Skocz do zawartości

VII zlot w Zatomiu 5-8 Września 2013


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze - na następnym zlocie jak Peather dojedzie, chodzę z kneblem w gębie i w niebieskim mnisim habicie z logo zlotu na klacie - to jest Paparazzo jeden :P

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ode mnie króciutkie streszczenie zlotu.

 

http://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2013/09/vii-zlot-miosnikow-astronomii.html

 

W materiale wykorzystałem kilka zdjęć skopiowanych z forum. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. Jeśli było by inaczej proszę pisać na PW. Wtedy zdjęcia usunę.

 

 

Pzdr

Szymon

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uzupełnienie dnia drugiego, mała panoramka. Może posłuży kiedyś jako tło baneru na forum czy coś w tym stylu ;)"

 

.....taaaa.... reklama piwa od lewej do prawej... tylko młody czyta..

  • Like 4

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....taaaa.... reklama piwa od lewej do prawej... tylko młody czyta..

Bo my dbamy na zlocie o wychowanie młodzieży w trzeźwości 8)

Siedzi edukacyjnie w oddali i ma obraz na to co go czeka gdy sięgnie po napoje procentowe - uzależnienie prowadzące między innymi do męczarni ich spożywania niemal w zwrotnikowym słońcu :-[

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu.

Film o krzaku jest kapitalny!  Mistrzostwo świata.

Tylko nie popadaj w samouwielbienie. Miałeś farta.

Przyznaję jednak, że na farta też trzeba sobie zapracować. Kto nie filmuje ten nie ma! :)

Pozdrawiam

p.s.

Drgnęło mi ekologiczne sece przez moment ale ... to przecież było sztuczne drzewko; co nie?

A w ogóle to ten spływ kajakowy tak mnie ujął ekologiczno-pedagogicznie, że wybaczam Ignisowi jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uczestników zlotu.Serdecznie dziękuje za miłe chwile spędzone na zlocie niestety tylko jedna noc ponieważ rano musiałem być w Szczecinie.Mam prośbę do sympatycznego kolegi który pokazywał mi na moim telepie GSO 12"(ciekawostki) na niebie niestety byłem pierwszy raz na zlocie więc nie znam nawet imienia.Bardzo proszę o kontakt na adres [email protected]ękuję i pozdrawiam,czekam już niecierpliwie na następny zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ PLUSIKA ZA KRZAKA..... :D :D :D  Kurcze aż strach pomyśleć coś  Ty jeszcze z  ukrycia filmował ! ;D

Bardziej strach pomyśleć, co z tego filmiku można jeszcze zrobić :D

 

Uwaga: Nie dla osób wyczulonych na bardzo mocne słownictwo!

 

 

 

Wrzucone publicznie z potężnymi wątpliwościami ;)

 

Mam jeszcze kilka filmików, raczej poważnych, mam ok 40 minut wykładu Tranoxa. Jakby było tego więcej (ktoś ma?), to wyszłaby fajna videorelacja...

  • Like 2

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

video relacja na pewno, była by fajnym dokumentem . Chociaż by dla tych którzy nie mogli być razem z Nami . A być może  po 15 latach oglądając taki materiał to pewnie łezka by się zakręciła . Dokument dla potomnych . Paether BRAVO pomysł.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był sarkazm, zabrakło tylko jakieś pokrętnej minki ;)

:D ok luz tranox. A swoją drogą taki materiał mógł by być robiony każdego roku. Jestem pewien że większość Uczestników  zlotu  chciało by mieć taki dokument w swojej kolekcji. :)

  • Like 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie napisałem zbyt wiele o wrażeniach :-[

 

Jedziemy-nie jedziemy.

Losy mojego udziału w zlocie ważyły się od samego początku z różnych względów. Tydzień w północnej w Polsce, to tydzień mniej w domu, tydzień mniej dla rodziny. Dodatkowo jak mówiłem komuś na zlocie, logistycznie było to bardziej skomplikowane niż ewentualna wyprawa na Teneryfę, serio. Samochód -> Samolot -> Autobus ->Autobus -> Samochód ->Samochód ->Prom -> Samochód. Tak to wyglądało w obie strony) Dobrze, że mój znajomy akurat w niedzielę jechał z Torunia samochodem do Anglii bo ta lista byłaby jeszcze dłuższa :wacko:. Dzień przed wylotem nie wiedziałem jak się dostaniemy na lotnisko  :D  Sporo nerwów, nie powiem. Dodatkowo lądowanie w Poznaniu straszne, najgorsze jakie miałem. Na szczęście na tym zakończyły się nerwy.

 

Poznań

Pierwszy raz byliśmy w Poznaniu. Mały, fajny hotelik w centrum miasta. Pozytywne miasto, pełne ciekawych miejsc, samoistnie przychodziło na myśl porównanie z Krakowem, w którym mieszkałem 5 lat i jednak to półka niżej (komu się teraz naraziłem?). Ale jak wspominałem, miasto zdecydowanie na plus i zdecydowanie potrzeba więcej czasu niż dwa dni, żeby obadać głębiej.

 

Road to Zatom

W tym miejscu wielkie podziękowania dla Ignisa, bo ułatwił mi ten zlot jak tylko mógł. Autobus do Obornik, a później to już z szefem na Zatom. Bezproblemowo.

