Skocz do zawartości

Fotka miesiąca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego pomysła i zakładam temat w sprawach technicznych bo warunkiem jest możliwość jego realizacji oraz akceptacja użytkowników FA.

 

Do rzeczy - Na naszej najpiękniejszej w galaktyce stronie głównej mamy Piękne Fotki - to sprawa bezdyskusyjna 8)

Czy nie warto było by zrobić z nich konkurs o fotkę miesiąca czy kwartału a może roku ??? ???

 

Trzeba było by tylko podzielić je na fotki DSO i US, a te z kolei na fotki ,,zrobione" kamerkami i lustrzankami.

Gdzieś pośrodku umieszczony napis Fotka miesiąca - Ankieta i tam po ,,kliknięciu" automatyczne przejście do katalogu (działu) odpowiednio posegregowane fotki z linkami do działów gdzie zostały zamieszczone.

 

Jeśli dało by radę technicznie to dać możliwość głosowania licznie odwiedzającym nasze FA gościom.

Myślę, że wprowadzilibyśmy w ten sposób troszkę zdrowej rywalizacji i zabawy a zarazem każdy odesłany do macierzystego postu fotki zapoznałby się z setupem, czasami i programami, które były użyte do produktu finalnego.

Reasumując - zabawa i nauka.

Napiszcie cuś czy to możliwie technicznie (Admin Techniczny i Główny) oraz czy Wam użytkownicy FA taka koncepcja się podoba ??? ???

A może ktoś ma innego rewelacyjnego pomysła na te fotki ??? ???  :)

 

post-476-0-67722000-1378819460_thumb.jpg

 

post-476-0-70824600-1378827881_thumb.jpg

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił tylko na DS i US w końcu oceniamy fotkę i nie powinno mieć znaczenia jakim sprzętem wykonana, liczy się zachwyt końcowy.

Rok, kwartał to za dużo może być fotka miesiąca. ;) 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym podziale chodziło mi o to (taka panuje opinia), że CCD to już wyższa szkoła i możliwości.

Ale oczywiście sprawa do przedyskutowania :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżne przejrzenie działów i widzę, że w kategorii DS można robić "fotkę miesiąca". Zdjęć US jest mniej i tutaj przychylałbym się do kwartału.

Podziały można mnożyć, skoro podział sprzętu rejestrującego to może i podział ze względu na klasę montażu, na rodzaj tuby, itp...Uważam podobnie jak Alien, że to niepotrzebne przy bardziej "zabawowym" charakterze konkursu.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zorganizować cykliczny, comiesięczny konkurs astrofoto, w którym do tytułu "Fotografii miesiąca" startowałyby najlepsze według odwiedzających fotki dodane w dziale astrofoto ostatniego miesiąca?

Widzę to tak:

Przez cały miesiąc w dziale astrofoto pojawia się w zależności od sytuacji pogodowej plus minus 10 nowych fotek. Do konkursu na fotografię miesiąca zostałoby zgłoszonych 8 zdjęć (tyle, ile obecnie widzimy na stronie głównej). Decyzję wyboru, które zdjęcia zakwalifikują się do konkursu, podejmą sami użytkownicy klikając przy temacie poświęconym danemu zdjęciu przycisk "lubię to". Następnie wraz z rozpoczęciem kolejnego miesiąca fotografie z największą liczbą lajków zostaną umieszczone na stronie głównej wraz z ankietą na fotografię miesiąca. Wynika więc z tego, że fotografia wykonana w sierpniu, która zakwalifikowała się do konkursu, zostanie przypięta na głównej dopiero we wrześniu. Moim zdaniem każda ankieta powinna trwać cały miesiąc. 

