Skocz do zawartości

Małe zmiany


Rekomendowane odpowiedzi

1) Dołożyłem dział Archiwum, w giełdzie.  Będą tam lądować wszelkie zamknięte tematy sprzedażowe. Nie dbam o pojemność serwera, każda zawarta transakcja musi pozostawić po sobie czytelny ślad dlatego nie będą kasowane.  Bo na sąsiednim forum bywały przecież sytuacje (pamiętacie zębatki od eq5),  że ktoś sprzedał uszkodzony przedmiot i "to coś" krążyło po giełdach aż w końcu 3-ci  kupujący (miał na tyle oleju w głowie), że sprawdził i wada wyszła. Poprzednik grał głupa, że nikt wcześniej nic o wadzie nie wspomniał. A tu będzie czarno na białym. Fotka, sprzęt i opis. 8)

2) Powiem wam niechętnie, ale dodałem opcję wyświetlających się u dołu strony życzeń  urodzinowych :D

Nie chciałem robić z forum "forum urodzinowego", zresztą nie cierpię takich flaków z olejem, poklepywań i  rubasznych zachowań społecznych . Ale doszły do mnie informacje, że niektórym osobom tego brakuje. Zatem idąc im na przeciw..uruchamiam to od dziś. :).

Były też glosy, że mam włączyć automat urodzinowy brrrr.... nieeeeee! na to nie pójdę :D :D

Urodzinki będą wiec opcją pilotażową..jak proceder spotka się z protestem userów zostanie wyłączona :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do urodzin- trochę śmieszne jest wpisywanie życzeń na każdym forum (a co jeśli jubilat sprawdza tylko jedno i tam się nie wpiszę?)- zresztą sam tak robiłem. Jak dla mnie- niepotrzebne.

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wyłączmy to i nie wracamy do sprawy!  ;)

i słusznie każde forum musi mieć jakąś myśl przewodnią w swej działalności a FA podąża w kierunku forum bardziej merytorycznego

więc nie są tutaj potrzebne urodzinki i imieninki  :D

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W związku z przejściem na system czat-grupy  znoszę wszystkie bany, nie  są już do niczego potrzebne każdy ma czyste konto.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem rozmiar miniatur znaczników w postach do 640*480 oraz awatary ze 100*100 zmieniły maksymalny swój rozmiar na 150*150

Co do pierwszej opcji jest moim zdaniem OK, jeśli chodzi o awatary to jeśli chcecie poprzedni rozmiar piszcie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie denerwujcie się to tylko aktualizacja do nowej (stabilniejszej) wersji forum -niedługo wszystko wróci do normy - za utrudnienia przepraszam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba miały być w założeniu krople deszczu w motywie "black rain"  :) Mi też się to nie podoba i zostanie wkrótce zmienione!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko (o czym wcześniej mówiłem Ignisowi na priva), że wg mnie forum jest zbyt rozczłonkowane ? za dużo jest działów. Uważam, że dzielić jeden dział (np. obserwacje astronomiczne) na subfora (np. planety, księżyc, dso, komety itp.) jest sens kiedy już w głównym dziale robi się bałagan i jest mało czytelnie. Robienie tego na starcie forum, kiedy w dziale są po 3 wątki jest bez sensu ? forum jest niepotrzebnie rozdrobnione i mniej czytelne oraz trudniej się w nim odnaleźć i połapać. Co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odrobinę już zredukowałem kategorie tematyczne. Tak -na forach jest ogólna tendencja do redukcji działów. Na Polis  zredukowali wiele rzeczy (np. giełdę) -czy forum stało się przez to czytelniejsze? Nie jestem do końca pewien.

To o czym piszesz jest na Maniaku - literki (s,z ,k) na giełdzie...i kupę nieaktywnych działów w stylu "Czaty ...." lub "Kalendarz" Dla jednego to ma sens dla innego to zwykłe utrudnienie w wyszukiwaniu i setki powtarzających się tematów np  w dziale sprzętowym:

- Synta 8"

-Czy ktoś ma synte 8"?

- Synta 8" pierwsze wrażenia

-Synta 8" moje subiektywne odczucia

-Synta 8" sratatata

Takie wybrane acz poczytne działy obserwacyjne jak np.  DSO maja szanse rozwoju pod ręka sprawnego moderatora...inne działy np. zjawiskowe muszą mieć kategorię i być zbite razem pod ręką innego sprawnego moda.. ja sobie  tego inaczej nie wyobrażam!

Minimalizm jest dobry ale masz dokładnie to samo na formach minimalistycznych...tematy zastępują działy itp.

Forum jest na razie małe...ale co dzień aktywuję 1-3 kont. Nie wykluczone też, że za jakiś czas przejdę na płatny engine, który przedefiniuje sposób  indeksowania wiadomości i wtedy userów nam przybędzie w trójnasób. Redukcja działów to wg mnie  uwstecznianie się, bo forum nabyło strukturę jakby na wyrost.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc i planety to można by połączyć. Przy okazji ten temat o Halo Księżycowym można by przenieść do zjawisk atmosferycznych. Planetoidy to można by połączyć z kometami. Z tych zjawisk to się zastanawiam, czy nie warto by wydzielić zjawiska atmosferyczne jako osobnego działu.

Nie wiem czy te exoplanety są potrzebne, te tematy to bardziej do badań kosmosu by pasowało.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te podrozdziały o współpracy (astronoce, astroszkic astrovision i te astronatyka i kosmonauta) przeniósł do osobnego działu (np. portale współpracujące), bo teraz to trochę robią zamieszania.

W zjawiskach należałoby połączyć zaćmienia, tranzyty i zakrycia (bo bez sensu takie rozdrobnienie, szczególnie w przypadku tranzytów). Nie wiem czy te koniunkcje są potrzebne, mozna by takie tematy umieszczać w dziale o planetach.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wrzucajcie propozycje..ja z racji urlopu będę miał kilka chwil do przetrawienia tematu i rozrysowania sobie schematu zmian.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do części waszych propozycji. Niestety niektóre pozostaną niezmienione! Rozdrobnienie pozostanie  w tematach podrzędnych.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli w dziale Astrofotografia jest już poddział Astroszkice to logiczne by było żeby inny poddział Astroszkic.pl wylądował w mediach/serwisach. Takie jest moje zdanie :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli w dziale Astrofotografia jest już poddział Astroszkice to logiczne by było żeby inny poddział Astroszkic.pl wylądował w mediach/serwisach. Takie jest moje zdanie :)

To nie zależy ode mnie ale od Zwierzaka-bo obecność działu w tym właśnie miejscu była jego oficjalną prośbą!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)