Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Tak apropos anonimowosci, fajnie by bylo gdyby byly powiadomienia, za ktory konkretnie post dostajemy + i -  bo ja np. mialem karme +2  a teraz mam 0. I nie specjalnie interesuje mnie kto mi wlepil 2 minusy, tylko za ktory konkretnie post :)

Właśnie dlatego cała ta "karma" dla manie niema żadnego znaczenia. Filip nie przejmuj sie:) Wejdzie na forum jakis dowcipniś i wszystkim karme zminusuje do -27 i bedzie po sprawie ;) Zajmijmy sie naszym niebem :) A Filip jest spoko więc zwracam mu jego karme hahaha :)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie przejmuje tym ze ktos mi przywalil 2 minusy, ale zeby karma miala sens, musimy miec mozliwosc zobaczenia za jestesmy ganieni. Wtedy jest szansa na autorefleksje, Mariuszu, dalej mam 0 karmy, wie chyba znowu ktos przywalil... :D :P  zero emocji i bedzie dobrze :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś będziemy testować jeszcze przez 14 dni.  Zaproponujemy też inny rodzaj karmy (nie mamy wiele do wyboru bo to darmowy engine)

Osobiście mi też nie podoba się karma w tej formie, ale z drugiej strony chcę wprowadzić jakąś inną formę oceny userów przez userów.. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak rzekł Mariusz - zajmijmy się naszym niebem - tylko jak  >:( Czy ktoś z Szanownego Koleżeństwa może opracować tutorialik guidowania na chmurwach  ??? Kupiłem właśnie kamerkę do guide, podłączyłem, pracuje idealnie łączenie w PHD błyskawiczne (jeden port COM odpadł) ale jak sprawdzić sprawność matrycy  ??? Może ktoś wymyślił sposób sztucznie generowanej choć jednej gwiazdeczki (może być całkiem malutka), zasypię go karmowymi plusikami i postawię w Zatomiu piwko duże albo jeszcze większe  :) (bezalkoholowe oczywiście)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie przejmuje tym ze ktos mi przywalil 2 minusy, ale zeby karma miala sens, musimy miec mozliwosc zobaczenia za jestesmy ganieni.

No własnie, wg mnie to będzie tylko maszynka do anonimowego grzmocenia w łeb/lukrowania (chociaż lukrować anonimowo jest bez sensu), lepsze byłoby plusowanie i minusowanie konkretnych postów.

Właściwie starczyłoby samo plusowanie, jeżeli to ma służyć docenianiu wkładu merytorycznego. Od ścigania przegięć jest moderacja ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wymyślił sposób sztucznie generowanej choć jednej gwiazdeczki (może być całkiem malutka), zasypię go karmowymi plusikami i postawię w Zatomiu piwko duże albo jeszcze większe  :) (bezalkoholowe oczywiście)

Kiedyś, gdy nie było jeszcze Internetu, kamer CCD... baa a nawet cyfrowych aparatów.... ;D niektórzy miłośnicy gwiazd zmiennych budowali fotometry wizualne, w których jasność obserwowanej zmiennej porównywało się (oczywiście wizualnie) do jasności sztucznej gwiazdy porównania, którą tworzyła żarówka prześwitująca przez malutki otworek w aluminiowej folii.

Choć nie wiem, czy akurat taka sztuczna gwiazdka nadała by się do guidowania  :P

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, dam Ci plusa za 11-to listopadowe logo forum :)      Jacku, a gdyby laserkiem umieszczonym na jakims statywie "wyswietlic" gwiazdke na scianie?

O dobre, dobre i właczyć naped montażu wtedy scienna gwiazdka dla kamery bedzie sie przeuwała i niech kamerka guaidująca sobie radzi... hmm...
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i szczere chęci w przełamaniu syndromu złej pogody po zakupie astrosprzętu  ;)

Ignis Duży Plus za Narodową Flagę  :)

A ja właśnie wróciłem z relacjonowania i współorganizacji obchodów NŚN w Ustce, które mimo małego miasteczka miało charakter międzykontynentalny - Wleźli mi przed mikrofon sojusznicy zza wielkiej wody (w czasie grania ,,Śpij Kolego") sorki za jakość - komórka.  ???

post-587-137699869716_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę! Sprawdził bym w logach ale nie mam czasu na szczeniackie wybryki  jakiegoś półgłówka! Wyłączę karmę do póki nie znajdziemy lepszego sposobu na jej stosowanie!

Ja osobiście jestem za jej utrzymaniem  ale ta forma jest niestety niewłaściwa. Poszukamy innego dodatku  i wrócimy do premiowania userów przez userów!

Postaram się też by nowa nakładka nie była anonimowa!  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)