram się późno wieczorem albo jutro przekazać moje subiektywne spostrzeżenia odnośnie AZ4; może przydadzą się innym...

:)

Cassegrain GSO 6", TS APO 102 / f.7 na FPL53, Spektyw 80/430, EQM-35 goto,  AZ5,   AZ3-R-Pronto, bino MaxBright, SM PRO 15 x 70, Canon 650 mod.
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że zawitałeś tutaj na forum. Ale mam nadzieje, że nie zaniechasz udzielania się na A4U  ;D

Absolutnie nie !!! Ograniczę pozostałe dwa... :)

Nie zapomina się swoistej inicjacji, gdy trzęsły mi się z emocji łapy gdy wystukiwałem rejestrację, czy ostatnie kliknięcie przed pierwszym postem...he,he !

Uświadomcie sobie, jestem już stary koń, jeśli chodzi o obsługiwanie komputera; tej komunikacji poza mailowej, wkładania fotek itp itd musiałem się uczyć a i tak do tej pory nie umiem wstawić fotki na net, by dać to potem na forum... Poprostu brak mi pasji do zgłębiania i wykorzystywania możliwości kompa.

A te polemiki na forum, smakowanie polszczyzny i erudycji El Capitano? Teraz na A4u troszkę niemrawo - ale mnie to nie przeszkadza, trudno...konkurencja... :)

Cassegrain GSO 6", TS APO 102 / f.7 na FPL53, Spektyw 80/430, EQM-35 goto,  AZ5,   AZ3-R-Pronto, bino MaxBright, SM PRO 15 x 70, Canon 650 mod.
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Absolutnie nie !!! Ograniczę pozostałe dwa... :)

Uff!  :P

Nie zapomina się swoistej inicjacji, gdy trzęsły mi się z emocji łapy gdy wystukiwałem rejestrację, czy ostatnie kliknięcie przed pierwszym postem...he,he !

Skąd ja to znam...  ;)

Uświadomcie sobie, jestem już stary koń, jeśli chodzi o obsługiwanie komputera; tej komunikacji poza mailowej, wkładania fotek itp itd musiałem się uczyć a i tak do tej pory nie umiem wstawić fotki na net, by dać to potem na forum... Poprostu brak mi pasji do zgłębiania i wykorzystywania możliwości kompa.

Przecież nasza pasja to astronomia... nie informatyka. ;)

A te polemiki na forum, smakowanie polszczyzny i erudycji El Capitano? Teraz na A4u troszkę niemrawo - ale mnie to nie przeszkadza, trudno...konkurencja... :)

heh... El Capitano... Jego wywody... ;) A ile razy to się ochrzan od Niego dostało :P

Faktycznie na A4U ostatnio niemrawo... ale to dotyka moim zdaniem wszystkie fora astro. Coraz więcej światłych ludzi odchodzi od udzielania się na forach. Moim zdaniem to nie jest wina "konkurencji". W końcu chodzi o tą samą branżę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszytskich,

Jako, że czytam to forum od początku jego istnienia doszedłem do wniosku, że czasa zacieśnić więzi.

Ostatnio dochodzę do wniosku, że warszawska aktywność astro jest b. licha. Próbowałem zchęcić do wspólnych obserwacji ludzi z tych okolic, ale bez odzewu.

Sam do lasu na noc nie pojadę dlatego nie wyjkluczam, że Poznańska astrospołeczność mnie zaakceptuje a jak będę zdesperowany i dokończą odcinek autostrady Styków -Warszawa to będzę z teleskopem odwiedzał i Wasze strony.

Ale jest i inne rozwiązanie. Igni sprzedaje mieszkanie, u nasz w Stolicy ceny trochę spadły. Mogę poszukać dla Ciebie coś atrakcyjnego.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)