Skocz do zawartości

Fotka miesiąca


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego tak się spieracie, popatrzcie jak załatwiono sprawę rozliczania w działalności gospodarczej - płacimy do 20-tego za ubiegły miesiąc a nie 1-ego za ubiegły miesiąc. Nie wyskakujcie ponad poprzeczkę i należy to zrobić na spokojnie, czyli jak głosujemy za miesiąc sierpień mamy jakiś czas września do podsumowania aby to wszystko było uczciwie wybrane. Poza tym wiadomo jaką mamy pogodę 29 dni pochmurnych i jeden albo 2 dni nadających się do obserwacji i jak możemy przystąpić do konkursu? Myślę że to można zrobić z automatu czyli od ukazania się fotki mamy czas 30 dni w których głosujemy i po tym okresie zliczamy głosy ... itd. technicznie chyba do zrobienia. Jeszcze goście zaglądający na forum głosując mają takie same prawa jak użytkownicy, oni nie czytają regulaminów a jedynie głosują. Ja po prostu nie widzę tego jak by to zrobić w ramkach miesięcznych jedynie już znając zwycięzcę możemy przypisać do danego miesiąca i to chyba tyle 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam.
 

 

Regulamin konkursu:

  1. Na konkurs ,,wstawiamy? fotografie wykonane samodzielnie zgodnie z kategoriami ? DSO i US do 25 dnia danego miesiąca.
  2. Na fotografie głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 26 do ostatniego dnia każdego miesiąca.
  3. Zwycięskich 8 fotografii jest umieszczonych na stronie głównej FA w pierwszym dniu  następnego miesiąca.
  4. Fotografie roku wybieramy z fotografii miesięcy ? decyduje ilość zdobytych punktów z 12 poszczególnych miesięcy poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 02 do 07 stycznia nowego roku.  Fotografia roku jest umieszczona przez cały następny rok jako pierwsza od lewej na stronie głównej FA

 

 

Według tego, od 26 do ostatniego dnia miesiąca wybieranych jest 8 najlepszych fotografii.  Kiedy wybrana zostanie z zakwalifikowanej ósemki, ta jedna, zwycięska fotografia miesiąca?

 

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na pierwszą, bardzo uogólnioną wersję regulaminu według myśli mojej i Daniela. Mam nadzieję, że na jego podstawie zostanie napisany regulamin oficjalny rozgrywek ;)

 

 

Pre-Regulamin

Plebiscytu na Astro-Fotografię Miesiąca

i

Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku

 

 

I. Zasady podstawowe

  1. Organizatorem Plebiscytu na Astro-Fotografię Miesiąca i Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku (zwanych dalej ?rozgrywkami? ? jako całość oraz ?plebiscytem? w kontekście Astro-Fotografii Miesiąca i ?konkursu? w odniesieniu do Astro-Fotografii Roku) jest Forum Astronomiczne.pl (zwane dalej ?FA?) i jego Administrator Robert.
  2. Do konkursu zgłaszane będą automatycznie astro-fotografie dodane przez Użytkowników FA w dziale ?astrofotografia? przez okres od pierwszego, do ostatniego dnia danego miesiąca.
  3. Użytkownik wraz ze swoim zdjęciem może nie zostać zakwalifikowanym do rozgrywek w przypadku:
  1. Jeśli jawnie nie wyrazi na to zgody w poście, w którym dokonał publikacji zdjęcia
  2. Jeśli jego zdjęcie nie zostało wykonane w ciągu tego miesiąca (nie dot. I edycji rozgrywek)
  3. Jeśli istnieją podejrzenia, że nie jest on autorem fotografii

 

 

