Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ok 21wszej chętnie się przyłączę, przetestuje swój teleskop czy wszystko dobrze działa.

No to jak co zapraszam do siebie.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien a gdzie dokłądnie mieszkasz? :-)

Za zjazdem na Jezierzyce, jak jedziesz na Pyrzyce ul Dobropole znajdziesz na mapie.

https://maps.google.pl/?ll=53.335537,14.760303&spn=0.021193,0.055747&t=m&z=15

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie dobrze  >:( Ja targałem sprzęt przez całą Polskę...by sobie postał w  piwnicy. Na południu syf..Chyba nici z obserwacji na urlopie. Dobrze, że choć odrośnik Capelli zrobiłem! :)

Choć sobie na Wasze relacje popatrzę! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prognoza na dziś nie jest zła. Czy są chętni do wspólnych obserwacji w Glinnej?

Jeżeli przejrzystość powietrza byłaby dobra, to można by obejrzeć "Antenki", oraz

przeczesać gwiazdozbiór Panny. Do dyspozycji będzie 16" Taurus.

Ostateczną decyzję  odłóżmy do wieczora.

Gdyby co, to proponuję godzinę 21.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Alien,

może nr posesji albo jakaś wskazówka, błąkamy się po wskazanej ulicy a niebo rozgwieżdżone :)

dzięki

Zapisz sobie mój numer aby takich sytuacji nie było Zielu podesłał Ci na PW.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Forumowiczów,

jeżeli wyjazd do Glinnej jest dziś aktualny, to chętnie bym się podczepił (choć niebo jak na razie jakieś zachmurzone).

W obserwacjach jestem kompletnie zielony, dysponuję jedynie lornetką 10x50, której nie miałem okazji nawet użyć. Chętnie bym jednak postał obok słuchając mądrzejszych. Oferuję również transport - mieszkam na północy Szczecina.

Jeśli ktoś się wybiera, to poproszę o numer tel. na PW. Oddzwoniłbym, żeby ustalić gdzie dokładnie miałbym jechać.

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki !  :D

Pojechał bym z Wami, ale jestem troszkę zmęczony więc sobie daruję. Ale jutro jak najbardziej bym się wybrał, oczywiście jak pogoda dopisze.

-z- to gdzieś koło mnie mieszkasz  ;)

Miłych gwiezdnych łowów życzę Wam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza noc to chyba najlepsza astro-okazja aż do sierpnia  :D  8)

Za prognozą yr.no dla Szczecina na 00:00 15/16 maj:

- zachmurzenie 0%, wszystkie warstwy, temperatura 11 st.C, punkt rosy 7 st.C, wiatr 6m/s,

co oznacza brak konieczności stosowania odrośników, suszarek, rezystorów itp...

- księżyc faza 0,29, zachód 00:50

- słońce zachód 20:50, o 01:00 schowa się maksymalnie pod horyzontem na -17,5 stopnia,

co oznacza że według definicji (-18 st.) już po nocy astronomicznej ale prawie.

Razem z 8min meldujemy się około 20:00 na znanej polance koło Glinnej,

trochę wcześnie ale po to, by dokonać przeglądu sprzętu.

Może ktoś dołączy?

Jadę z Pomorzan, mimo pełnego bagażnika mam wolne 2 miejsca.

Powrót planowany jutro 0 02:00-03:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)