Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

sferoida

Użytkownik
 • Zawartość

  1154
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana sferoida w Rankingu w dniu 31 Marzec

sferoida posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2041 Excellent

1 obserwujący

O sferoida

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 03.05.1971

Profile Information

 • Płeć
  Male

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Słupsk

Ostatnie wizyty

3730 wyświetleń profilu
 1. Wielu udanych projektów, oby Ciebie druga płeć pieściła, a nie prąd, spełnienia marzeń i zdrowia przez 100 lat. Piękna liczba stuknęła
 2. Dostałem jakieś dziwne info o odpowiedzi na pw. Dziwne, bo nadane było we wrześniu 2016 i już dawno odczytane. Zjawisko wystąpiło nie pierwszy raz. Mi nie przeszkadza, tak tylko uprzejmie donoszę.

  1. ignisdei

   ignisdei

   Duch w maszynie...;) 

 3. Zdrowia, spełnienia marzeń i pogodnych nocy
 4. Na sezon 2017 najlepszego, zdrowia i spełnienia marzeń dla szanownych Jubilatów !!!
 5. Przyłączam się do życzeń. Najlepszego, spełnienia marzeń i dużo zdrowia
 6. A ja jako fotografujący (choć niekoniecznie z I ligi) przyznam, że małpuję pomysły z obiektu tygodnia. Tutaj muszę złożyć wieeelkie podziękowania. Moje obserwacje, głównie z uwagi na niebo, ograniczają się do Tabeli Wimmera i tym podobnych jasnych obiektów + Księżyc i planetki. Ot, rzut oka, celem kontroli czy dwóch takich nic nie ukradło. Co tu pisać? Jest fajnie i tyle. Tym bardziej, że poziom obecnych relacji to sam w sobie kosmos, dlatego nawet nie próbuję konkurować. Łukasz, za dotychczasowy dorobek - jeszcze raz podziękowania. Tylko wrzuć tutaj coś ciekawego od czasu do czasu, nawet jako zwykły user.
 7. Najlepszego, spełnienia marzeń i dużo zdrowia przez najbliższe 100 lat
  1. Pokaż poprzednie komentarze  5 więcej
  2. Pawcio

   Pawcio

   Gratulacje, w pełni zasłużone bo zdjęcia które robi Łukasz to klasa sama w sobie :)

  3. szdom1

   szdom1

   Zasłużone gratulacje dla Łukasza.

   Jeden z komentarzy:
   "Na kilku zdjęciach w tle jest ziemia?. Ciekawe skąd robione były te zdjęcia"

   Ludzie udają czy naprawdę są aż tak głupi!?

    

  4. Lukasz83

   Lukasz83

   Dziękuję Wszystkim - niestety poziom status to dno i 100 metrów mułu. Na szczęście znalazła się też grupa odbiorców szczerze zainteresowana tematem co poczytuję za sukces tego artykułu / galerii :)

 8. Moje dzisiejsze wypociny. Tak się zmachałem, że widzę 3 Słońca Aviki po 30s, Lunt 60 na iOptronie SmartEQ + chinolska kamerka T7kolor, powiększenia barlowem no name 2x. Panorama z 2 ujęć + dorabiany mały ząbek, bo źle trafiłem.
 9. życzenia

  Spóźnione, ale szczere życzenia najlepszego, zdrowia i 100 lat
 10. I jaka ładna Korona Północna
 11. Dla urzędników wszystko jest interpretacją. Produkty Jacka mają "kopułę" nie "dach" i tego się trzymajmy. To jest po prostu zabawka ogrodowa.
 12. Jak wspomniałem, podkradłem pewien pomysł i parę dni temu Chińczyki dostarczyli mi T7 v. kolor [https://pl.aliexpress.com/item/T7-Astro-Camera-Astronomical-Astronomy-Planetary-High-Speed-Electronic-Eyepice-Telescope-Digital-Lens-for-Guiding-Astrophotograp/32786715355.html?spm=2114.13010608.0.0.xsnhf8] . Docelowo ma zastąpić u mnie kamerkę mono DMK21 głównie do avikowania planetarnego. Maleństwo wygląda tak: Test robiłem jeszcze "za dnia", podpinając do SCT 5" na iOptronie Smart EQ ustawionym "na oko". Dzień sprawił, że wszystko było przeniknięte niebieskim, ale jak by Niektórzy orzekli - zarejestrowałem fakt, że coś tam się naświetliło: i dla porównania z DMK21+barlow no name 2x
 13. Spełnienia marzeń, pogody, obyś jak najdłużej częstował nas swoimi astrofotkami. I oczywiście dużo zdrowia na najbliższe 100 lat
 14. Obserwacje - za słabe, zdjęcia mono - lipa, zdjęcia kolor idą do lamusa, teraz widzę, że filmy na topie a jutro? 3D? Może wycieczka zlotowa na Jupka? Niemniej - super gify!