II. System rozgrywkowy

  1. Po zakończeniu danego miesiąca, w pierwszym tygodniu kolejnego miesiąca rozpoczyna się głosowanie na Fotografię Miesiąca poprzedniego ? zgodnie z pkt. 2-3 cz. I
  2. Głosowanie trwa 7 dni i jest przeprowadzane w specjalnie przystosowanym do tego temacie w dziale ?Astrofotografii? za pomocą ankiety.
  3. Po upływie czasu trwania ankiety, fotografia, która uzyskała największą liczbę głosów zyskuje tytuł Astro-Fotografii Miesiąca i jednocześnie kwalifikuje się do Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku.
  4. Konkurs na Astro-Fotografię Roku odbywa się corocznie w pierwszej połowie stycznia każdego roku. Do konkursu dopuszczone zostają zwycięskie Astro-Fotografie Miesiąca z roku ubiegłego.
  5. Tytuł Astro-Fotografii Roku zyskuje to zdjęcie, które uzyskało największą liczbę głosów w ankiecie prowadzonej przy okazji specjalnie do tego przeznaczonego tematu w dziale ?Astrofotografii?.
  6. Każdy użytkownik może zgłosić do danego plebiscytu tylko 1 fotografię

 

 

Nagrody i wiadomości końcowe

  1. Zwycięzcy plebiscytów, jak i konkursu zostają uhonorowani podczas wiosennego Zlotu w Zatomiu każdego roku. Laureat może prosić Organizatora o wysyłkę dyplomu i/lub nagród pocztą, ponosząc koszty wysyłki lub prosić o wersję pdf należącego się mu dyplomu. 
  2. Nagrodami będą: Dla zwycięzcy konkursu: pamiątkowa statuetka i dyplom oraz upominek ufundowany przez Sponsora konkursu, Dla zwycięzców plebiscytów: pamiątkowe dyplomy
  3. Konkurs na Astro-Fotografię Roku nosi imię Heńka Kowalewskiego ? zasłużonego dla społeczności ForumAstronomicznego.pl astronoma-amatora zmarłego 11.09.2013 r.

_

Organizatorzy rezerwują sobie prawo do unieważnienia wyników rozgrywek lub niedopuszczenia użytkownika do rozgrywek w przypadku popartych dowodami podejrzeń o jego nieuczciwości.

Każdy uczestnik rozgrywek jest zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w tym regulaminie.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam.

 

 

Regulamin konkursu:

  1. Na konkurs ,,wstawiamy? fotografie wykonane samodzielnie zgodnie z kategoriami ? DSO i US do 25 dnia danego miesiąca.
  2. Na fotografie głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 26 do ostatniego dnia każdego miesiąca.
  3. Zwycięskich 8 fotografii jest umieszczonych na stronie głównej FA w pierwszym dniu  następnego miesiąca.
  4. Fotografie roku wybieramy z fotografii miesięcy ? decyduje ilość zdobytych punktów z 12 poszczególnych miesięcy poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 02 do 07 stycznia nowego roku.  Fotografia roku jest umieszczona przez cały następny rok jako pierwsza od lewej na stronie głównej FA

 

 

Według tego, od 26 do ostatniego dnia miesiąca wybieranych jest 8 najlepszych fotografii.  Kiedy wybrana zostanie z zakwalifikowanej ósemki, ta jedna, zwycięska fotografia miesiąca?

Właśnie wtedy - pokaże to procentowy wynik ankiety od pierwszego do ósmego miejsca, a w następnym roku kalendarzowym będzie wchodziło na stronę siedem bo cały rok bedzie wisiała pierwsza z lewej fotka poprzedniego roku :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy - pokaże to procentowy wynik ankiety od pierwszego do ósmego miejsca, a w następnym roku kalendarzowym będzie wchodziło na stronę siedem bo cały rok bedzie wisiała pierwsza z lewej fotka poprzedniego roku :)

Dobra, rozumiem. Myślałem, że 8 zdjęć kwalifikuje się do finału i z tych ośmiu ankietą wybieramy Fotkę Miesiąca. Tak żeście zamotali O0 A tu chodzi o stronę główną ^-^

W takim razie pomysł wydaje się okej, a regulamin "skrobnięty" przez Mikołaja wydaje się "kompletny" :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sobie wyobrażacie wyłanianie osoby po lajkach w takiej sytuacji, kiedy doda ona zdjęcie nawet najlepsze powiedzmy powierzchnię Io czy pulsara w M1 powiedzmy 30 września? przez kilka godzin to za dużo tych lajków nie nazbiera. Sądzę, że nawet w ogóle. Obstaję nadal przy zgłaszaniu swoich zdjęć. Poza tym mało osób jest przyzwyczajonych do dawania lajków tutaj. Szerze się pytam - kto dał na tym forum komukolwiek lajka?

