Skocz do zawartości

NGC 2237 Pierwsze podejście


Rekomendowane odpowiedzi

Tak na gorąco. Pierwsze podejście do Rozety. Już wiem że trochę za dużo czerwieni!

 

Generalnie są to moje pierwsze próby z mgławicami. Crescent, teraz Rozeta. Początki jak widać ciężkie. Idą Święta, będzie trochę wolnego czasu to podejdę jeszcze raz. Przydał by sie mały crop, który na razie sobie odpuściłem.

 

post-604-0-47556500-1387749232_thumb.jpg

 

Dane.

Sprzęt znacie ale dla gości na forum podaję.

HEQ5, SW 150/750 + Canon 450Dmod. Guid 80/400+QHY5

Czasy 18x180s ISO800

  • Like 4

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco. Pierwsze podejście do Rozety. Już wiem że trochę za dużo czerwieni!

 

Generalnie są to moje pierwsze próby z mgławicami. Crescent, teraz Rozeta. Początki jak widać ciężkie. Idą Święta, będzie trochę wolnego czasu to podejdę jeszcze raz. Przydał by sie mały crop, który na razie sobie odpuściłem.

 

attachicon.gif4e JPG Mały.jpg

 

Dane.

Sprzęt znacie ale dla gości na forum podaję.

HEQ5, SW 150/750 + Canon 450Dmod. Guid 80/400+QHY5

Czasy 18x180s ISO800

Szymon coś pięknego ,Brawo :o  :o

Ps. Szymon mógłbyś podesłąć jedną surową klatkę Rozety na emial  [email protected] był bym bardzo wdzięczny.

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Z niecierpliwością czekam za opiniami Aliena czy Jacka bo to już zaczną się pociski! :D

 

Kacper, za chwilę poleci mail.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspozycje 180s? A nie przypadkiem 1800s? Pamiętam, że fociłem ją z Katowic canonem i na czasach 1200s ledeo co było widać.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Z niecierpliwością czekam za opiniami Aliena czy Jacka bo to już zaczną się pociski! :D

 

Kacper, za chwilę poleci mail.

Wielkie dzięki . ;) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspozycje 180s? A nie przypadkiem 1800s? Pamiętam, że fociłem ją z Katowic canonem i na czasach 1200s ledeo co było widać.

He he. Nie Grzegorz. Dobrze napisałem. 180s.

 

 

Jeżeli liczysz się z opiniami Jacka dot. astrofoto,to szczerze Ci współczuję. Ode mnie tylko tyle-albo masz coś nie tak z obróbką,albo Twój Canon przepuszcza podczerwień,a to by nie było dobre.Fajnie to wyszło jak na tak skromną ilość materialu

 

Ja liczę się z każdą opinią.

Co do drugiej części wypowiedzi - Zapewne nie tak z obróbką bo jak pisałem w pierwszym poście uczę się obróbki mgławic.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopal materiału żebyś nie musiał tak wyciągać nie przeginaj z czerwienią i będzie super. Zresztą jak na tak skromną ilość materiału jest dobrze. To pokazuje że musisz mieć dobre niebo. Wykorzystaj to Szymon. :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Z niecierpliwością czekam za opiniami Aliena czy Jacka bo to już zaczną się pociski! :D

Szymek jest OK - może rzeczywiście za dużo czerwieni (za intensywna), za mało, ale jak to napisał Patryk nie musisz się moją opinią przejmować - po cóż mają Ci współczuć fachowcy :) (a mod. Canonek tak czerwienią ,,daje", to po prostu efekt modyfikacji - zwiększenie czułości w zakresie czerwieni a tym samym lepsza rejestracja wodoru - to nie żadne ,,przepuszczanie podczerwieni", którym trzeba się martwić ;)).

post-476-0-43529600-1387794106_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś użyć dłuższych czasów, wtedy nie musiał byś na siłę wyciągać szczegółów i szum by się zmniejszył i rogi były bardziej naturalne.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,nie miej mi tego za złe co napisałem,ale po prostu widzę,że nie masz pojęcia o astrofoto i obróbce chociażby na przykładzie tej rozety,którą tu wrzuciłeś. Lekko mówiąc ją zmasakrowałeś. A co do Canonów,to zmodyfikowałem ich więcej niż Ty masz włosów na głowie ;),więc wiem coś o tym. Czekam z niecierpliwością na Twoją jakąkolwiek fotkę,a nie przerabianie innych.

