Skocz do zawartości

Koszulki Forumowe


Jacek 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ obiecałem że po zlocie w Zatomiu zajmę się tematem koszulek forumowych, chciałem przedstawić swoją wizję takiej koszulki.

Przód będzie wykonany techniką termo-transferową. Przód to pospolity sitodruk.

Na razie nie piszę na temat kosztów, chodzi mi o to żebyście wypowiedzieli się czy jest ok. czy może coś zmienić.

Dołączona grafika

Po kliknięciu obrazek można powiększyć.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Co do praw autorskich, mam nadzieję że w naszym środowisku znajdzie się osoba która pozwoli na umieszczenie swojej Andromedy na koszulce forumowej.

Zdjęcie które zamieściłem proszę traktować jako poglądówka to pierwsze zdjęcie jakie znalazły mi google.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku twoja propozycja bardzo Mi sie podoba ,jedna tylko uwaga czy jest techniczna możliwość

żeby Andromeda była bez ramki czyli jako niebo robiła by sama koszulka ,sądze że to by lepiej wyglądało,poza tym jest super,też miałem myśl żeby zrobić kolor pomimo kosztów w końcu do zlotu trochę czasu kaskę można odłożyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśnijmy jedną sprawę. Na zlot koszulka z Konstelacją Lwa (Tutaj link dla Heńka :) http://www.dibonsmith.com/leo_con.gif ) Oczywiście że można zrobić inny rysunek gwiazdozbioru, chodziło mi raczej o ruszenie z tematem hasła zlotu niż samej koszulki.

Natomiast w tym wątku rozmawiamy o koszulkach forumowych na których ma być zdjęcie Andromedy oraz logo forum na plecach.

Sławek bardzo dobry pomysł z tym żeby za niebo robiło tło koszulki, mam nadzieję że da radę zrobić, jednak bez próby się nie obejdzie. Koszulki forumowe mają być dostępne dla każdego członka tego forum-zlotowe tylko dla zlotowiczów.

Prośba do Roberta- skasuj wątek koszulki zlotowe w dziale "Oficjalny Zlot Forum" i załóż nowy temat dotyczący koszulek na wiosenny zlot wtedy nie będzie bałaganu.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podoba mi się pierwsza wersja , czyli Andromeda z przodu a logo forum z tyłu na plecach ( właściwie to chyba bez różnicy z której strony ...) Takie kolorowe zdjęcie ożywiłoby trochę  całość .Można dodać pod logo forum datę  i miejsce zlotu. Za dużo treści to też nie dobrze ... Oczywiście piszę sie na koszulkę ( bez względu na efekt końcowy :)

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Roberta- skasuj wątek koszulki zlotowe w dziale "Oficjalny Zlot Forum" i załóż nowy temat dotyczący koszulek na wiosenny zlot wtedy nie będzie bałaganu.

Nie ma sensu .. dywagacje o koszulkach zlotowych będziemy prowadzić w starym temacie  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie dużo pisania.

Dziś w pracy miałem trochę czasu więc wykonałem próbny wydruk KOSZULKI FORUMOWEJ.

Kilka słów na temat samej techniki druku, przód koszulki to metoda termo-transferowa a więc wydruk z drukarki laserowej na specjalnym papierze przeznaczonym do transferów, następnie zgrzewka na prasce, tył koszulki to klasyczny sitodruk robiony jednak tak żeby biel na czarnej koszulce była biała a nie szara (mamy swoje sposoby). Trwałość takiego nadruku jest dość długa pod warunkiem że pierze się koszulkę ręcznie przewleczoną na lewą stronę w temperaturze wody 40 stopni C.

Z przodu mamy zdjęcie galaktyki Andromedy które udostępnił nam Kolega Qbanos (Wielkie Dzięki dla Niego).

Zanim napiszę o kosztach pozwolę sobie na parę uwag ze swojej strony, choć nie musicie podzielać mojego zdania (może mam wypaczony zmysł estetyczny przez pracę w sitodruku). O ile tył koszulki nie budzi u mnie żadnych zastrzeżeń, to jednak mam wątpliwości co do tego zdjęcia z przodu. Chodzi mi mianowicie o to że mamy na piersiach ceratkę ze zdjęciem i nie pozbędziemy się jej jeżeli użyjemy termo-transferu. Można by zastosować druk CMYK bezpośredni (z białym poddrukiem) jednak wówczas koszty koszulki wzrosną o 100%. Możemy też pozostać przy ceratce z przodu i strzelić taką Andromedę jak parę postów wyżej na wizualizacji. Jednak to będzie użycie zdjęcia bez zgody autora.

Teraz o kosztach: Cena koszulki której zdjęcia zamieszczam to 36zł + koszty wysyłki do każdego z Was (nie widzę tego inaczej jak "koperta bom-belkowa i przesyłka polecona) to kolejne nie wiem 5-6zł

Zamiast bawić się w zdjęcia z przodu możemy zrobić coś podobnego do tego co było na zlocie, znaczy jakąś grafikę konstelacji+tekst np. Forum Dla Ludzi z Białymi Rurami  :)

Poniżej zdjęcia: zapraszam do dyskusji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a dla czego logo forum jest z tyłu??? Andromeda pięknie by się prezentowała na plecach z fajnym napisem np. wpatrzeni w  ciemność !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być szczery ceratka mi nie bardzo pasuję,Andromeda z postów wyżej ładniejsza.Co do loga to nadal obstawiam zeby było z tyłu.Może zrobić Listę chętnych na wersję droższą ,jeśli nie byłoby chętnych(a przypuszczm że musiałoby się znależć kilku aby produkcja była opłacalna} zamówiłbym koszulkę tylko z dużym logo forum z przodu.

Ma ktoś wejścia na kubki do kawy ,żeby zrobić logo forum zgapiłem się w Toruniu i nie kupiłem kubka z Nicolasem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych jak najbardziej wskazana, podzielam zdanie Sławka. Logo Forum w takim formacie najlepiej prezentuje się jednak na plecach. Jeżeli z przodu to małe logo na piersi a z tyłu Andromeda albo co tam kto chce, jednak nie dam rady zrobić dla każdego z Was indywidualnych koszulek.

Mogę zrobić ile chcecie z logiem tylko na plecach i powysyłać wtedy cena za sztukę będzie niższa niż koszulki zlotowej+koszty wysyłki.

Jeżeli ktoś jednak ma ochotę na ceratkę to służę.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jakiś ciekawy rysunek na przedzie zamiast zdjęcia. Coś w stylu koszulki z I zlotu.

PS Marzyła by mi się cała taka kolekcja ( 12 szt) z gwiazdozbiorami ekliptycznymi ( Bliźnięta, Rak, Lew ) na przedzie i pod zdjęciem napis np. Zakręcony pozytywnie a z tyłu jak teraz duże logo forum.

:P :P :P :P

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć robić listę chętnych. Koszt koszulki to 30zł sztuka+koszty wysyłki (wysyłam przesyłką poleconą).

Chciałbym zebrać zamówienia przynajmniej na 30 szt. żeby nie podchodzić do tematu co dwa dni i nie robić po dwie koszulki.

wszystkim zainteresowanym wyślę na PV nr. konta. Oczywiście proszę o podanie rozmiaru zamawianej koszulki.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)