 

Też jestem za tym, by ocenianie było tylko przez zalogowanych. Będzie więcej osób na forum, bo pewnie jest teraz trochę osób z innych astrofor, które nie mają konta, ale sobie przeglądną forum czasem.

 

Zgłaszanie swoich zdjęć przez PW byłoby lepsze z kilku powodów:

- Nie będzie kilkunastu tematów, tylko jeden wspólny. Uporządkowanie tematów na pewno wpłynie na dobry wizerunek organizacji forum.

- Nikt nie będzie poszkodowany, bo za mało czasu miał, by mu lajki wleciały za zdjęcie.

- Każdy zadecyduje, które konkretnie zdjęcie ma go reprezentować w konkursie. Jak sobie wyobrażacie jak ktoś doda powiedzmy 10 zdjęć i każde dostanie po 2-3 lajki?

- Będzie mniej pytania się, które zdjęcie dodać do konkursu jak ktoś da 3 zdjęcia w jednym poście.

- Każdy będzie miał wybór czy chce brać udział w konkursie czy nie.

- Często jest, że ktoś dodaje zdjęcie, a zaraz Alien albo ktoś inny pokazuje to samo zdjęcie ale w lepszej formie. Czy wtedy jakby Alien dostał 3 lajki, a autor zdjęcia 1 to Alien by się do konkursu liczył?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tyle piszemy w tym temacie o ankietach - może więc warto stworzyć ankietę dot. tego, jak mają wyglądać zasady konkursu. Zrób jeszcze tylko bardziej szczegółowy regulamin taki, jaki sam uważasz za stosowny i może konfrontując go z tym, co pisaliśmy z Danielem, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wybierzemy opcję, która najlepiej przypadnie do gustu użytkownikom FA?

Dopracuj trochę więcej szczegółów swojej koncepcji i dajmy sobie tydzień na głosowanie w ankiecie :D

 

To chyba najlepsze wyjście z sytuacji. ;)

 

Edit: Teraz jeszcze Mr.Vinquer zamieszał. Chyba trzeba pomyśleć o ogólnym zestawieniu tego, co kto proponuje tak żeby wszystkie koncepcje, które się tutaj przewinęły były czytelne dla każdego i wtedy możemy pomyśleć nad wyborem tej najwłaściwszej w ankiecie.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na pierwszą, bardzo uogólnioną wersję regulaminu według myśli mojej i Daniela. Mam nadzieję, że na jego podstawie zostanie napisany regulamin oficjalny rozgrywek ;)

 

 

Pre-Regulamin

Plebiscytu na Astro-Fotografię Miesiąca

i

Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku

 

Tytuł OK

Reszta to jak instrukcja obsługi statku kosmicznego powodująca zagmatwanie i opóźnienia.

W moim zamyśle to miała być Prosta Satysfakcjonująca i dla zgłaszających fotki i głosujących zabawa i nauka - poznania Wszechświata i techniki wykonywania fotek.

A trud stających w szranki konkursu - nagrodzony Wielkim Zaszczytem 8)

Regulamin FA jest przejrzystszy - ale to tylko moje zdanie ;)

Możemy dyskutować, głosować lajkować, a czas będzie leciał.

Zawsze byłem za kilkoma prostymi zdaniami, które łatwo odczytać i zrozumieć.

Dlatego jeszcze raz  - Twój Mikołaju jest zbyt skomplikowany.

Na razie obstaję za prostym i ujmującym wszystko swoim. Mam nadzieję, ze ktoś jeszcze się wypowie i coś lepszego wymyśli.

Zacytuję więc na razie jeszcze raz swój - ze zmianą z lajków (za namową Daniela) na ankiety.

