Skocz do zawartości

Komercyjny silnik dla forum!


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem więcej czuć tu prawdziwy kosmos! :)

Tak zgadza się ...ALE....  w kosmosie też są urodziny 8)

post-476-0-74110700-1377715300_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze top! Logo w szarym kwadracie na ciemnozielonym tle...tak sobie wygląda ;)

Nie chcę się już odzywać bo tyle PW wysłałem do Adminów, że jeszcze jeden i ban murowany - To Paether o tym Logo napisał ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcę się już odzywać bo tyle PW wysłałem do Adminów, że jeszcze jeden i ban murowany - To Paether o tym Logo napisał ::)

 

hehe :) Top tez będzie zmianiany, przydał by się jednak dobry grafik, może ktoś z kolegów pomoże :) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zamiana silnika okazała się, niestety, bardzo niekorzystna dla działu "Gwizady zmienne". Niemożliwość wyświetlania samoaktualizujących się wykresów, pobierających dane z zewnętrznej bazy danych, zubożyła prezentacje wyników naszych obserwacji. Link do wykresu to nie to samo co żywy wykres na ekranie. A tak ładnie to działało na starym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zamiana silnika okazała się, niestety, bardzo niekorzystna dla działu "Gwizady zmienne". Niemożliwość wyświetlania samoaktualizujących się wykresów, pobierających dane z zewnętrznej bazy danych, zubożyła prezentacje wyników naszych obserwacji. Link do wykresu to nie to samo co żywy wykres na ekranie. A tak ładnie to działało na starym silniku.

Już kilka razy komunikowałem ten problem, ale nikt z administratorów się temu nie przyjrzał.

Estetyka estetyką,  też jest ważna, ale jesteśmy tu przede wszystkim dla astronomii .... przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Bez pełnej funkcjonalności forum jego wygląd dla wielu nie będzie miał znaczenia.... chyba że ma ono spełniać jedynie funkcję towarzyską.

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dokładnie napisać w czym w jest problem o jakie wykresy chodzi, sprawdzę to. Dzięki.

Chodzi o linkowanie wykresów z tego generatora:

http://sogz-ptma.astronomia.pl/lcgenerator.php

Podając adres generowanego samo aktualizującego się wykresu i oznaczając go na forum jako grafika, na starym silniku wyświetlany był jako obrazek, który zmieniał się w miarę napływania nowych obserwacji:

http://sogz-ptma.astronomia.pl/wykres.php?id=2854&ilosc_dni=25000&data_od=&data_do=&w=800&h=400&grid=1&maxmag=&minmag=&rpkt=3&ryswsp=0&idobs1=&idobs1col=007700&onlyidobs=&paramn=&paramk=&krokusred=

A teraz to nie działa. Forum odrzuca tę grafikę.

post-53-0-94839800-1377761624_thumb.jpg

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie przyjmuje plików png. ?

 

 

Przyjmuje, problem jest z tzw. dynamicznymi obrazkami które znajdują się na zewnętrznych serwerach, nie jestem pewien ale w tej wersji IPB możliwość dodawania takich obrazków jest zablokowana, poszukam rozwiązania tego problemu, nic nie jest jeszcze przesądzone :D

 

Postaram się dodać uprawnienia do zamykania ofert na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji nie ma możliwości zamykania ofert na giełdzie przez usera ?

 

 

Zrobione, użytkownicy mogą już zamykać własne tematy w działach Kupię/Sprzeda/Zamienię Oddam.

 

w załączeniu podpowiedź jak zamknąć własne ogłoszenie ;)

post-2-0-87038800-1377773437_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Top tez będzie zmianiany, przydał by się jednak dobry grafik, może ktoś z kolegów pomoże :) ?

 

Wydaje mi się, że tutaj nie trzeba cudów. Wystarczy pozbycie się tego szarego kwadrata wokół logo i powiększenie samego logo w czym mogłoby pomóc przesunięcie 5 buttonów na prawą stronę:

 

sxq9.jpg

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Panie P. - można ??  można 8)

Wszystko w tym temacie - logo ręką ludzką nie skalane, a jakiej dostojności nabrało 8)

Do dzieła Adminy :)

A ja się na jakiś czas żegnam bo bana ani chybi dostanę ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taki temacik.

 

Po kliknięciu w miniaturę zdjęcia otwiera się ono w pełnej rozdzielczości. Niekiedy nie mieści się w monitorze. Czy jest techniczna możliwość ażeby zdjęcie otwarło się w rozmiarze umożliwiającym zobaczenie je w całości? (dostosowane do rozmiaru monitora.) Można by np klikając PPM mieć do wyboru 1.zdjęcie w pełnej rozdzielczości, 2.Full Screen.

 

No i...?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pożegnałeś się do czwartku - to dowiesz się w czwartek ;)

A weź sobie na zapisz (SAVE) - otworzy się w nowej karcie i będziesz miał  - poco dublować 2 plikami zasobność serwera :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By trza było wstawić zdjęcia z mniejsza rozdzielczością, ale chyba nie oto chodzi. Można w zasadzie kliknąć na save i mamy całe.

Albo klikasz PPM na miniaturce potem na Otwórz i wyświetla Ci się całe.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pożegnałeś się do czwartku - to dowiesz się w czwartek ;)

A weź sobie na zapisz (SAVE) - otworzy się w nowej karcie i będziesz miał  - poco dublować 2 plikami zasobność serwera :)

Nie chodzi mi o to, żeby na serwerze zapisywać 2 foty w różnych rozdzielczościach. To było by bez sensu.

 

A no właśnie o to mi chodziło! (SAVE) Wcześniej tego nie sprawdzałem!

A czy ten zapis to tylko otwarcie nowej karty czy zdjęcie jest zapisywane na HDD?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do wyświetlenia.

No i super. :)

 

 

Przecież pożegnałeś się do czwartku - to dowiesz się w czwartek ;)

 

Nie pożegnałem się tylko pisałem, że zobaczymy się w czwartek. ;D  "Do zobaczenia w czwartek."

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tutaj nie trzeba cudów. Wystarczy pozbycie się tego szarego kwadrata wokół logo i powiększenie samego logo w czym mogłoby pomóc przesunięcie 5 buttonów na prawą stronę:

 

sxq9.jpg

Jest Admin Adminów - niech luknie - Będzie 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, żeby na serwerze zapisywać 2 foty w różnych rozdzielczościach. To było by bez sensu.

 

A no właśnie o to mi chodziło! (SAVE) Wcześniej tego nie sprawdzałem!

A czy ten zapis to tylko otwarcie nowej karty czy zdjęcie jest zapisywane na HDD?

A ja głupi ciągle "ctrl" + "-" naciskałem :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)