Skocz do zawartości

Jolo AstroHub 3.0 - założenia


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

He he, ja to zobaczą chłopaki z Diffraction Limited na bank zadzwonią z propozycją pełnej integracji z Maximem ;)

Ja nic nie chcę mówić ale trochę marketingu i urządzonko sprzedawać się może jak świeże bułki all over the world

  • Like 2

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SUPER !!! Żałuję, że się nie zapisałem na to cudo :-(

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, AdamK napisał:

SUPER !!! Żałuję, że się nie zapisałem na to cudo :-(

Spokojnie. Ostateczna lista będzie jak będzie znana finalna cena tak że się załapiesz :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Alienem......chiteka bije na"głowę"

Jolo to jest to co tygrysy lubią najbardziej!!!

Czekam na listę aby potwierdzić zakup!!!

I też się zastanawiam nad dwoma!!!

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

Taka tradycja już od jolofocusera, tłumaczenia są w planach, ale na razie skupiam się na funkcjonalności. Łatwiej też kolegom zza granicy ogarnąć urządzenie. 

OK. Myślałem że urządzenia idą tylko dla Polaków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wstępne tłumaczenie okienka Astrohuba w jednej z pierwszych wersji sprzed kilku tygodni - jeszcze nawet bez numeru :-).

Koledzy ! Jolo haruje za pięciu przy Astrohubie ! Pozwólmy Mu na spokojne dokończenie testów funkcjonalnych urządzenia ! Już naprawdę bardzo blisko do wersji ostatecznej - teraz to tylko kosmetyka softu pod Arduino jak i samej aplikacji pod Windows-y.

A jak przetłumaczylibyście na nasz śliczny język słówko "FOCUSER" ? ja na tym utknąłem - najbardziej pasowała mi "optoostrzałka:5640dc6e20115_02Laugh: .

Marek

2. Jolo Focuser Monitor ver. PL.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że pijesz do mnie.

Nikogo nie poganiam , wręcz mam dla Jola ogromny szacunek i podziw za to co robi dla nas.   Denerwuje mnie tylko zangielszczanie polskich słówek , nie koniecznie takich jak focuser ( to akurat bym zostawił).

Weź przykład zakupów . Do jakich sklepów chodzisz : Real, Liroj itp.  Nie wkurza Cie to że żyjesz w Polsce , a na około angielskie słówka ?? Np : hejt czy serching . Ku....a co to ma być ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ???? - ja tylko spróbowałem innego tłumaczenia Kerama ,,A jak przetłumaczylibyście na nasz śliczny język słówko "FOCUSER" ? ja na tym utknąłem - najbardziej pasowała mi "optoostrzałka"  "

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jacek E. napisał:

Ja ???? - ja tylko spróbowałem innego tłumaczenia Kerama ,,A jak przetłumaczylibyście na nasz śliczny język słówko "FOCUSER" ? ja na tym utknąłem - najbardziej pasowała mi "optoostrzałka"  "

Chodziło mi o wpis karem167.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nowok76 napisał:

OK. Myślałem że urządzenia idą tylko dla Polaków :-)

AstroHub tak - Jolofocusery doczekały się kilku implementacji za granicą. Jak najbardziej zgadzam się z tym, że powinna być polska wersja (może nawet przede wszystkim polska) i na pewno będzie.

A jak przetłumaczyć focuser, hmhm :5640dc79beb52_40Alien2: Długo ale konkretnie i na temat by było np "Pierwszy silnik ustawiania ostrości"

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nowok76 napisał:

Mam wrażenie że pijesz do mnie.

Nikogo nie poganiam , wręcz mam dla Jola ogromny szacunek i podziw za to co robi dla nas.   Denerwuje mnie tylko zangielszczanie polskich słówek , nie koniecznie takich jak focuser ( to akurat bym zostawił).

Weź przykład zakupów . Do jakich sklepów chodzisz : Real, Liroj itp.  Nie wkurza Cie to że żyjesz w Polsce , a na około angielskie słówka ?? Np : hejt czy serching . Ku....a co to ma być ??

 

Nie przesadzaj, mnie to akurat jeden kit czy idę na zakupy do Reala czy Biedronki, jakoś angielskie słówka mi wcale nie przeszkadzają.

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek akurat real czy leroy to slaby przyklad, bo to sa przeciez nazwy handlowe zagranicznych firm :) To ich decyzja czy chca wystepowac w Polsce pod swojska nazwa czy nie, poza tym... dokladnie, jeden kit :D Jezdzisz np. Fordem i co, przeszkadza Ci to? ;)

Odnosnie jezyka: ja wybiore wersje angielska. Pewne rzeczy sa ustandaryzowane w jezyku angielskim, nie ma watpliwosci w co klikasz. Nie na darmo wieze kontrolne komunikuja sie po angielsku, zeby uniknac przeklaman. Porownanie moze gornolotne ;) bo u nas klikniecie nie tego przycisku nie spowoduje katastrofy lotniczej, ale inne mi nie przychodzi do glowy.

Co do picia to sie nie wypowiadam ;) ale pomysl czy moze Twoja wypowiedz zostala dobrze odebrana w calym kontekscie.

Pokoj ;)

Edytowane przez dziki
  • Like 1

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)