Wiersz co Patryku ?? Zaczynasz mi przypominać jednego człowieka z jednego forum, który pisze mniej więcej tak: ja z 30 letnim doświadczeniem... ;)

Jeszcze niedawno - dziękowałeś mi za pokazywanie jak podłączyć złączki aby móc fotografować - pisząc cytuję ,, Dzięki Jacku na Ciebie zawsze można liczyć" (niecały rok temu - poszukaj rysunków, fotek i wyjaśnień ;) ) I nagle jawisz się ekspertem wydającym jak wyrocznia opinie nie podlegające dyskusji - nigdy by mi to do głowy nie przyszło ... Skąd ta nagła zmiana ?? skąd nagle ten dorobek, modyfikacje i bagaż doświadczeń astro - fotograficznych ??

A propos włosów to mimo wieku cholerka nawet podobno zakoli nie mam na głowie to cholerka ich strasznie dużo (choć krótko przycięte) - ciężko było by z tą ilością modyfikacji ;)

Wiesz są gusty i guściki - ja w takim razie mam guścik. Jednak nad nimi się nie dyskutuje. Zmasakrowałem dla Ciebie ale ja nie śmiał bym powiedzieć tego innym, nawet gdybym był znanym i cenionym astro - fotografem - chyba ze były by to rażące błędy w obróbce.

W Szymka Rozetce zdjąłem tylko czerwień  i próbowałem kolor gwiazdek wydobyć - nic więcej nie dotykałem - no ale masakra mi wyszła - przepraszam Szymek :-[

Co do moich fotek... jest kilka - poszukaj - reszta jeszcze nie jest tak dobra aby je umieszczać na tak szacownym forum.

Pogody ducha i więcej obiektywizmu a mniej konfabulacji Ci życzę - i nic za złe nie mam :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa fotka, jak na czasy 180s to wydaje mi się, że dużo się zarejestrowało.

Gwiazdki faktycznie takie jakieś dziwne kolorystycznie (pobaw się nimi)

Nie za bardzo podsaturowałeś czerwony?

U mnie przy czasach 600s wyszło tak:

(Wiadomo inny sprzęt, chodzi o porównanie)Gwiazdki w rogach brzydkie bo powstało przed moim S.O.S. i pomocą Jacka ;)

 

post-203-0-61304800-1387798418_thumb.jpg

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, z tego chleba nie będzie. Zdjęcie jest maksymalnie jak można przeprocesowane co widać po środkowych gwiazdkach. Tu składam się w stronę Grześka ten obiekt potrzebuje co najmniej 5-10 minutowych ekspozycji i ze 30 szt iso może być. Wtedy wyciąganie obiektu to by była sama przyjemność. Mam stacka i przy zachowaniu pięknych gwiazdek Rozetę ledwo widać. I pytanie dlaczego czasy 180s Ja przeważnie nie schodzę poniżej 600s ? Czasy 180s to duuuzo za mało na DS standard według mnie to 600s i zawsze mi powtarzano minimum 30 sztuk najlepiej 40-50. Wystarczy przejrzeć internet i samo się nasuwa co i jak po to są opisy pod zdjęciami.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław zgadzam się z twoją wypowiedzią. Też generalnie stosuję czasy 600s przy ISO 800. Tu sytuacja wyglądała tak, że zdjęcia robione były przy blazującym księżycu i powyżej 5 minut nie było nic widać. A może raczej powinienem napisać wszystko było białe. Do tego fakt, że luka w chmurach miała być krótka. No i desperacja, ażeby w końcu coś upolować.

 

Dzięki za fachową opinię.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko już jasne, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło zawsze każda wiedza owocuje w następnych zmaganiach z DS-ami...

...które już w tej chwili wskakują na matrycę Canona. :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)