Skocz do zawartości

Jolo AstroHub 3.0 - założenia


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Środek wakacji, 35 stopni, a tu przyszły płytki do prototypów. I że niby w takim upale je lutować??  ;D

Połóż na Słonku, narzucaj te śmieszne walczyki, procesorki, kabelki i cynę i samo się polutuje, a Ty piwko w łapę i nadzoruj 8)

 

P.S. A jak temperaturka za mała na topnienie cyny to użyj soczewek od nowego apusia :D

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Jacku. Humor Ciebie nie opuszcza.

A tak poważnie. W taką pogodę to człowiek stoi i się poci. Raz burze, słonko, ciężka atmosfera i weź człowieku zamknij się w pokoju i lutuj.

NO NIE.

Najważniejsze, że małymi kroczkami zbliżamy się wszyscy do końca projektu. Piszę MY, ale to Łukasz jest "matką, ojcem i stwórcą" całego przedsięwzięcia.

Już się nie mogę doczekać.

Trzymam kciuki.

  • Like 1
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zlutowane i po podłączeniu zasilania nie wybuchło. Teraz oprogramowanie :)

post-1260-0-11930200-1442865152_thumb.jp

 

post-1260-0-63473600-1442865153_thumb.jp

 

Drugi prototyp powstaje niezależnie na warsztacie Marka (keram167) - mam nadzieję, że też się pochwali i że razem w jakimś skończonym czasie całość uruchomimy :)

 

PS - teraz na zdjęciu widzę, że nie wlutowałem jednego kondensatorka, na szczęście da się to łatwo naprawić...

  • Like 5

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak już zostałem wywołany do tablicy przez PROFESORA Jolo ...

 

1. Testy Astrohuba z: wentylatorami na wyjściach PWM, DHT i silnikiem krokowym - we wstępnej wersji oprogramowania wszystko działa OK !!!,

2. Baaardzo wstępna wersja nowego okienka Monitora,

3. "Stare" okienko Monitora w Maximie pod 32 bitowym WIN 10.

Łukasz będzie robił całościowe testy pod WIN7 a ja będę sprawdzał pod WIN 10.  

 

Pozdrawiam.

Marek

post-3828-0-40137500-1442888579_thumb.jp

post-3828-0-87713100-1442888588_thumb.jp

post-3828-0-66188200-1442888601_thumb.jp

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie - na które piny w gniazdkach DB9 idzie sterowanie silnikami (Parki A+/- i B+/- jeśli patrzymy na silnik bipolarny z watku o szytym na miarę )

Może to szczegół bo tasiemką/kabelkiem da się wszystko połaczączyć dowolnie jak się uprzemy zasadniczo na obu końcach - jeśli nie doczytałem to proszę o wyrozumiałość :)

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jedno wyjscie zasilania wg schematu jest podłączone pod przetworiczke czyli będzie można tam dostać dodowlne napięcie poniżej 12V? - chodzi mi o 8V do zasilania Canona...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to regulowana przetwornica, domyślnie będzie ustawiona na 8V.

Marcin - w AH na gniazdkach DB9 są wyprowadzenia zgodne z Robofocusem

 - piny 1, 2, 3, 4 - silnik

 - pin 5 +12V

 - pin 9 minus zasilania

W DB9 nie będzie tylko podłączeń pod czujnik temperatury (w AH jest na to osobne wejście) i czujnika EOT (end of track).

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ta płytka oznaczona  mega 2560 ze zdjecia z postu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6029-jolo-astrohub-30-założenia/&do=findComment&comment=115625 to gotowiec do kupienia jak rozumiem ? Nie bardzo widzę jak sobie coś takiego polutować :)

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy będą tzw. kity do polutowania wraz z obudową. Pytam bo się pogubiłem już. Może inaczej jakie warianty są możliwe do wyboru ? Czy same płytki i reszta wraz z obudową we własnym zakresie albo gotowe urządzenie ?

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Już sporo czasu poświęciliśmy na projekt z Markiem i tworzenie wielu różnych wariantów to tylko dodatkowy czas na to spędzony. Dostępne będzie gotowe urządzenie, a czysta płytka PCB to taki bonus, bo nic więcej czasu nie kosztuje - stąd wczesne pytanie, czy ktoś nie będzie chciał.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, jednak wolałem zapytać bo w temacie zamówień kilka osób łącznie ze mną deklarowała kity i nie byłem pewien jak z nami będzie ;-)

Czy możliwe jest zamówienie samej płytki i dodatkowo gotowego urządzenia ?

Edytowane przez coy_coyote

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)