Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Averse. Pierwszy krok godny uznania :). Może w przyszłym roku też poczynię taki 8 calowy krok.

Zachmurzenie zachmurzeniem, a wczoraj Księżyc ukazał się w całej okazałości, nie mówiąc o tym jak prezentował się dziś o 6 rano.

PS

Mileniusz, docierają do Ciebie PW ode mnie?

Byłeś w sobotę na dniu działkowca? :D

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Podzielam Twój zapał - potrzebuję również z pół godzinki bezchmurnego nieba, aby wystawić na podwórko "sprzęt" i zrobić fotki kilku gwiazd. Jedną z nich jest "Cudowna Wieloryba". Niedaleko Cudownej  "szlaja się" Księżyc (jest teraz w okolicach gwiazdozbioru Ryb), ale nie jest większym problem przy tym rodzaju fotometrii, którą uprawiam.

Póki co prognoza się sprawdza - chmury zniknęły !!! Idę focić... A na focenie "Cudownej" będę musiał wstać przed 5.

Narka...

A jutro  do  roboty :(

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj i wczoraj Księżyc pozował. Pożyczywszy aparat i połączywszy z teleskopem, wychyliłem go przez okno na minut pięć... i zrobiłem kilka zdjęć.

Moje pierwsze astrofoto. Przyznam się skrycie, że się rozochociłem :D

Czy 400D da się sterować z PC?  Pytam bo zastanawiam się nad nabyciem używanego.

Wie ktoś może które modele mają sterowanie z PC (poza Zorką 5 rzecz jasna), bo cieszy to jak klocki Lego ;)

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alien za pomocne zestawienie - sporo rozjaśnia.

Przypomniawszy sobie rozmowę z Glinnej na temat kamer odszukałem swoją - model A4tech PK-635. Popsułem ją i taśmą izolacyjną połączyłem z zatyczką okularu, wydłubawszy wcześniej w nim niechlujną dziurę. O dziwo zadziałało... teraz tylko pogoda potrzebna.

Na laptoku mym, obraz wyświetlany, porównywalny jest polem widzenia jak i powiększeniem do okularu 10mm - około x90

Wcześniej korzystając z lustrzanki, obraz w wizjerze był zbliżony do okularu 25mm - około x36

Czy w przypadku astrofotografii, wielkość zbieranego - powiększenie ( o ile można to tak luźno ująć) obrazu jest zależna od wielkości matrycy?

PS

Czy owy wątek - Hello Szczecin :) - jest tematem w którym tylko umawiamy się na spotkania i wymieniamy refleksami po nich, a pogadanki natury technicznej lepiej przenieść w bardziej adekwatne miejsce?

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy owy wątek - Hello Szczecin :) - jest tematem w którym tylko umawiamy się na spotkania i wymieniamy refleksami po nich, a pogadanki natury technicznej lepiej przenieść w bardziej adekwatne miejsce?

Alien jest moderatorem działu Astrofotografia. Tam znajdziesz pomoc techniczną, proponuje ten wątek zostawić jako wątek spotkaniowy.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpadam, jeździłem dzisiaj w okolicy Parnicy i Bani w poszukiwaniu miejsca w niebieskiej strefie pod obserwacje, mam zamiar sprawdzić przy najbliższej okazji zaznaczoną miejscówkę 50 km od Szczecina, droga jest wysypana tłuczniem, jedyny mankament to fakt iż zaznaczane elewatory mogą trochę przeszkadzać (mocno oświetlone w nocy) , jeśli miejscówka okaże się zła to w odwodzie mam jeszcze jedna za Baniami jadąc w stronę Chojny.

post-249-13769985635_thumb.jpg


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ja sobie siedzę na razie pod domem i zobaczymy, jak są chętni na 2-4 godzinki to zapraszam do siebie.

Jak będzie pogodnie to oczywiście siedzę do rana. ;)

Tel. 695770769

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpadam, jeździłem dzisiaj w okolicy Parnicy i Bani w poszukiwaniu miejsca w niebieskiej strefie pod obserwacje, mam zamiar sprawdzić przy najbliższej okazji zaznaczoną miejscówkę 50 km od Szczecina, droga jest wysypana tłuczniem, jedyny mankament to fakt iż zaznaczane elewatory mogą trochę przeszkadzać (mocno oświetlone w nocy) , jeśli miejscówka okaże się zła to w odwodzie mam jeszcze jedna za Baniami jadąc w stronę Chojny.

Na wieży zamku w Swobnicy? :) Aleś się uparł na tamtą okolicę - mimo, że mapy LP, na które patrzysz, są zapewne dawno nieaktualne... :)

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z poważnym zamiarem odnośne dzisiejszej nocy ( do tego jeszcze Alien zaprasza, a mam ze dwa tuziny pytań :) ). Zostanę jednak w domu upajając się ząbkowaniem.  8)

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z poważnym zamiarem odnośne dzisiejszej nocy ( do tego jeszcze Alien zaprasza, a mam ze dwa tuziny pytań :) ). Zostanę jednak w domu upajając się ząbkowaniem.  8)

;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieży zamku w Swobnicy? :) Aleś się uparł na tamtą okolicę - mimo, że mapy LP, na które patrzysz, są zapewne dawno nieaktualne... :)

Co do miejsca to nie bez powodu chce szukać w tej okolicy

-szybki dojazd ze Szczecina S3 w 40min na miejscu

- do najbliższego większego miasta 20km (Pyrzyce)

a co do LP  to jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz :)

P.S a ta druga miejscówka miedzy Baniami a Piasecznem, czyli +10km od tej wskazanej :)


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie obczailem tematu wczoraj wieczorem. A szkoda bo sam ruszylem w teren . Byłem w okolicach Miedwia za Jęczydołem.  na Dzisiaj sie cos kroi?

Dzisiaj jestem w pracy a tak niedaleko mnie byłeś ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zaluje. Fajnie miec kompana:) Straszna rosa u mnie była. Co chwile pokrywała szukacz. Patrzeć się nie dalo. Są na to jakies patenty?

Odrośnik z karimaty ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzałeczka dodatkowo poprawia ostrość i z czasem zwiększa liczbę widocznych gwiazdek :)

:D :D :D też dobra na poprawę krążenia.

grzałeczka

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)