 

Regulamin konkursu na fotografię miesiąca i Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku

Forum Astronomicznego

  1. Na konkurs ,,wstawiamy? fotografie wykonane samodzielnie zgodnie z kategoriami ? DSO i US do 25 dnia danego miesiąca.
  2. Na fotografie głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 26 do ostatniego dnia każdego miesiąca.
  3. Zwycięskich 8 fotografii jest umieszczonych na stronie głównej FA w pierwszym dniu  następnego miesiąca.
  4. Fotografie roku wybieramy z fotografii miesięcy ? decyduje ilość zdobytych punktów z 12 poszczególnych miesięcy poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 02 do 07 stycznia nowego roku.  Fotografia roku jest umieszczona przez cały następny rok jako pierwsza od lewej na stronie głównej FA.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sobie wyobrażacie wyłanianie osoby po lajkach w takiej sytuacji, kiedy doda ona zdjęcie nawet najlepsze powiedzmy powierzchnię Io czy pulsara w M1 powiedzmy 30 września? przez kilka godzin to za dużo tych lajków nie nazbiera. Sądzę, że nawet w ogóle. Obstaję nadal przy zgłaszaniu swoich zdjęć. Poza tym mało osób jest przyzwyczajonych do dawania lajków tutaj. Szerze się pytam - kto dał na tym forum komukolwiek lajka?

Ale już doszliśmy do porozumienia z Jackiem, że lajki się nie sprawdzą właśnie m.in. z tego powodu.

Teraz chcę Go przekonać, że ważny jest sam wybór fotki MIESIĄCA, nie fotki 25 dni. Chyba ważniejszy jest wybór niż czas jaki zdjęcie będzie wisieć w galerii. W końcu wybieramy "Fotografię Września" czy "Fotografię wiszącą na stronie głównej w Październiku" ?

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł OK

Reszta to jak instrukcja obsługi statku kosmicznego powodująca zagmatwanie i opóźnienia.

W moim zamyśle to miała być Prosta Satysfakcjonująca i dla zgłaszających fotki i głosujących zabawa i nauka - poznania Wszechświata i techniki wykonywania fotek.

A trud stających w szranki konkursu - nagrodzony Wielkim Zaszczytem 8)

Regulamin FA jest przejrzystszy - ale to tylko moje zdanie ;)

Jacku, nie ma co porównywać mojego regulaminu pisanego w pośpiechu do regulaminu calego forum. Regulamin forum to coś jak konstytucja naszej całej społeczności, a mój regulamin konkursu to jakby pojedyncza ustawa oczekująca na obrady, poprawki i przede wszystkim dopracowanie szczegółów.'

 

Jedynym wyjściem z sytuacji jest, jak już wspomniałem, zorganizowanie ankiety dot. ostatecznej formy, w jakiej będą organizowane rozgrywki. Jak mawiał Anakin Skywalker w Gwiezdnych Wojnach: "od demokracji lepsza jest tylko dobra dyktatura" - tak więc spróbujmy  demokratycznie wybrać najlepsze rozwiązanie, a dopieszczeniem szczegółów i ostatecznymi poprawkami zajmie się nasz Administrator  :)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sobie wyobrażacie wyłanianie osoby po lajkach w takiej sytuacji,

,,Lajki" odpadły w przedbiegach - będzie ankieta 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcę Go przekonać, że ważny jest sam wybór fotki MIESIĄCA, nie fotki 25 dni. Chyba ważniejszy jest wybór niż czas jaki zdjęcie będzie wisieć w galerii. W końcu wybieramy "Fotografię Września" czy "Fotografię wiszącą na stronie głównej w Październiku" ?

 

Daniel - to teraz ja Cię spróbuję przekonać ;)

Oraz Kolegów, którzy nie wiedzą jak proces astrofotografii DSO przebiega.

 

Ja w astro-foto dopiero raczkuję, ale wiem, że 90% fotek zgłoszonych od 1 - 31 danego miesiąca nie będzie fotkami z tego miesiąca. Tak się prawie nie da :-[

 

Po pierwsze nie mieszkamy na Atakamie tylko w PL, GB, D i S i jaka pogoda u nas panuje każdy wie ??? Jedynie Zatom jest nam przychylny, na taki proces trzeba ze 3 pogodne noce.

 

Fotkę w zależności od obiektu ,,smaży" się po nawet kilka godzin (prawie nigdy w ciągu jednej nocy to się nie uda), następnie obróbka... niby gotowa, a po 2 dniach od nowa bo się autorowi nie podoba.

