Skocz do zawartości

Powitanie


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Witajcie, mam na imię Robert, mieszkam w Stepnicy w woj. zachodniopomorskim. Jestem zalogowany na kilku innych forach jako robson999.

Regularnie odwiedzam to forum od dłuższego już czasu, ale nie miałem odwagi na wcześniejsze zalogowanie się tutaj, ponieważ bałem się uzależnienia od forów.

Sam sobie się dziwię, ponieważ jeszcze nie tak dawno temu, byłem zagorzałym przeciwnikiem "idei" wieloforumowej. Jednak zweryfikowałem swoje przekonania, ponieważ zauważyłem, że w wielu miejscach można poznać ciekawych ludzi.

Moją pasją jest astronomia wizualna (oglądanie nieba :D).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Witam,

  dopiero co się zarejestrowałem, więc na tym forum jestem "nowy", ale astronomią już się "trochę" zajmuję - od ponad 50 lat jestem w PTMA (w Oddziale Warszawskim), od ponad 30 lat - w Sekcji Obserwacji Pozycji i Zakryć PTMA (jako jeden ze współzałożycieli SOPiZ), ok. 20 lat byłem w Zarządzie Głównym PTMA. Miałem też znanych astronomów jako moich nauczycieli - m. in. prof. Włodzimierza Zonna oraz przede wszystkim - doc. Macieja Bielickiego.

Na innych forach jestem od kilku lat - zwykle także jak "Hermes" (chyba, że ten nick był zajęty już wcześniej - wtedy występuję pod innym, ale podobnym). Ponadto mam stały kontakt z Planetarium w Warszawie.

  Być może będę tutaj "przydatny"...  :)

  Hermes (Roman Fangor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy z chęcią poczytamy o zakryciach i pozycjach prosto od bardzo zaawansowanego usera.

Zawsze tego typu zjawiska mnie ciekawiły od strony obserwacyjno-warsztatowej.

Nawet mam poradnik Sekcji Obserwacji i Zakryć PTMA ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością witam Pana na naszym młodym forum! Pana obecność z pewnością doda mu splendoru!

Pozdrawiam Serdecznie i zachęcam do częstego tu zaglądania i  pisania !

Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wątek powitalny to chyba najbardziej odpowiednie miejsce na pierwszy post...  :)

Witam zatem wszystkich witających, wszystkich przywitanych no i w ogóle wszystkich użytkowników.  ;D

Miło ujrzeć znajome twarze. Mimo że czasu na pisanie mam ostatnio w śladowych ilościach, to postaram się od czasu do czasu coś skrobnąć...

JZ

Herschel 400 in progress: 376/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To mój pierwszy post na forum więc chciałem powiedzieć: Cześć!

Generalnie trochę osób może mnie kojarzy z innych portali astro :)

Jeśli chodzi o astronomię to  preferuję ATM, astroszkice i trochę amatroskiego astrofoto + zjawiska atmosferyczne.

Postaram się w wolnym czasie skrobnąć coś wartościowego od siebie  ;)

Pozdrawiam Wszystkich

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam użytkowników tego fajnego forum, nazywam się Janusz dla kolegów Jonek ;), i mieszkam w Mysłowicach na Śląsku (konkretnie na Wesołej), astronomią dopiero zaczynam się interesować i sprzętu jako takiego poza lornetką 10x50 jeszcze nie posiadam, ale za poradami szanownych tu zgromadzonych kolegów mam nadzieję ,że to się nie długo zmieni ,mam zamiar kupić syntę 12" na montażu dobsona (chyba tak się to pisze) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)