Byłaby to dobra okazja do zmobilizowania użytkowników i pozytywnego wyróżnienia się na tle innych forów ;-) Cała sprawa wymagałaby jednak odpowiedniego rozgłosu i reklamy, żeby dla wszystkich zasady konkursu były jasne :)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by ażeby osoby z zewnątrz (bez rejestracji) mogły oddawać głos na fotkę. Wchodzi sobie taki nowy na FA i pierwsze co rzuca mu się w oczy to banerek " zagłosuj na fotkę miesiąca" No i klika.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to taka zachęta do rejestracji jak i poznania autora i tajników astro-foto - tak jak napisałem w pierwszym poście :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naprawdę fajny, zapewne zachęci więcej osób do dodawania zdjęć na forum. Z tym podziałem na kamerki i lustrzanki to moim zdaniem trochę niepotrzebne, bo moim zdaniem dwie kategorie (DSO i US) w zupełności wystarczą.

 

Organizacja mogłaby wyglądać tak, że np. teraz byśmy 30 września założyli temat, gdzie wrzucili wszystkie zdjęcia i dali ankietę i przez cały miesiąc byłoby głosowanie na fotografię września 2013. Później 31 października również zbieranie zdjęć z całego października i ankieta. To byłoby takie najbardziej sprawiedliwe. Kolejność listy mogłaby odzwierciedlać, by było sprawiedliwe, kolejność dodania zdjęć przez użytkowników (zdjęcia z początku miesiąca na początku listy).

 

EDIT: Mogłoby być też tak, że każdy może sam zgłosić np. przez PW albo postem jedno swoje zdjęcie z każdej kategorii.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można popróbować do końca roku, a później już po wszelakich poprawkach, które pewnie wyjdą w trakcie, od stycznia ruszyć z plebiscytem na fotkę roku 2014. 12x fotka miesiąca i w styczniu 2015 wyłonić spośród 12 zwycięzców miesięcznych, forumową fotę 2014, a w marcu w Zatomiu przyznać jakąś okolicznościową statuetkę dla zwycięzcy jeśli będzie na zlocie (jeśli nie to wysyłka) ;)

Wiem że trochę daleko wybiegam :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze parę propozycji i chyba nam się system oceniania klaruje 8)

Pamiętajmy jednak o tym aby 8 fotek ze strony głównej było w międzyczasie rotacyjnie aktualizowane - ilość punktów w ankiecie czy coś takiego.

No proszę wypowiadajcie się - to Nasze forum :)

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zobaczymy zdjęcia Jacka :P

Z tego co wiem Jacek robi fotki dla siebie, jest chytrusem i nie chce też Was wpędzać w kompleksy :P

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od stycznia ruszyć z plebiscytem na fotkę roku 2014. 12x fotka miesiąca i w styczniu 2015 wyłonić spośród 12 zwycięzców miesięcznych, forumową fotę 2014, a w marcu w Zatomiu przyznać jakąś okolicznościową statuetkę dla zwycięzcy jeśli będzie na zlocie (jeśli nie to wysyłka) ;)

 

Dzisiaj jestem jeszcze bardziej przekonany do tej koncepcji. 12 zdjęć miesiąca powinno powalczyć o jakiś symboliczny puchar roku...imienia wiadomo kogo. To może być forma hołdu, pamięci i jednocześnie pewien znak rozpoznawczy tego forum.

 

 

Heniek był świetnym astro fotografem ? powiem prekursorem polskiej astrofotografii. Był na wszystkich naszych zatomskich zlotach, w ogóle był od początku z FA i z naszą społecznością.

 

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem jeszcze bardziej przekonany do tej koncepcji. 12 zdjęć miesiąca powinno powalczyć o jakiś symboliczny puchar roku...imienia wiadomo kogo. To może być forma hołdu, pamięci i jednocześnie pewien znak rozpoznawczy tego forum.

