Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Tak gwoli wyczerpania wszystkich aspektów tej intrygującej wzajemnej oceny (wyceny), jak można podejrzeć KTO MI DAŁ PLUSA i DLACZEGO? Pozdrawiam.

Lub kto mi dał (-) i dlaczego ?  Może karma była za słona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten pomysł plusów i minusów nie podoba. Zaraz kojaży mi się z ocenami na YouTube i textami typu: "Komu też się nie podoba łapka w górę..." Dla osób z poza forum (gości) będzie to na pewno wizytówką danej osoby. Mam tylko nadzieję, że każdy podejdzie do tego z dystansem a ocena nie będzie miała wpływu na postrzeganie osobowości danego usera.

Pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram to tak czy ktoś dostanie plusa czy też minusa to taka nasza formułowa zabawa, zaś ludzie nienależący do naszego Forum i niezajmujący się Astronomia tak jak my i tak widzą nas jak dziwaków, którzy stoją i gapią się przez długie takie coś, a więc jesteśmy nocnymi dziwakami dla nich, niektórzy to uznają i wiedzą, że my lubimy obserwować niebo nocą, nie ma się, co martwić poplusajmy sobie a na pewno wyjdzie nam to na dobre. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyczerpania wszystkich aspektów tej intrygującej wzajemnej oceny (wyceny), jak można podejrzeć KTO MI DAŁ PLUSA i DLACZEGO? Pozdrawiam.

Nawet ja tego nie wiem  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Szymon, masz racje. Tak mysle ze te plusy i minusy nikomu sa nie potrzebne. W pierwszej chwili wydajo mi sie to zabawne ale po namysle uwazam ze pomysł jest slaby. Bo czemu mialoby to sluzyc? Jak kogos lubie to daje mu odczuc swoimi wypowiedziami, jak kogos nie lubie to sie z nim nie zadaje. No nie wiem, ja jestem na nie. 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój - to przecież zabawa.

Przynajmniej ja to tak traktuję - to po pierwsze,

a po drugie - przecież jesteśmy cywilizowani, inteligentni i obiektywni - nie będziemy złośliwcami robiącymi na złość kolegom po zwariowanym fachu  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Dajcie spokój - to przecież zabawa.

Przynajmniej ja to tak traktuję - to po pierwsze,

a po drugie - przecież jesteśmy cywilizowani, inteligentni i obiektywni - nie będziemy złośliwcami robiącymi na złość kolegom po zwariowanym fachu  :)

Zabawa? Gwarantuje Ci, że zabawą to nie jest dla tych którzy pierwszy raz odwiedzają to forum poszukując opinii na dany temat wychodzącej od konkretnej osoby. Jeśli coś tego typu ma tu istnieć to warto uwzględnić to w regulaminie... zawsze może obudzić się jakaś "karomożercza bestia.  ;)

Tym czasem ot tak dla zabawy, za owy pomysł minusik dla admina.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że powinny być tylko plusy. Bo minusy po co? I plusy nie ot tak, tylko za konkretny post.

Myślę, że było by sprawiedliwe móc kogoś pochwalić lub zganić czyjeś brednie  :) Najlepszym przykładem jest wrzepienie mi (-) przez Maćka -ma do tego pełne prawo! :D Wiec minusowa karma pozostanie.

Karmę testować będę przez 14 dni. Potem dodamy to do regulaminu lub nie!

ps. Macie jeden plusik na post, następnie można będzie oddać głos na tenże post post  po 12 godzinach!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że było by sprawiedliwe móc kogoś pochwalić lub zganić czyjeś brednie  :) Najlepszym przykładem jest wrzepienie mi (-) przez Maćka -ma do tego pełne prawo! :D Wiec minusowa karma pozostanie.

Karmę testować będę przez 14 dni. Potem dodamy to do regulaminu lub nie!

ps. Macie jeden plusik na post, następnie można będzie oddać głos na tenże post post  po 12 godzinach!