 

Ten kto nie próbował nie zdaje sobie sprawy z tego jaki to długi i żmudny proces :-[

 

Tak więc to tylko symboliczna nazwa - Fotka Miesiąca Stycznia - ona będzie w styczniu do konkursu zgłoszona a zaczęta mogła być w końcu listopada.

Stąd optuję za datą składania prac do 25 - wyrabiamy się z ankieta, podliczeniem i zamieszczeniem na pierwszego kolejnego miesiąca 8)

 

Wszedłem na czata - ale tam sie nie da normalnie.

 

Mikołaju - nie czytasz o co proszę a później albo w PW albo na chat - używasz np. takiego zdania  ,,JackuE, zauważyłeś, że gdy tylko ze mną o czymś dyskutujesz, zawsze z Twojej strony napatacza się docinka odnośnie mojego astro-doświadczenia?"

 

Gdybyś najpierw przeczytał tak jak proszę nie było by tego zdania.

 

Dlaczego nie czytasz tego co napisałem, jak mam nie zwrócić Ci uwagi gdy Ty chcesz w regulaminie wprowadzić, że fotka DSO stycznia - ma być zrobiona w styczniu ???? ?????

 

Przeczytaj to co wyżej lub jakiś tutorial o podstawach astrofoto - jak długi jest proces od zrobienia do opublikowania.

Przecież to ręce opadają - jak się takie cos czyta - i jeszcze na mnie najeżdżasz  - robiąc z siebie pokrzywdzonego.

Zrozum, ze jak się nie znam to pytam. A nie wyważam otwarte drzwi.

To tyle moich docinek.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jak ktoś nazbiera materiału powiedzmy 28 września i obrobi dopiero 2 października to będzie to się liczyć za październik? Ja sądzę, że powinno być tak, że w konkursie na fotografię października powinny brać udział fotografie zrobione od 1 września do 31 października, ale opublikowane nie wcześniej niż 1 października. Często przecież jest i tak, że przez kilkanaście dni DSiarze zbierają materiał, więc sądze, że to byłoby najlepsze. Jak ktoś mozaikę robi czy jakieś porównanie np. Słońca w peryhelium i aphelium to można i uznać to, byleby najnowsze zdjęcie było właśnie z miesiąca, z którego jest konkurs lub wcześniejszego a publikowane tylko w miesiącu konkursowym. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - to teraz ja Cię spróbuję przekonać ;)

Oraz Kolegów, którzy nie wiedzą jak proces astrofotografii DSO przebiega.

 

Ja w astro-foto dopiero raczkuję, ale wiem, że 90% fotek zgłoszonych od 1 - 31 danego miesiąca nie będzie fotkami z tego miesiąca.

Tu nie chodzi o to ile fotka się smaży. Chodzi o prostotę konkursu. Fotka stycznia to fotka opublikowana w styczniu. Prościej się nie da.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi - zgłoszona w styczniu czyli pretenduje do fotki styczniowej a kiedy zrobiona i obrobiona czy to ma znaczenie - to nie nowe ani supernowe gdzie decyduje data i godzina zrobienia.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli większość jest za płazuję - tylko błagam - nie wpiszcie w regulamin jak chciał Mikołaj, ze styczniowa ma być zrobiona w styczniu ;)

I jeszcze prośba - zróbcie to najprościej jak można i najkrócej  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane max 3 miesiące wcześniej - ja bym tu nie ograniczał, może być i sprzed 2 lat - fotka moja, bierze udział raz (chyba, że zajdzie dalej - do konkursu rocznego) i to wszystko - reszta może być - Pierwsze 2 tygodnie roku - im szybciej tym lepiej :)

 

EDIT. Wątek dotyczący głosowania - nie wiadomo nad czym dla dobra umysłów naszej społeczności zamknąłem i  jest tu

A Koleżanki i Kolegów proszę o merytoryczne wnioski w tym wątku :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy weekend - mniej na głowie - zapraszam do dyskusji.