Jeśli będzie szansa na coroczną organizację konkursu na fotkę roku, to jak najbardziej wpisuję się pod listą popierających. Reasumując wychodzi na taki przebieg pucharu: comiesięczne głosowanie spośród 8 najlepszych, nowych fotek dodanych w miesiącu poprzednim i przyznawanie tytułów fotki miesiąca + po Sylwestrze wybór fotki roku. Następnie na wiosennym zlocie w Zatomiu dekoracja zwycięzcy pucharu roku i może jakieś symboliczne dyplomy dla autorów fotografii miesiąca.

Pomysł uhonorowania zmarłego Kolegi z Forum jest też jak najbardziej na plus. Chyba nie tylko ja widzę, że Heniek szczególnie angażował się w życie FA i skoro wciąż żyje w sercach wielu użytkowników, to jak najbardziej zasługuje na taki rodzaj upamiętnienia.

 

Teraz pozostaje sprawa organizacji całości od strony technicznej. Kiedy nastroje już się ustabilizują, mam nadzieję, że dowiemy się czegoś w tej sprawie od Administratorów.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą nagrodą i dyplomami. Będzie dla każdego kolejna motywacja, by wstawiać coraz lepsze fotki. Również chętnie wysłuchałbym, co o tym sądzi Ignis.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie. Jeśli po sylwestrze będzie głosowanie na fotografię roku poprzedniego, to rozumiem że fotka grudniowa (na którą głosowanie miałoby się odbyć w styczniu) nie bierze udziału? Bo trochę ciężko zrobić w jednym czasie głosowanie na fotkę roku i fotkę miesiąca ???

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nie na hurraaa...Temat ma nieco ponad dobę. Niech okrzepnie, Ignis na pewno znajdzie czas żeby to rozważyć. Są też inne rzeczy do przedyskutowania.

Nie pali się, a jeśli chcemy, żeby to miało sens w dłuższej perspektywie to trzeba dopracować szczegóły, dajmy sobie przynajmniej kilka dni...

 

Jedno pytanie. Jeśli po sylwestrze będzie głosowanie na fotografię roku poprzedniego, to rozumiem że fotka grudniowa (na którą głosowanie miałoby się odbyć w styczniu) nie bierze udziału? Bo trochę ciężko zrobić w jednym czasie głosowanie na fotkę roku i fotkę miesiąca ???

 

Więc można zrobić w lutym, tym lepiej skoro zlot jest zwykle w marcu :)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie. Jeśli po sylwestrze będzie głosowanie na fotografię roku poprzedniego, to rozumiem że fotka grudniowa (na którą głosowanie miałoby się odbyć w styczniu) nie bierze udziału? Bo trochę ciężko zrobić w jednym czasie głosowanie na fotkę roku i fotkę miesiąca ???

Jednak chyba będzie trzeba zrobić 2 głosowania na raz. Opcja proponowana przez Daniela też ma jedną istotną lukę - jeśli zorganizujemy w lutym głosowanie wyłącznie na fotkę roku, to kiedy będzie konkurs fotek ze stycznia? Dlatego być może fotki styczniowe jakoś przeżyją swoją nieobecność na głównej na rzecz wyborów fotki roku. W takim układzie w lutym odbędą się dwa konkursy na raz, ale niepowiązane już ze sobą - nie można wybrać fotki roku w styczniu, bo będzie jeszcze czas dla grudnia. Nie można też przecież robić wyborów na fotkę miesiąca, który nadal trwa. Z tego wynika, że konkursy comiesięczne wyłącznie z miesiącem opóźnienia, a w lutym konkurs na fotkę roku ubiegłego i fotkę stycznia.