 

Część główna - ZLOT

Pierwsze wrażenie niepewność. Co to za ludzie? Kto jest kto? Wcześniej osobiście znałem tylko część grupy "gdańskiej". Do kogo podejść? Ale zawisł baner, Jacek zaczął prelekcje o włoskiej kulturze i poleciało ;).

To był drugi mój zlot w tym roku - wykonałem swój plan. W porównaniu do Stężnicy, Zatom ma jedną poważną zaletę - ludzie są bardziej skumulowani, co sprzyja integracji. Starałem się poznać kogo tylko mogłem. Cieszę się, że zaglądnął Krzysiek Kida i Maciek M (jednak nie jest klonem :D ). Strasznie fajnie rozmawiało mi się z obydwoma Jackami, KrzyśkiemG, młodymi: Bandrosem i Tranoxem i w ogóle zarówno z całą ekipą widoczną na tym filmiku:

...jak i oczywiście grupą: Pablito - M-A-X - Panasmaras - Marek_Gdańsk, ale to nic nowego. Pablita ATM "Astrocytrynia" jest najlepsza na Świecie :)

Tylko dwóch prelegentów, ale obaj świetni. Panas i Jego Ciemna Strona Mocy Drogi Mlecznej na zawsze zmieniło postrzeganie pewnych rejonów nieba (jeszcze mi nie przeszło więc wątpliwe, że nastąpi to w przyszłości), a wykład Tranoxa mam w 3/4 nagrany (jakieś 40 minut) i jeszcze nie wiem w jakim bardziej lub mniej niecnym celu wykorzystam >:D .

Wyrazy współczucia dla jednoosobowego jury, które wybierało "ten lepszy".

Jedzonko: Wypas, tyle. Szerszy komentarz zbędny.

W nocy: Trwa dyskusja, o wyższości nieba bieszczadzkiego nad zatomskim i odwrotnie. Ponad dziesięć lat (taki sobie bagaż doświadczeń) obserwowałem w różnych rejonach Bieszczad. Nie widzę, żadnego poważnego powodu, dla którego to zatomskie miałoby czuć się jakoś gorszym.

Nie wiem jak to Ignis wyczarował, może nawet nie chcę wiedzieć, że tuż przed zlotem zrobiła się świetna pogoda, a tuż po zlocie znów się zepsuła. O konszachty z siłami nieczystymi nie podejrzewam..

Było co obserwować, było przez co, oj byłoooo.

Kajaki - mało brakło a zobaczyłbym je może na zdjęciach ale się udało. Aga do teraz jest wniebowzięta :)

Niestety musieliśmy wyjechać w niedzielę tuż po 7:00 więc ostatnią nockę sobie odpuściłem i poszedłem spać dosyć wcześnie co spotkało się z niemałym zdziwieniem.

Ostatnie zdjęcie jakie zrobiłem, niedziela 6:53, ludziska śpią a my musimy spadać...

6hpw.jpg

 

 

Aha, rozwalił mnie Alien. Stwierdził, że miał się nie odzywać do mnie na zlocie, po czym włączył taką "rozmowność", że z boku dało się usłyszeć komentarze: "Zostaw już chłopaka w spokoju" :D

  • Like 5

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie przydazyla bardzo zabawna historia w ostatnia nocke obserwacyjna. Siedzialem chyba do 5 nad ranem(ogolnie sam siebie zadziwilem zeby 3 nocki prawie do rana siedziec ;) normalnie hardkor) i wyobrazcie sobie ze pokoj trojmiejski byl zamkniety ;D , tak to jest jak sie tak dlugo siedzi. Tak sie zlozylo ze obok bylo nie zamkniete na klucz >:D  i wolna kanapa na dole i polozylem sie spac do was, pewnie mieliscie zdziwienie jak opuszczaliscie pokoj ^-^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawialiśmy się, o co chodzi z tą kanapą na dole, ale zdziwienia nie było bo nasze lokum było o tyle dziwne, że byliśmy tylko my (ja z Agą), Krzysiek G. i później chyba dojechał ktoś jeszcze...i ktoś miał jeszcze dojechać ale nie wiem czy był. Jakbyś wyszedł na górę to zobaczyłbyś 3 wolne łóżka :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późnawo ale przynajmniej odświeżycie sobie wspomnienia.

 

Gdyby któreś zdjęcie komuś nie pasowało lub kogoś urażało pisać na PW. Usuniemy.

 

 

 

post-604-0-07142100-1380190379_thumb.jpg

 

post-604-0-74411800-1380190385_thumb.jpg

 

post-604-0-43598900-1380190391_thumb.jpg

 

post-604-0-77778000-1380190398_thumb.jpg

 

post-604-0-77042100-1380190403_thumb.jpg

 

post-604-0-26072500-1380190409_thumb.jpg

 

post-604-0-26620200-1380190415_thumb.jpg

 

post-604-0-38048500-1380190420_thumb.jpg

 

post-604-0-66884600-1380190425_thumb.jpg

 

post-604-0-34675400-1380190431_thumb.jpg

 

post-604-0-76654400-1380190435_thumb.jpg

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)