Pozostała chyba jedna sporna kwestia - data ostateczna zgłaszania fotki miesiąca :)

 

1. Do 31 każdego miesiąca i głosowanie tydzień  - zwycięskie fotki wstawione na stronę główną po pierwszym tygodniu.

 

2. Do 25 każdego miesiąca i głosowanie 6,5,4,3 dni (różna liczba dni w miesiącu) - zwycięskie fotki wstawione na stronę główną  pierwszego.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z fotkami bym wolał, żeby to były fotki opublikowane w miesiącu konkursu, ale zrobione w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Nie chcecie chyba teraz zdjęć z tranzytu Wenus czy zakrycia Jowisza. To samo się tyczy perseidów w lutym, Plejad w maju i M51 w grudniu.

 

Co do głosowania to obstaję przy opcji pierwszej, bo jak np. wydarzenie będzie 26 września to nie będzie mogło być fotką września?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wtrące swoje 3 grosze raz jeszcze, mimo, że chciałem się udzielać jak najmniej.

Osobiścię proponuję opcję Daniela. Fotki biorące udział w głosowaniu na fotkę października wrzucamy od 1 do 31 dnia owego miesiąca. Głosowanie, 1-7 listopada i mamy fotkę zwycięską. Prościej się nie da.

Co do obiektów i ich "pór roczności". Oczywiście byłoby dziwne gdyby fotkę czerwca wygrał obiekt zimowy, ale proponuję nie definiować tego w regulaminie. Ktoś przecież w czerwcu ma prawa wrócić do materiału ze stycznia i ma 100% prawo owe zdjęcie opubliokwać i zgłosić. Pozostawmy to indywidualnemu i dobremu gustowi astrofotografów.

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - przekonaliście mnie - Chciałem tylko aby fotka wisiała od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

Nie będę się przy tym upierał - jak policzyłem jest Was chyba ponad czterech za tym pomysłem ;)

Jeśli mogę jeszcze coś w tym temacie to myślę, że góra 5 dni wystarcza na ankietę - szkoda całego tygodnia. Dostęp do Netu mamy przecież o każdej porze i wszędzie 8)

No to chyba mamy wszystko 8)

Proponuję tak po uwzględnieniu głosów Kolegów:

 

Regulamin Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku

 

i Regulamin konkursu na fotografię miesiąca

Forum Astronomicznego

  1. Na konkurs ,,wstawiamy? fotografie wykonane samodzielnie zgodnie z kategoriami ? DSO i US do ostatniego dnia danego miesiąca.
  2. Na fotografie głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 1 do 5 dnia każdego miesiąca.
  3. Zwycięskich 8 fotografii jest umieszczonych na stronie głównej FA w 6 dniu  następnego miesiąca.
  4. Fotografie roku wybieramy z fotografii miesięcy ? decyduje ilość zdobytych punktów z 12 poszczególnych miesięcy poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 05 do 10 stycznia nowego roku. 
  5. Fotografia roku jest umieszczona przez cały następny rok jako pierwsza od lewej na stronie głównej FA
  6. O wzięciu udziału w konkursie decyduje data - od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.
  7. Fotografia powinna zawierać dokładny opis: Autor, miejsce wykonania, nazwa obiektu, sprzęt jaki został użyty oraz czasy i programy użyte do jej obróbki.

Teraz proponuję parę jasnych zdań na temat nagrody głównej (Ignis i Peather - rozmawiali z Jackiem Palą), oraz sposobu wręczenia.

Fotka miesiąca chyba nic się nie zmienia - dyplom i ,,wisi" jako druga od lewej po fotce roku.

Fotkę roku proponuję ,,ozdobić" jakąś ramką. :)

 

post-476-0-68851100-1379093431_thumb.jpg

 

Po kliknięciu na napis Konkurs Astrofotograficzny zostajemy przeniesieni do wątku w Dziale Astrofotografia pod takim samym tytułem, gdzie jest regulamin i dwa tematy 1. Fotografie konkursowe DSO  2. Fotografie konkursowe US - do których wstawiane są fotki.