 

Mam nadzieję, że pomysł wypali, tym bardziej, że te 8 zdjęć na głównej jest odnośnikami do danych tematów, więc nie byłoby problemu zaszyć tam linka do aktualnego głosowania. Wystarczy tylko zrobić specjalny dział w "Astrofotografii i szkicach" dotyczący konkursu, gdzie znalazłby się regulamin i aktualne oraz wcześniejsze głosowania. Strona techniczna nie wydaje się bardzo trudna na pierwszy rzut oka, więc może doczekamy się takiej inicjatywy już niebawem. Może warto przed 2014 zrobić wersję testową rozgrywek od października do grudnia i wtedy poprzestać tylko na tytułach fotografii miesiąca, przy okazji sprawdzając, co dobrze działa w praktyce, a co należy jeszcze dopracować.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden problem głosowania raz w roku dwa razy w miesiącu :)

W głosowaniu styczniowym np. od 01.01 - 05.01 głosujemy na fotkę miesiąca grudnia a na fotkę roku od 5 do 10 stycznia i mamy fotkę roku, która ,,wisi" na pierwszym miejscu jako pierwsza od lewej w jakiejś np. ramce, oraz fotki grudnia.

Fotki miesięczne zgłaszamy do ostatniego dnia każdego miesiąca a fotki kandydatki do fotki roku mamy w oddzielnej bazie od stycznia do grudnia.

 

Fotka roku ,,wisi" sobie jako pierwsza do marca na pierwszym honorowym miejscu i jest nagradzana dyplomem i jakimś zlotowym gadżetem na wiosennym zlocie (jeśli będzie autor).

 

Czy to będzie działać w praktyce ?? - dlaczego ma nie działać ?? Kto aktywnie czy przypadkowo uczestniczy w życiu forum - kliknie - poczyta, zapozna się z autorem, jego osiągnięciami setupem i parametrami,

Ludzie lubią współuczestniczyć, decydować - zapewne będą klikać.

 

2 rzeczy są do wykonania przez Adminów:

 

1. Krótki czytelny regulamin, w którym określić należy wymiar fotki i jej szczegółowy opis - co to jest za obiekt (dokładnie), jaki teleskop (obiektyw), matryca, czasy, czym ,,obrobiona".

Do kiedy wrzucamy i przycisk nad fotkami, cały rok z nazwą Fotografia miesiąca - Konkurs i od 5 do 10 styczna zmieniający się na Fotografia 2012 - Konkurs

post-476-0-26961100-1378966559_thumb.jpg

 

2. Dział w astrofotografii z poddziałami Fotografia miesiąca i Fotografia roku.

 

Proponuję w tym roku zacząć od głosowania od 01.10 do 05.10 i z tego kwartału wybrać do 10 styczna fotkę roku.

Materiału astro - fotograficy mają więc baza danych zapewne będzie pełna.

Dla naszych adminów - szczególnie technicznego to chyba nie problem - ,,postawili" nową platformę w ciągu paru dni i myślę, że takie zmiany to dla nich Pan Pikuś ;)

 

Widzę, że pomysł się Państwu spodobał - obraz pomysłu (technicznie) prawie wyklarował, dlatego proponuję też pomyśleć o kolejnych - nie wiem - może najlepsza relacja obserwacyjna, może ...... ????

W ten sposób będziemy sami współtworzyć to nasze FA, będziemy za niego odpowiedzialni i tym samym częściej go odwiedzać, a to prowadzi tylko do rozwoju naszej astro - wiedzy i o chyba o to wszystkim nam chodzi 8) 

Oczywiście jeśli chodzi o konkurs fotograficzny roku to całkowicie popieram pomysł Daniela, że będzie to konkurs Fotografia Roku pod patronatem Henia.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że pomysł się Państwu spodobał - obraz pomysłu (technicznie) prawie wyklarował, dlatego proponuję też pomyśleć o kolejnych - nie wiem - może najlepsza relacja obserwacyjna, może ...... ????

