Skocz do zawartości

Wszyscy jesteśmy Zwierzakami Kulinarnymi


Rekomendowane odpowiedzi

Mocno zdziwiony waszym zaskoczeniem że kiedyś spróbowałem jak smakuje Chrabąszcz chce założyć nowy temacik bardzo nie astro w którym bedzie można wypowiedzieć sie o waszym zdaniem najbardziej pokręconym jedzeniu,Nie ma to być jedzenie o którym słyszeliście ale takie które spróbowaliście osobiście .

Nie chodzi mi tutaj także o jakieś żaby,ostrygi czy ślimaki bo tego typu żeczy można dziś dostać nawet w polskich hipermarketach.

Dla mnie takim ciekawym ale świadomym eksperymentem kulinarno-kulturowym było zamówienie a następnie skonsumowanie w Odessie gulaszu z psiego mięsa .Rzecz działa sie w prywatnej Azerskiej czy też abchaskiej małej knajpce i nasze zamówienie wywołało zdziwienie a nawet zaskoczenie u innych klientów lokalu. Najprawdopodobniej narodowości Ukraińsko-Ruskiej a więc i dla nich było to nienaturalne kulturowo ale jako ze w czasie wyjazdów jetem zwolennikiem jedzenia tego co najdziwniejsze w karcie więc nie mogłem sie oprzeć.

pozdrawiam piotr

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczone świerszcze.No i dość nietypowe danie : wątróbka nutrii.Wątróbka super , świerszcze tak  jak małe kraby- chrzęszczą w zębach.Ze zwykłych mies to wszelkie króliczyny,koziny, gęsiny. Rekin,matwa. Z zieleniny :pokrzywa,mniszek, pędy bambusa, pędy trzciny.łopian(strasznie gorzki), sok z brzozy. Nieosobiście ale w rodzinie: tata jadł  smazone jądra baranie . W stanie mocno skacowanym wypił  nalewkę z żmiji. Babcia która przezyła obóz koncentracyjny zjadła z kolezankami (jak straznicy nawiali tuż przed wyzwoleniem przez amerykanów).... ss-mańskiego smazonego owczarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i o to mi chodziło ,co prawda babcine wyznania na temat SS-mańskich owczarków nie do końca nas dotyczą ale trzymają sie głównego nurtu dyskusji

Troche odwagi koledzy opowiadajcie co było waszą zagrychą jak nikt nie widział  ;D

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temat o tym to ja napiszę tak nie miałem okazji jeść typowych wszystkich potraw, jakie serwują nam regionalne kuchnie w naszym Kraju a co dopiero tego typu jedzenia, w sumie zanim bym zjadł musiał nabyć kilka sztuk worków, by potem nie zabrudzić restauracji.  :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno się mi przypomniało . Mój szfagier jest naprawdę niezłym fachowcem -grzybiarzem. No i dzięki niemu jadłem nietypowe grzyby : kilka gatunków hub (niezłe), nietypowy gatunek muchomora(tu pomyłka oznaczała by zjedzenie podobnego muchomora ale wybitnie halucynogennego), Jadłem tez grzyby o smaku orzechów i wygladzie przerośnietej pleśni, inne o wyglądzie galarety itp.Jadłem też  grzybki z ktorych rzymianie robili atrament .Cechą charakterystyczą ich było to że przez 3 dni niewolno pić żadnego alkoholu. Inaczej pewne cieżkie zatrucie a nawet śmierć.

Tak apropo zatruć i sensacji żołądkowych . Raz tylko sie zatrułem po zjedzeniu marynowanych grzybków mun kupionych w słoiczku w markecie(Biedronka chyba). Żeby śmieszniej szfagier kiedyś mnie poczęstował europejska wersja tego grzybka i nie było żadnych sensacji.

No i jeszcze jedno: nie jest to może jakieś totalnie hardkorowe jedzenie ale jadłem np soloną surową rybę-  golca  przywiezionego z arktycznej Rosji zawinietą w gazetę -najlepsza rybka jaka jadłem w życiu.

No i jestem koneserem herbat i serów - długo by gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadłem ćmy i pająki w Roztokach ,jakieś takie bez smaku ;), ps z tego co słyszałem to żadnych grzybów nie powinno się mieszać z alkoholem nawet tych marynowanych bo wydzielają się wtedy jakieś toksyny.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ponieważ pochodzą z Krakowa a to niedaleko wioski o nazwie Skotniki, której mieszkańcy w latach 70tych zajmowali się handlem psim smalcem (podobno lekarstwo na wszystko) Jako dziecko kiedy przechodziłem odrę, mój ojciec kupił od kolegi ten specyfik i dwa razy zaaplikował mi z nim kawę. Pamiętam że już po pierwszej dawce wysypka opanowała całe moje ciało i więcej się nie pojawiła, więc może coś w tym jest.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Mrówki  8)

Tak a propo to u mnie w wiosce obok mieszka koleś, który prowadzi warsztaty kulinarne w stylu: 'jemy co znajdziemy' zresztą sam żyje w sposób iście survivalowy przez co jego dzieci często są wyśmiewane w szkole...a tak ogólnie jest doktorem biologii i wykładowcą akademickim.

http://www.youtube.com/watch?v=pYTFV_2wjdQ

Polecam, może ktoś znajdzie coś dobrego dla siebie  8)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to skromnie i nieświadomie... psia karma chappi. :D

Możesz opisać jak smakuje? Co jakiś czas mam ochotę spróbować, ale obawiam się nagłych zwrotów  ;)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

hmmm. To zależy od składu. Teraz jest spory wybór w psich karmach.  :P To co skonsumowałem smakowało jak mięso z kurczaka z posmakiem mięsa rybiego.  :P Smacznego!  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. To zależy od składu. Teraz jest spory wybór w psich karmach.  :P To co skonsumowałem smakowało jak mięso z kurczaka z posmakiem mięsa rybiego.  :P Smacznego!  ;D

Ja psu kupuję jagnięcinę. On je lepiej od nas  ::)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)