 

Chyba nic więcej nie potrzeba 8)

Edit.  - ta glupia ramkowa żółć to tylko pokazanie miejsca - ramkę właściwą ,,zrobi" artysta ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane max 3 miesiące wcześniej - ja bym tu nie ograniczał, może być i sprzed 2 lat - fotka moja, bierze udział raz (chyba, że zajdzie dalej - do konkursu rocznego) i to wszystko - reszta może być - Pierwsze 2 tygodnie roku - im szybciej tym lepiej :)

 

EDIT. Wątek dotyczący głosowania - nie wiadomo nad czym dla dobra umysłów naszej społeczności zamknąłem i  jest tu

A Koleżanki i Kolegów proszę o merytoryczne wnioski w tym wątku :)

 

Dziękuję Ci, Jacku. Gratuluję za krok w stronę kompromisu. Ja od początku takich kroków wykonałem już sporo, głównie pod wpływem Daniela, ale Ty upierałeś się przy swoim przecząc idei konkursu, który sam wymyśliłeś :D Teraz mam nadzieję, że ktoś zbierze tę garstkę informacji, nad którymi zdążyliśmy się już tutaj pozarzynać i ulepi z tego najlepszy i najbardziej sprawiedliwy regulamin konkursu. Aż szkoda żeby tak szczytna inicjatywa rozpoczynała się od kłótni pomiędzy minimum dwoma aktywnymi użytkownikami.

 

Teraz dla naszego Pomysłodawcy konkursu mam do rozwiązania jeszcze jeden problem: Jeśli zamierzamy w styczniu wywiesić w miejscu galerii zdjęcie roku, to w jaki sposób uhonorujemy zdjęcia z grudnia? Myślę, że nie ma potrzeby powielać zwycięzców konkursów miesięcznych po raz kolejny jako zwycięzcy Konkursu Roku, a pasek galerii pozostawić konkursom miesiąca, a Zdjęcie Roku umieścić na jakiś czas na honorowym miejscu na pasku po prawej stronie. Wtedy żadne ramki itp. nie będą potrzebne, a autor zdjęcia zyska sławę dzięki ładnie podpisanemu i uhonorowanemu zdjęciu z boku po prawej stronie.

 

Jackowi polecam jeszcze zapoznanie się z regulaminem forum oraz pojęciem "Adultyzm"

 

Dziękuję wszystkim za bujną dyskusję i cieszę się, że doszliśmy do najlepszego dla konkursu rozwiązania - kompromisu.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci, Jacku. Gratuluję za krok w stronę kompromisu. Ja od początku takich kroków wykonałem już sporo, głównie pod wpływem Daniela, ale Ty upierałeś się przy swoim przecząc idei konkursu, który sam wymyśliłeś :D Teraz mam nadzieję, że ktoś zbierze tę garstkę informacji, nad którymi zdążyliśmy się już tutaj pozarzynać i ulepi z tego najlepszy i najbardziej sprawiedliwy regulamin konkursu. Aż szkoda żeby tak szczytna inicjatywa rozpoczynała się od kłótni pomiędzy minimum dwoma aktywnymi użytkownikami.

 

Jackowi polecam jeszcze zapoznanie się z regulaminem forum oraz pojęciem "Adultyzm"

 

Dziękuję wszystkim za bujną dyskusję i cieszę się, że doszliśmy do najlepszego dla konkursu rozwiązania - kompromisu.

Skoro już zostałem prześladowcą młodzieży - to już dokończę - szanowny Mikołaju Masz kompleks i to poważny - dotyczący swojego wieku. Radzę szybko z nim walczyć bo będzie Ci przez najbliższe lata z tym ciężko, no i dokładne czytanie i nie mylenie pojęć ???  Pierwszy raz się spotykam z zarzutem że dyskryminuję młodzież - no ale lepiej późno niż wcale ;)

I jeszcze jedno - wyolbrzymiasz - gdzie Ty się tu ,,pozarzynania" dopatrzyłeś - masz strasznie bujną fantazję - zazdroszczę :)

 

Teraz do meritum.

1. Gdy w styczniu wywiesimy fotkę roku w ramce (ładnej) to przez cały rok będzie tam wisiała, a po jej prawej Pierwsza fotka miesiąca stycznia z jej prawej druga itd.