 

Może to głupie i nie jest zadaniem dla forum, ani nie wpisuje się w Wasz pomysł, ale jakiś czas temu, gdy zastanawiałem się jak można zmobilizować do działań ludzi z bliskiej mi branży gwiazd zmiennych myślałem, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być zorganizowanie jakiejś corocznej nagrody za osiągnięcia w tej dziedzinie. No ale co ja jeden mogę zrobić w tej kwestii? Pozostało to więc w sferze pomysłu i nawet nikim się z nim nie dzieliłem, ale przekładając to na szeroko rozumianą astronomię to myślę, że brakuje chyba w Polsce jakiegoś dorocznego  wyróżnienia dla miłośnika astronomii/ astronoma amatora za osiągnięcie roku albo za indywidualny dorobek w szeroko pojętej dziedzinie astronomii. Nie chodzi o wyróżnienie za jedną fotografię, czy jedną opisaną sesję obserwacyjną? mogą to być jakieś zasługi w popularyzacji astronomii, osiągnięcie na polu prac naukowych, albo za szczególne osiągnięcie w dziedzinie prac nad rozwojem astrofotografii (pomysłów może być wiele).  

 

Tylko pod czyją egidą? PTMA pewnie nie byłoby zainteresowane taką inicjatywą, ale może KTOŚ kiedyś taki pomysł wykorzysta. W naszym kraju nie brakuje wybitnych osobistości, a kilku z nich w ostatnim czasie odeszło na zawsze. Można by ich uhonorować w taki sposób by nie zostali z czasem zapomniani. :)

 

Zawodowcy mają od lat coś takiego?

http://www.pta.edu.pl/node/7

  • Like 1

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie jestem po rozmowie z Jackiem Palą ? i do naszej zabawy włączymy firmę ScopeDome jako równorzędnego partnera i sponsora

Sprawa wygląda następująco:

Będzie to konkurs astro-fotograficzny ?imienia Heńka Kowalewskiego? na najlepszą astrofotografię roku. Zaczniemy od fotek wrześniowych.

  1. Miesięcznie będziemy wybierać jedną fotkę z pośród wytypowanych przeze mnie z działu astrofotografia (po wytypowaniu od razu proszę o info osób które nie życzą by ich zdjęcia brały udział w konkursie)
  2. Miniaturki fotkek będą na stronie głównej i w temacie konkursowym.
  3. Wkleimy też stosowną ankietę do osobnego wątku na każdy miesiąc.
  4. Jacek zagwarantował, że zwycięska fotka miesiąca będzie opublikowana w kalendarzu astro-fotograficznym corocznie wydawanym.
  5. Firma ScopeDome ufunduję też nagrodę główną za najlepszą fotę roku, którą wręczymy na letnim zlocie wraz z pucharem ufundowanym przez FA z opat zlotowych (te 10 zł które dopłacacie jako ?opłata administracyjna?)
  6. Liczę na cykliczność zabawy
  7. Baner stworzę dziś wieczorem (bo teraz piszę z komórki )

 

To tyle

Ignis..

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze pomysl z konkursem rocznym i tym bardziej z nadaniem imienia s.p. Henka zostal zaakceptowany. Troche sie balem piszac ta propozycje, ze zostane zjedzony, ze za wczesnie jeszcze na takie cos, zeby ochlonac...

 

Bez urazy Ignis ale pomysl z jednoosobowym autorytatywnym wyborem 8 zdjec wyglada slabo troche :P Jedna osoba to indywidualny gust i to co Ci sie nie spodoba moze byc wysoko cenione przez innych. Wedlug mnie powinny byc przynajmniej 3 osoby, takie male jury ;) Admin + Partner akcji (Jacek Pala) + tutaj dalbym moderatora dzialu astrofoto ale w naszym przypadku to jeden z faworytow konkursu wiec raczej odpada...moze ktos inny...

 

Jeszcze pozostaje kwestia podzialu na DS i US...dwie rownolegle akcje? Jedna wspolna?

 

Wybaczcie brak polskich znakow, z pracy pisze :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wedlug mnie powinny byc przynajmniej 3 osoby, takie male jury ;) Admin + Partner akcji (Jacek Pala) + tutaj dalbym moderatora dzialu astrofoto ale w naszym przypadku to jeden z faworytow konkursu wiec raczej odpada...moze ktos inny...