Ja bym jeszcze dodał, żeby samemu sobie można było dawać plusy i minusy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, żeby samemu sobie można było dawać plusy i minusy  :D

Nie ma takiej opcji  :D Ale nie bój, jak zaczniesz wrzucać foty zaraz tych plusów nałapiesz  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji  :D Ale nie bój, jak zaczniesz wrzucać foty zaraz tych plusów nałapiesz  ;D

Hehe, chodzi o to, że  można będzie podejść samokrytycznie do swoich prac/wypowiedzi/opracowań  :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie karma. Gdybym był młodym astroamatorem takim jak  Wandol789 szukającym porady na naszym astroforum i ktos przywaliłby mi minusa do mojej karmy tylko za to ze zapytałem o rzecz dla forumowiczów oczywistą, zrobiłoby mi sie trochę nie swojo  :-\. Nie no moze dostał minusa bo zasłużył...

post-80-137699869643_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem Mariuszu, oraz nad tym kto Wandolowi przywalił "-"? Wydaje mi się że same kłopoty z tą karmą będą.. Na początku mi się to podobało, teraz jestem scpeptyczny. Chyba lepiej Nam było bez karmy, no ale zobaczymy co zadecyduję Ignis po 14 dniowym okresie próbnym.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz chyba troszkę się różnimy od ,,bezwzględnych" fachmanów i na Tym Forum raczej traktujemy wszystkich poważnie i po partnersku. Nie ma EKSPERTÓW I GŁUPICH PYTAŃ.

Za to i podobne pytanie nikt nikomu minusa dać nie powinien. Szczególnie jeśli chłopak ma dopiero 2 czy 3 wypowiedzi. W jego konkretnym przypadku - też ręka świerzbiła, ale ktoś mnie uprzedził - to było (jak sadzę) za słownictwo ,,troszkę" niezbyt poprawne  :)

Dlatego tylko delikatnie mu zwróciłem uwagę - Jutro Narodowe Święto Niepodległości ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem modyfikację że karmić może tylko ten co ma 10 postów na koncie

Młodemu zaraz minusa usunę!

Karma to żywa materia i ma służyć realnej ocenie naszego wkładu przez nas samych ! Wszystko też zależy od naszej kultury i obyczajności. 

PS. Rozejrzymy się z Technicznym  za innym sposobem premiowania  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat moze nie najwyzszej rangi ale mozna go przemyslec. Moj syn stwierdził ze moze te punkty nie sa takie zle bo np widzac ze ktos ma 100 postow na forum i karmy minus 40 dowiadujemy sie ze koles to pierdoła i tylko forum zasmieca :-). Patrzac pod tym katem moze i nie glupie :-). No coz przetestujmy, zobaczmy czy na dluzsza mete nam sie to podoba :-).   

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę może to zniechęcić nowych zielonych . A skoro ktoś nas chwali że fajne foty i tak dalej ,chce się czegoś dowiedzieć i ma dowalone na dzień dobry to na pewno się zblokuje zanim o co kolwiek zapyta  . Z drugiej strony fajna sprawa bo motywuje nas do urozmaicenia oraz aktywności na naszym forum. Jak to w życiu wszystkim nie dogodzisz plusy i minusy  :) >:(

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Masz PLUSA - całkowicie się z Tobą zgadzam - nikomu nie dogodzimy, jest zachęta oraz motywacja i nie traktujmy tej Karmy zbyt serio  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja do czego?

I zrobi się kolejne kółko wzajemnej adoracji... a tak było fajnie  ::)

Karma jest od 2 czy 3 dni, a ja mam już chyba z 7 plusów, choć przez ten czas jeszcze nie zrobiłem niczego... hmm, ciekawa motywacja  8)

KK

Ludzie czytają Twoje stare posty i  nagradzają Cię plusami! Mamy już sporą bazę merytoryczną  jak na tak krótki okres istnienia! Masz w niej swój udział i inni to doceniają! Forum to nie biuletyn - zapisane i cenne rzeczy pozostają!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Krzysztofie jest tak jak napisał Ignis.

Archiwum FA jest dość pokaźne i w każdej chwili dostępne, zapewne Tym plusującym na Ciebie przypadłeś wypowiedziami do gustu  :) A kółko w-a niekoniecznie - może ludzie dorośli już do samodzielnej oceny faktów  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za jawnością - Nie lubię ukrywania - w pełni się z Tobą zgadzam - tylko czy technicznie to będzie wykonalne  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za jawnością - Nie lubię ukrywania - w pełni się z Tobą zgadzam - tylko czy technicznie to będzie wykonalne  ???

Ta nakładka nie pozwala na wyświetlanie "plusantów" ale pracujemy na inną formą "karmienia"! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)