Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Wreszcie udało się upolować Jowisza, a nie chmury. C11 w akcji (choć C14 się zbliża ;)).

DMK21AU618, f/20; 00:25 UT; RGB, LRGB, Orange-RGB, RedLum-RGB:

dmk-rgb-0025.pngdmk-lrgb-0022.pngdmk-orange-rgb-0027.pngdmk-redlum-rgb-0029.png

Ximea xiQ USB3; f/20; RGB, Orange-RGB, RedLum-RGB:

ximea-rgb.png

[img width=1024 height=288]http://www.rkastrofoto.appspot.com/site_media/astro/orig/jupiter-29-09-2012/ximea-orange-rgb.png

[img width=1024 height=262]http://www.rkastrofoto.appspot.com/site_media/astro/orig/jupiter-29-09-2012/ximea-redlum-rgb.png

Na stronie mam też opis kamery xiQ.

Kilka porównań. Na początek XRGB tworzone za pomocą WinJUPOSa kontra metoda standardowa:

4lhj4w.jpg

Oraz porównanie zmian w atmosferze Jowisza:

[img width=1024 height=272]http://i50.tinypic.com/1z5kkdl.jpg

I przy okazji Słońce z dzisiaj :)

Żółty filtr pasmowy 590nm oraz Astrodon UVenus; TSAPO 65/420; Baader AstroSolar; Ximea xiQ

yellow590b.jpg

uvenusb.jpg

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Napisano

Powiem tyle  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Podpisuje się pod Jackiem! Rik jak coś wrzuci, to z najwyższej półki :) ja przeglądam na telefonie, jak zerkne na kompie... WOW!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Napisano

No cóż po pokazie Rika czas na komedie czyli moje mizerne jupki . Tradycyjnie pokazuje obok wystacowanej foty klatkę surową avi . Z piątku na sobotę czekałem na WCP i było to około 4tej nad ranem. Seeing super , zero efektu aberacji sferycznej , wiatr zero , jowisz wysoko, ale niestety brak napędu oraz beznadziejna analogowa kamerka szału nie zrobiły.

post-761-137699858646_thumb.jpg

  • Like 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

No cóż po pokazie Rika czas na komedie czyli moje mizerne jupki . ..

Ja tu zadnej komedii nie widze, wyciągasz z tej kamerki ile tylko sie da. Porwónaj swoje zdjecia z zeszłego roku z listopada i to ostatnie a zobaczysz różnice a przecież sprzęt Ci się nie zmienił. Faktycznie moze ta kamera nie jest cudem techniki ale nadaje się do szlifowania warsztatu a jak kiedyś zainwestujesz chocby w jakiegos webcama to i jakość zdjec napewno sie znaczaco poprawi. Jak się niema co się lubi to sie pracuje na tym co się posiada;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Napisano

Hmmm masz Mariuszku rację obiecałem sobie że w tym roku kupię sobie  fajną kamerke ale zycie czasem finansowo splata figle. wyskoczyło parę spraw i tak to potem jest . Ciekaw jestem fotek Rika na C14 to dopiero będzie bajeczka. Może ktoś by mi doradził z kupnem jakiegoś w miarę fajnego webcama? tak do 250zl? Czekam na propozycję

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Myślę że przy aperturze tego teleskopu to będzie odpowiednia kamera . Bo z 8cali zwieciadła cudów się nie zrobi . A jest szansa na poskładanie niezłych klipów  jowiszek będzie wysoko na niebie tej zimy :). Do zarządzania kamerką będzie mi służył program FireCapture pewnie . Pytanko czy jest to najlepszy program na przechwyt ? A może Mariuszku też się skusisz na tą kamerke ? po przeliczeniu na pl wyszło niecałe 150zl  :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Dzięki ALIEN właśnie zauważyłem że zadaję mnóstwo pytań a niemal wszystkie odpowiedzi są na stronce Rika. Trzeba uważnie czytać  :) Rik pisze konkretnie czasem trudno nadążyć nad fachowym opisem ale po paru próbach czytania można doznać olśnienia oraz znalźć odpowiedz na nurtujące pytanie.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Dzięki ALIEN właśnie zauważyłem że zadaję mnóstwo pytań a niemal wszystkie odpowiedzi są na stronce Rika. Trzeba uważnie czytać  :) Rik pisze konkretnie czasem trudno nadążyć nad fachowym opisem ale po paru próbach czytania można doznać olśnienia oraz znalźć odpowiedz na nurtujące pytanie.

Pytaj i czytaj  ;)

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Panowie, może Ktoś kupuje na ebayu  FireFly 0.3 i moze zrobimy to grupowo ?  Chętnie podejmę temat.

Napisano

Szanowni przyszli ,,zbiorowi zakupowicze" dla informacji (może będzie pomocne)  :)  - niedawno na swoje konto kupowałem dla młodego sąsiada.

Do ceny kamerki musicie doliczyć 10 $ przesyłki (1 sztuka), nie jest to opisane w aukcji - musicie wysłać zapytanie (podać kraj) i po chwili przychodzi odpowiedź ze skalulowaną wysyłką - wtedy dokończycie aukcję.

Pamiętajcie aby suma towaru wraz z przesyłką nie przekroczyła 150 oiro ( w niektórych UC - mówią, że 200)  bo wtedy zapłacicie przy odbiorze podatek i VAT. (choć nieraz może się upiec)  ;)

A, i jeszcze jedno płacicie za przelicznik $ kanadyjskich. - parę groszy droższe niż USA  :) Mnie  3 tygodnie temu z konta Paypaya ,,zassało" 150 zł.  :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Myślę że grupowe zamówionko miało by rację bytu gdyby to była aukcja na allegro. A tu Jacek ma rację do jakiejś kwoty nie płaci się cła . Cała procedura zamówienia odbyła się dokładnie jak Jacku piszesz. Kupiłem przedmiot ,potem musiałem wysłać zapytanie o koszt przesyłki i doszła kwoto o około 10$ cała kwota w konsekwencji to 149.52 zl  :)

post-761-137699859132_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

10.50$? Ode mnie chce 11.25$. Też do Polski. Ciekawe czy ta kamerka to coś fajnego (jak za tą cenę)...

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Napisano
cena detaliczna w sklepie Point Greya wynosi 275 dolarów

Cytat ze strony Rika. W moim przypadku zapewne będę zadowolony 60 fps to juz naprawdę szybko . Moja obecna kamera to złomowisko tak że każda inna będzie lepsza . Nie wiem dlaczego masz większy koszt przesyłki ? Ciekawe czy w tygodniu się uwiną z przesyłka. :) A jeszcze jedno Rik to specjalista od kamer jak mało kto jest bardzo w temacie.Jestem spokojny że kamera spełni moje oczekiwania na wyrost 150zl to przy naszym hobby to raczej kieszonkowe ;)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.