 

Jeszcze pozostaje kwestia podzialu na DS i US...dwie rownolegle akcje? Jedna wspolna?

 

A czy nie dało by się aby z tego ,,worka" do którego ,,wrzucone" były by fotki US i DSO w zależności od ilości kliknięć same by się ,,rankingowały" i automatycznie lokowały na stronie głównej - unikniemy podejrzeń o sympatię no i np. Mod działu Astrofotografia jest częstym ,,zamieszczaczem" astro fotek i to by go ograniczało, hamowało ??

Jeśli nie da rady technicznie, to wybrać oprócz Admina ze 2 Modów z obserwacyjnego czy innego działu, będzie całkowicie klarownie no i oczywiście Jacek P. :)

 

Jeśli chodzi o DS i US to dwa worki chyba sprawę rozwiąże. ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie jestem po rozmowie z Jackiem Palą ? i do naszej zabawy włączymy firmę ScopeDome jako równorzędnego partnera i sponsora

Sprawa wygląda następująco:

Będzie to konkurs astro-fotograficzny ?imienia Heńka Kowalewskiego? na najlepszą astrofotografię roku. Zaczniemy od fotek wrześniowych.

  1. Miesięcznie będziemy wybierać jedną fotkę z pośród wytypowanych przeze mnie z działu astrofotografia (po wytypowaniu od razu proszę o info osób które nie życzą by ich zdjęcia brały udział w konkursie)

No i super, że mamy już zgodę Administratora ! Tylko podobnie jak Daniel, muszę przyczepić się do szczegółów - prace konkursowe wybierane przez jedną osobę, nawet bardzo inteligentną, bystrą i uczciwą, jednak pozostają wciąż subiektywne. Należy wymyślić jakiś sposób kwalifikacji zdjęć do rozgrywek konkursowych. Ja proponowałem wybór fotek na podstawie ilości osób, które kliknęły "lubię to" przy temacie związanym z fotografią. Można też wziąć pod rozważanie kwalifikację ze względu na liczbę odsłon tematu, ale tutaj już w grę wchodzi chyba nabijanie odsłon - tym bardziej jeśli wiele osób ma zmienne IP - jeśli jestem w błędzie, to proszę o poprawę. Jednak sugeruję i mocno stoję za organizacją kwalifikacji poprzez lajkowanie postu, w którym autor opublikował swoje zdjęcie. 

Robercie, realizując mój pomysł masz rozwiązane 2 kwestie: fotki do konkursu wybierają się "same", a nowa funkcjonalność forum staje się bardziej powszechnie używana. Jeśli chodzi o lajkowanie postów szczególnie widać, że użytkownicy FA nie do końca przekonali się do tej nowości. Miałbyś kolejny pożytek z pracy, którą włożyliście w reorganizację forum i wydaje mi się, że lepiej jednym sposobem uzyskać więcej plusów, niż robić sobie kolejną pracę i narażać się jeszcze na niepochlebne komentarze ze strony wielu ludzi - na 100% kwalifikując fotki do konkursu samemu, ktoś prędzej czy później użyje słowa "kolesiostwo" i mimo, że nie będziesz niczemu winien, trochę się rozdrażnisz.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, forum ma fajne narzędzie,  do konkursu kwalifikujemy  wszystkie foty z września.... a wygrywa ta najbardziej lajkowna :) Moim zdaniem uczciwe - galeria z kolei jest dodatkiem do forum nic nie wnoszącym do konkursu :) Pod koniec września wyłonimy fotkę najbardziej lubianą! Głosujcie zatem w dziale astrofotografia na ulubione zdjęcia! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosujcie zatem w dziale astrofotografia na ulubione zdjęcia! 

 

Czyli co ???  do dzieła od dzisiaj  ???  i ,,Lubię to" na fotki zamieszczone we wrześniu tego roku w dziale Astrofotografia - jedna z DSO i jedna z US - tak ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)