Skocz do zawartości

M-105/Czy da się tu wyrównać tło?


Rekomendowane odpowiedzi

Walczę z tym materiałem  już kilka dni i za nic  nie potrafię wyrównać tła - czy może ktoś z was sprawdzi co  z tym stakiem jest nie tak?

Nie wiem czy to nie przypadkiem wina flata?

Tu stak w jpg'u po kalibracji

post-5-0-94491900-1428003438_thumb.jpg

i oryginał w fit'sie  https://www.dropbox.com/s/pj32a4gljc3ys35/integration.fit?dl=0

oraz surowa klatka bez kalibracji

post-5-0-67731600-1428004021_thumb.jpg

i fit's  https://www.dropbox.com/s/hf5jrydfvfgiing/surowka.fit?dl=0

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to teleskop? Wygląda że LW jest za małe i winietuje.

 

A tu masz tutka jak tego flata zrobic: 

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/02/fitswork-sztuczny-flat.html

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym materiałem  już kilka dni i za nic  nie potrafię wyrównać tła - czy może ktoś z was sprawdzi co  z tym stakiem jest nie tak?

Coś Ci Włodziu przywaliło światłem z prawej dolnej strony...

Zrobiłem w Nebulosity i w PS - GT na Fitsie.

P.S. Piękny kadr + ,,drobnica" 8) - pracuj i na MoPa  - 27 dni pozostało na zgłoszenie.

 

post-476-0-62425500-1428007856_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci Włodziu przywaliło światłem z prawej dolnej strony... (...)

Patrząc na surową klatkę też tak myślę - masz jakieś zaświetlenie / odbicia - może jakaś latarnia, światło z boku, lampka w zestawie albo astrokurniku. Flat jak na newtona jest ok, niewielka winieta w rogach od LW albo wyciągu (2" wyciąg w newtonie 200/900 to tak na granicy), a w prawym dolnym lekko większa od migawki Atika383. Ale flat się ma nijak do zaświetlenia na surowej klatce i nie usuniesz tego tylko kalibracją.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w prawym dolnym rogu, gdzie winieta jest odrobinę większa - w Atiku383 muszę flata naświetlać ponad 3-4 sekundy żeby się tego cienia pozbyć (przynajmniej u mnie). Pozostałe narożniki to winieta od za małego LW albo wyciągu, tak jak pisałeś.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci Włodziu przywaliło światłem z prawej dolnej strony...

Zrobiłem w Nebulosity i w PS - GT na Fitsie.

P.S. Piękny kadr + ,,drobnica" 8) - pracuj i na MoPa  - 27 dni pozostało na zgłoszenie.

 

attachicon.gifWłodekA.jpg

Jacku pierwsza  klatka mogła być zaświetlona bo po ustawieniu parametrów sesji zanim wyszedłem z jajoniosa świecił monitor ale następne już bez światla

Muszę się jeszcze dużo uczyć-jestem cienias w obróbce!!!

Co do MoPa to brakuje mi RGB -znając życie nie zdążę ich złapać.

Włodek załącz również flata bo z tego co pokazałeś nic nie widać, jest zbytnio wycięty.

 

Przemku tu masz fit'a https://www.dropbox.com/s/z2m2eo5preygljn/Orion%20CT8_L_1x1_skyflat8.fit?dl=0

 

Patrząc na surową klatkę też tak myślę - masz jakieś zaświetlenie / odbicia - może jakaś latarnia, światło z boku, lampka w zestawie albo astrokurniku. Flat jak na newtona jest ok, niewielka winieta w rogach od LW albo wyciągu (2" wyciąg w newtonie 200/900 to tak na granicy), a w prawym dolnym lekko większa od migawki Atika383. Ale flat się ma nijak do zaświetlenia na surowej klatce i nie usuniesz tego tylko kalibracją.

 

Łukasz tak jak napisałem wyżej nic bezpośrednio nie zaświetlało mi ktoadru -no chyba że była to latarnia jakieś 500m dalej lub łuna z nad miasteczka w pobliżu którego mieszkam(raczej mało prawdopodobne bo wcześniej jakoś tego nie widziałem),

co do CT'ka to on nie jest taki prosto z fabryki -ma wyciąg 2,5"  oraz lusterko wtórne 75x105mm wraz z dedykowanym pająkiem tak jak tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6910-orion-optics-uk-ct8-200900/# i zastanawiam się czy ta tuleja wystająca z wyciągu w tubusie nie ma wpływu na foty.

Łukasz jak możesz to prześwietl fotkę CCDIspectorem - nie podobają mi się gwiazdki w prawym dolnym rogu

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt "Jajkowych" 

Włodek

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)