Skocz do zawartości

Jest nas 1000!


Rekomendowane odpowiedzi

Czy przeterminowane czy też nie, ale jest nas 500-tka i nagroda się należy, więc gratuluję i życzę udanych obserwacji, by służyła jak najdłużej. ;)

RACJA! Zmieniłem bo Paweł już się pomylił  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje dla tysięcznego i niech mu FA wiedzą służy przez co najmniej 1000 lat  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3000 postu to mi jeszcze brakuje :), ale kto wie może ja pociągnę albo ktoś inny, co do tematu nic się nie pomyliłem zaczerpnąłem od początku tematu, więc było napisane, 500 więc dałem 500-tkę z drugiej strony mogłem od razu napisać tysiączka, ale co mi tam, fajnie, że jest takie forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miło mi Wam donieść że mam już nagrodę dla 1000nego Użytkownika forum!

Jest to fabrycznie nowa jasna lornetka 10x50 produkcji BST . Sponsorem nagrody jest Sklep Astronomiczny Astro-Partner.

276934_312942822051680_782692665_n.jpg

Ślę podziękowania!

Lornetkę otrzymuje oczywiście Kolega  Rafał z Witkowa  woj. Dolnośląskie jeszcze raz gratuluję. Ufam, że Kolega po otrzymaniu lornetki podzieli się z nami wrażaniami z pierwszych obserwacji! Może wrzuci parę fotek :)

Jutro orzeł startuje!

post-2-137699854459_thumb.jpg

post-2-137699854468_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Rafała - wypatrzenia wszystkich możliwych obiektów  ;) i chylę czoła przed Sponsorem  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, nie zdążyłem w porę sobie drugiego konta założyć ;).

A już na poważnie to również przyłączam się do gratulacji. :)

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku będę musiał mój nowy i zarazem pierwszy sprzęt ogarnąć ;) Co mogę nim obserwować, gdzie tego szukać itd. no ale od czego mam Was :D

Tutaj masz podane na tacy co i jak ;

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=235.0

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lornetkę otrzymałem już jakiś czas temu, ale piszę dopiero teraz bo miałem nadzieję, że niebo się przejaśni, niestety.... cały czas zachmurzone  >:(

Sama przesyłka dotarła bardzo szybko i była profesjonalnie zapakowana. Wcześniej miałem jakąś z bazaru 50x50, gdy tylko przyłożyłem do oczu 10x50.. masakra! Lornetka bajerancka, wszystko ostre, a przede wszystkim bardzo jasne, znowu wziąłem do ręki 50x50 i do tej pory zadaję sobie pytanie jak ja mogłem przez to patrzeć?

W pierwszą noc moje oczy musiały się do lornetki przyzwyczaić, najpierw obraz się rozjeżdżał, jednak w następny dzień było już ok i obraz jest wyrazisty. Moim pierwszym obiektem obserwacji był.... księżyc oczywiście  ;D Ustawiłem lornetkę na statywie fotograficznym i oglądałem ponad godzinę :) Przede wszystkim przyglądałem się kraterom.

Następnie przyczajałem latające nocą (jak i za dnia) samoloty. Gdy patrzyłem przez okno widziałem kilkadziesiąt gwiazd, gdy spojrzałem przez lornetkę była ich tam cała masa. Nie wiem na jaką gwiazdę patrzyłem, pewnie cześć z nich to były planety, nie wiem... ale się dowiem, używam programu stellarium, jednak jak na razie nic mi to nie daje bo od dłuższego czasu niebo zasłaniają mi chmury :)

DZIĘKI WIELKIE za lornetkę, będę o nią dbał :)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa sprawić radość! Cieszę się, że sprzęt jubileuszowy wpadł w odpowiednie ręce!  8) Już widzę,  że będzie odpowiednio wykorzystany.

Powodzenia Rafał w poznawaniu nowego hobby, informuj nas czasem co zobaczyłeś! :)

Pozdrawiam Ignis

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetkę otrzymałem już jakiś czas temu, ale piszę dopiero teraz bo miałem nadzieję, że niebo się przejaśni, niestety.... cały czas zachmurzone  >:(

Sama przesyłka dotarła bardzo szybko i była profesjonalnie zapakowana. Wcześniej miałem jakąś z bazaru 50x50, gdy tylko przyłożyłem do oczu 10x50.. masakra! Lornetka bajerancka, wszystko ostre, a przede wszystkim bardzo jasne, znowu wziąłem do ręki 50x50 i do tej pory zadaję sobie pytanie jak ja mogłem przez to patrzeć?

W pierwszą noc moje oczy musiały się do lornetki przyzwyczaić, najpierw obraz się rozjeżdżał, jednak w następny dzień było już ok i obraz jest wyrazisty. Moim pierwszym obiektem obserwacji był.... księżyc oczywiście  ;D Ustawiłem lornetkę na statywie fotograficznym i oglądałem ponad godzinę :) Przede wszystkim przyglądałem się kraterom.

Następnie przyczajałem latające nocą (jak i za dnia) samoloty. Gdy patrzyłem przez okno widziałem kilkadziesiąt gwiazd, gdy spojrzałem przez lornetkę była ich tam cała masa. Nie wiem na jaką gwiazdę patrzyłem, pewnie cześć z nich to były planety, nie wiem... ale się dowiem, używam programu stellarium, jednak jak na razie nic mi to nie daje bo od dłuższego czasu niebo zasłaniają mi chmury :)

DZIĘKI WIELKIE za lornetkę, będę o nią dbał :)_

No i chłopak przepadł z kretesem już się od astro nie uwolni :) May Cie! mamy Cie! :)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Od 1 lipca przybyło nam 500 userów  ;) Teraz po odsianiu reklamiarzy jest nas 1500 userow.. Niby niedużo zważywszy na dwa wiodące fora...

ale istniejemy dopiero od  marca 2010 :)

post-2-137699908793_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam to o niczym nie świadczy, słyszałem, że JP sam niektórym konta pootwierał na Maniaku w 2005 roku  ;)

A ja słyszałem, że na FA nie plotkujemy na temat innych For  :-X

Marek we wszechświecie to pyłeczek niezauważalny  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)