2. Z prawej strony gdzie teraz jest umieszczona Fotografia Henia bym nie umieszczał, tam jest miejsce na ważne wydarzenia.(chyba, że da się jakoś ,,wygospodarować") to OK - po  kliknięciu - fotka roku powinna wyświetlać się w pełnej okazałości. Zwycięzca będzie wysoce uhonorowany, myślę, ze to wystarczy, w zamyśle - odsyłam do postu założycielskiego miała być...

 

Edit. - o tak jak Daniel zrobił wyzej - będzie chyba OK - Daj może całą stronę jak to będzie wyglądało w całości, coby Techniczny Admin zobaczył - czy nie będzie problemu - no i żeby strona nie była za ,,długa" do przewijania - może tagi skrócić  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. - o tak jak Daniel zrobił wyzej - będzie chyba OK - Daj może całą stronę jak to będzie wyglądało w całości, coby Techniczny Admin zobaczył - czy nie będzie problemu - no i żeby strona nie była za ,,długa" do przewijania - może tagi skrócić  ???

 

Teraz jest trudno to zrobić bo są dwa wysokie ogłoszenia na pasku (o reportażu w TV i śmierci Heńka). Poza tym nie wiadomo nadal co admin myśli o pomyśle lekkiej reorganizacji działów i skróceniu forum. Ciężko stwierdzić jaka będzie docelowa długość...

Tagów rzeczywiście jest dużo. Myślę, że do wystartowania konkursu w styczniu wszystko będzie już uporządkowane i będzie gdzie wielbić i składać pokłony przed fotką roku ;) Sposób zawsze się znajdzie ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze.

Dziękuję za podjęcie w piśmie wątku :)

 

Bardzo Proszę Admina Głównego i Technicznego o przyjrzenie się temu co udało nam się wypracować - czy to się da ,,upraktycznić" i ruszyć

 

Może na próbę już w październiku ???

 

Podsumuję w jednym miejscu:

 

Regulamin Konkursu im. Heńka Kowalewskiego -  Astro-Fotografia Roku

 

oraz Regulamin Konkursu na Fotografię Miesiąca

Forum Astronomicznego

  1. Na konkurs zgłaszamy fotografie (poprzez ,,wstawienie?) wykonane samodzielnie zgodnie z kategoriami ? DSO i US.
  2. O wzięciu udziału w konkursie miesiąca decyduje data - od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.
  3. Fotografia musi zawierać dokładny opis: Autor, miejsce wykonania, data, nazwa i krótki opis obiektu, sprzęt jaki został użyty oraz czasy i programy użyte do jej obróbki.
  4. Na fotografie głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 1 do 5 dnia każdego miesiąca.
  5. Zwycięskich 8 fotografii jest umieszczonych na stronie głównej FA w 6 dniu  następnego miesiąca.
  6. Fotografie roku wybieramy ze zwycięskich fotografii poszczególnych miesięcy danego roku, o zwycięstwie decyduje ilość  punktów zdobytych poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 5 do 10 stycznia nowego roku zwaną Ankietą Roku - do ankiety stają zwycięskie fotografie z 12 miesięcy. 
  7. Fotografia roku jest umieszczona po prawej stronie na stronie głównej FA.

 

Nagrodą za fotografię roku jest - .......... wręczana ........

Nagrodą za fotografię miesiąca jest - .......... wręczana ......

 

 

post-476-0-59627600-1379100856_thumb.jpg - made in Peatcher.

 

Po kliknięciu na napis Konkurs Fotografia Miesiąca -  zostajemy przeniesieni do wątku w Dziale Astrofotografia pod takim samym tytułem, gdzie jest regulamin i 3 poddziały 1. Fotografia konkursowa DSO i 2. Fotografia konkursowa US   oraz  3. Fotografia roku, do pierwszych dwóch wstawiane są fotki przez biorących udział w konkursie.

 

Dla bezproblemowego ,,zmieszczenia" fotki roku po prawej stronie (jak na obrazku) aby nie ,,wydłużyła się" proponuję zmniejszenie liczby Popularnych Tagów, które moim zdaniem są bardzo rozbudowane.

 

Jeszcze raz dziękuje :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)