Skocz do zawartości

SW 14"


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

VW Transporter, Ford Ducato i Mercedes Sprinter przedłużany :D

Chyba powinno być Fiat Ducato a z Forda to Transit  ;), też taki samochodzik klasy średniej  :D

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Transporter, Ford Ducato i Mercedes Sprinter przedłużany :D

Faktycznie, prawdziwe samochody osobowe średniej klasy! LOL :D

Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisałem, że jeśli ktoś ma samochód osobowy to nie ma mowy o komfortowym przewożeniu tego teleskopu, no chyba że ktoś ma dostawczaka! Tak napisałem kilka postów wcześniej. Te samochody, które wymieniłeś to nie są samochody osobowe tylko właśnie dostawczaki.

W dalszym ciągu czekam na trzy przykłady samochodów osobowych, które mają metr wysokości w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może już dajcie spokój tym samochodom?

Jest takie powiedzenie- im większe auto tym mniejszy... interes  :P

Co do ceny - myślę, że w podobnych pieniądzach średnio sprytny facet jest sobie w stanie zrobić trusową 16". Dla przykładu nowe LG GSO 16" to koszt ok. 3600zł, LW ok 600zł czyli lekko ponad 4k zł. Za pozostałe 2k. lub 2,5k. zł można wykonać konstrukcję a'la obsession.

Oczywiście, jak ktoś nie ma zdolności czy zapału do budowy zawsze można kupić gotowy teleskop.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Execu, wymienię ci jedno auto. Moje  :P

Dobra, jedno auto wymieniłeś. :D

A tak serio. Normalne, osobowe samochody, nawet Combi mają ok 83cm wysokości. Dla przykładu spore Mondeo Combi ma bagażnik o wymiarach 113x114x84cm. Dobson wejdzie tam, ale na leżąco i nawet wtedy większość bagażnika. W szerokości zostanie 30cm ? pytanie czy 43cm grubości i prawie metrowej długości tuba wejdzie obok? Dla przykładu 70cm wysokości Dobs od 16?? GSO wejdzie bez problemu na stojąco i to z zainstalowaną dolną częścią tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsession np. 15?? to zmieści się na fotelu w seicento. Ale rodom ? Kamaz myśl niegłupia. SW mógłby dawać w pakiecie ze swoją 14stką. :D

Popieram !!!!! i zapas paliwa na rok...oczywiście GPS z naniesionymi czarnymi plamami light pollution w promocji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Teleskop Express, żeby podali prawdziwe wagi SW 14??, bo te na ich stronie są najprawdopodobniej błędne. Dziś mi odpisali.

Co prawda podali wagę zapakowanego w karton teleskopu, ale to zawsze coś. Teleskop składa się z dwóch paczek ? tuba osobno, Dobs osobno.

Waga zapakowanej tuby z lustrem to 33,5kg.

Waga zapakowanego Dobsa to 51,8kg.

W takim razie wygląda na to, że Dobs najprawdopodobniej waży ponad 40kg. To bardzo, bardzo dużo. Inaczej mówiąc ? nie ma mowy o komfortowym załadunku Dobsa w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zobaczymy jak zachowie się reszta dilerów czy będą konkurencyjni czy już się dogadali.

Dla mie atrakcyjną ceną za syncie 14 było by 5-5,5k narazie trzeba poczekać aż zielony spadnie.

Acubenes nie może być konkurencji cenowej i nie bedzie, spowodowane jest to tym ze jest tylko jeden importer SW w polsce i to on dyktuje reżim cenowy na dany produkt.

Tak samo jest z każdą inną marką no może oprócz BST który ustala dystrybutora na konkretne produkty.

Ew.upust oprócz czasowyh promocji możesz uzyskać jedynie negocjując bezpośrednio ze sprzedawcą no ale tego przez internet nie osiągniesz.

I taka jest prawda, to producenci sprzetu poprzez wybór jednego dealera w danym kraju ustanawiają monopol na swoje produkty

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepów internetowych jest multum, ale przecież nie każdego stać na ściągnięcie kontenera optyki z Chin. Dlatego Zwierzak ma 100% racji. Tym niemniej oferta jak dla mnie interesująca, choć zobaczymy co będzie późną wiosną. Qrcze, chcę się wziąć za wymarzony jacht...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zobaczymy jak zachowie się reszta dilerów czy będą konkurencyjni czy już się dogadali.

Dla mie atrakcyjną ceną za syncie 14 było by 5-5,5k narazie trzeba poczekać aż zielony spadnie.

No to się doczekałeś  ;D : http://fotozakupy.pl/teleskop/sky-watcher-synta-dobson-14-kratownicowy,13921s

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4k jest LB12'' - lepiej wyposazone, ze sprawniejszym lustrem (cokolwiek to daje) i dobrym okularem. gorsze skladanie, ale bardziej mobilny i lepiej wyposazony sprzet, mniej miejsca w aucie zajmie.

SW14'' jest wieksze, mniej mobilne, odpada wozenie go 'przy okazji', jadac gdzies z rodzina. trzeba dokupic microfocuser i dobry okular, aby miec wyposazenie LB12''. ale za to wygodniej sie rozklada i ma wieksze lustro.

wydaje mi sie, ze w tej cenie, 5.5k, to nadal LB12'' jest dla wiekszosci osob lepsza alternatywa, bo za te same pieniadze dostaje sie lepiej wyposazony sprzet i zostaje 1.5k na okulary, a roznica 12'' vs 14'' nie jest az tak wielka. a jak ktos ma kupione okulary, to zamiast SW14'' moze kupic Taurusa, gdzie za podobne pieniadze, bedzie mial lepszy teleskop.

LB12''/SW14''/T300L - o ile pierwszy i ostatni maja swoje atuty, to SW14'' nie za bardzo ma czym sie bronic: ani cena, ani jakoscia. moze tylko system skladania, ale jak za nim nie idzie ani jakosc, ani cena to chyba nie jest to istotny argument.

mam nadzieje, ze SW14'' bedzie z czasem tansze, bo wtedy mniejsze teleskopy tez powinny byc nieco tansze :)

---

Synta 8'', S-W SWA: 8mm, 13mm, 32mm, Baader Hyperion 21 mm. http://astro.websand.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te lepsze lustro to skąd wiadomo? Na podstawie pojedynczego (chyba) pomiaru warstwy odbijającej jednego lustra? A cieniowo to w ogóle było sprawdzane? Dopóki ktoś nie wykona takich pomiarów dla większej ilości luster to sorry, ale dziękuję  :)

Nie wiem, czy LB 12" jest taka konkurencyjna. Owszem tuba mniejsza i zawsze to w 3 mniejszych kawałkach, ale za to dobson nie jest tak prosto rozkładany jak w 14", no i oczywiście 2" na lustrze. Tak czy inaczej te dwie tuby i tak odpadają pod względem mobilności w porównaniu np. do Taaurusa.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ?pojedynczy test? po potwierdził jedynie to co deklarują producenci ? SW ma standardowe powłoki, a GSO deklaruje, że ma powłoki o podwyższonej jakości (94%). Natomiast nie wiadomo jak wygląda sprawa dokładności samych luster. Jednak samo to, że lustra GSO są wykonywane na Tajwanie a SW w Chinach już coś powinien mówić na temat ich jakości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024