Skocz do zawartości

Jak dbać o kondycję w czasie kwarantanny lub izolacji?


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest jak jest i czasami trzeba siedzieć w domu żeby nie narażać innych lub siebie. Warto zadbać o swoją kondycję i nie zasiedzieć się przed telewizorem. Napiszcie co i jak robicie żeby nie wypaść z formy.
Ja stosuję kilka rozwiązań:
1. Ćwiczenia rozciągająco rozluźniające. W sieci jest tego mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie
2. Chodzenie albo raczej dreptanie w miejscu - mnie najbardziej podchodzą te stare ćwiczenia (naprawdę potrafią zmęczyć): https://www.youtube.com/watch?v=DYuw4f1c4xs
3. Jazda na rowerze stacjonarnym. W pierwszych dwóch punktach potrzebujemy tylko internet i chęci ale tu trzeba zakupić sprzęt. Mnie kiedyś na wyprzedaży biedronkowej udało się kupić rowerek magnetyczny "seven for 7" i służy dzielnie, choć jest raczej na osoby lekkie ;) Jest prawie bezgłośny dlatego w międzyczasie puszczam sobie na youtube wycieczki rowerowe lub górskie - kierownicę ustawiłem w poziomie i świetnie mieści się tam laptop.
4. Dla miłośników wspinaczki jest coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=0yxK24PJcsE

Miłej zabawy i dajcie znać jak poszło oraz jakie macie swoje sprawdzone sposoby ;)

 

 

  • Like 3

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkusiu napisał:

4. Dla miłośników wspinaczki jest coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=0yxK24PJcsE

Miłej zabawy i dajcie znać jak poszło oraz jakie macie swoje sprawdzone sposoby ;)

Tak się składa, że wspinam się trochę, ale o tym patencie nie słyszałem. Dobrze, że nie gibnął się razem ze stołem ;)

Ćwiczenia same mi wchodzą na ręce, w dokładnie dwa bobasy jeden 15kg drugi 10kg. Kilka kółek po mieszkaniu i ręce dogrzane ;)

Zmajstrowałem też takie coś na bocznej ścianie garażu u rodziców i daje do radę ;)

1586096741179677658546.thumb.jpg.9c89f49955fb91c5755eb595082c3068.jpg

Od razu dzieci też mają zabawę. Tylko muszę dokupić chwytów.

A tak to czasem robię trening obwodowy. Drążek, hantelki i można sporo ćwiczeń zrobić. Później się przydaje jak trzeba 16" z piwnicy wyciągnąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)