Skocz do zawartości

Fotki 22"-ki :)


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny!

Kurde, z tą światłosiłą, najdłuższy sensowny okular będzie musiał być w okolicach 25-26mm (pewnie Nagler 26 lub ES 25mm 100°). A i tak da powiększenie w okolicach 80x!

PS co tam robi RDF? Nie byłoby lepiej tam dać coś w rodzaju Super Finder 80mm Lumicona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wygląda wspaniale!

Jeśli to nie tajemnica zdradź co to za pałac w którym dokonywałeś prezentacji?

W tych eklektycznych wnętrzach prezentuje się wyśmienicie

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące.

Od Maxa słyszałem, że prócz apertury charakteryzuje się dużą dokładnością wykonania lustra.

Pablito, może coś więcej o parametrach technicznych?

Mam nadzieję (widząc wpisy na forum) że 7 osób towarzyszących Tobie w Zatomiu na wiosnę 2013 pomoże TO transportować?

Nie tylko ja ciekaw jestem światła i obrazów.

Jakby Newton to widział to zamiast jabłka musiałby dostać w głowę dynią olbrzymką.

Czy są plany wysłania tej dwudzieskidwójki na orbitę zamiast Hubbla? Albo inicjacji reakcji termojądrowej w ognisku zwierciadła? :)

życzę krajowej produkcji seryjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica zdradź co to za pałac w którym dokonywałeś prezentacji?

W tych eklektycznych wnętrzach prezentuje się wyśmienicie

To dwór w Tułowicach. Max będzie tam trzymał teleskop.

ParadoX, jakie parametry Cię interesują? Oprócz ogniskowej (2060mm F3.7) za wiele nie ma co opowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Pablito jak sformułować rzetelnie pytanie.

Może tak: 1/n LAMBDA?

Masowi producenci podają tak dokładność wykonania lustra, wdzięczny będę za oświecenie, nie do końca rozumiem znaczenia tego parametru.

Poza tym, czy lustro jest sferyczne czy eliptyczne? Badałeś skuteczność odbicia światła? Czym napylone i jak grubo? Może coś o strukturze jego powierzchni,

czytałem, o lustrze mającym powierzchnię o dokładności 100 warstw atomów - choć to technologia kosmiczna.

dzięki za profesjonalne informacje od Ciebie,

dalej życząc serdecznie masowej/szerszej produkcji mam świadomość konieczności zachowania pewnych tajników Warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratoryjnych badań nie robię bo mam dobre źródło i jestem pewien, że jest jak trzeba. Dokładność wykonania jest na poziomie 1/9L co przy tak szybkim lustrze jest bardzo dobrym wynikiem. Jest to parametr odchyłki od idealnej powierzchni lustra. Lustro jest oczywiście paraboliczne.

Na dniach będę miał dwa kwarcowe blanki 373mm i będę na nich zamawiał lustra. Materiał dużo droższy niż Pyrex ale stabilniejszy termicznie i wytrzymalszy. Będą dwa śliczne teleskopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho-ho, cóż za deklaracja...

Owszem, Paweł nieźle się trzyma, ale czy od razu wygląda wspaniale...?

Gwoli ścisłosci - klasycystycznych :P

Nie, no nie mów że konstrukcja Pawła nie komponuje się z klimatem wnętrz tego dworu! Mnie akurat to zachwyciło. I masz racje taki ze mnie historyk sztuki jak z koziej życiy skrzypce  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

Paweł wygląda wspaniale!

Ale widzę, że miałeś na myśli

Paweł, wygląda wspaniale!

Toć pewnie, że się czepiam, ale widzisz jaką różnicę robi mały przecinek? ;) :D

Nie, no nie mów że konstrukcja Pawła nie komponuje się z klimatem wnętrz tego dworu!

Ależ oczywiście, że konstrukcja Pawła świetnie się komponuje z klimatem tego dworu, sama w sobie tez jest piękna. Dla mnie osobiście to jeden z najpiękniejszych teleskopów, jakie widziałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy, zarówno Teleskop jak i jego konstruktor wyglądają swietnie ;) Dodatkowo sprzet to istne dzieło sztuki użytkowej, zaprezentowane w odpowiednich wnętrzach robi naprawde niesamowite wrażenie!! Pablito, mozesz byc naprawdę dumny ze swojego dzieła. Jakie daje obrazy to cacko, mozemy sobie tylko wyobrazic ale mam nadzieję ze dane nam będzie na którymś zlocie w Zatomiu dostąpić zaszczytu spojżenia w głęboki kosmos przez to niesamowite urządzenie. (oczywiście obowiązywac bedzie strój wieczorowy, garniak, krawat lub mucha i nienaganna fryzura;) Jeszcze raz ratuluje i życze naprawdę niesamowitych obrazów.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop był budowany dla Maxa i to on mnie mocno dopingował aby zrobić to tak szybko. Miałem kilka kryzysów i nawet spadło mi z wagi dwa kilo ;)

A moje lusterko 22" leży sobie dalej pod łóżkiem :) Jak nasz szatański plan dojdzie do skutku to będziemy masakrować niebo. Nasze lustra mają identyczne ogniskowe i... dopowiedzcie sobie sami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje lusterko 22" leży sobie dalej pod łóżkiem :) Jak nasz szatański plan dojdzie do skutku to będziemy masakrować niebo. Nasze lustra mają identyczne ogniskowe i... dopowiedzcie sobie sami ;)

2x22"    :o

Chyba tez zacznę Cię dopingować i któregoś dnia przyjadę dotknąć to cudo  ;)

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce myśleć jaki byłby to astrofotograficzny wymiatacz DeSów, gdyby takie cudo postawić na paralaktyku. Chyba jedyny sensowny to byłby jarzmowy. Ale odchodząc od marzeń to gratuluję 22" i życzę czystego nieba :D

PS Ile się chłodzi taką armatę?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy, zarówno Teleskop jak i jego konstruktor wyglądają swietnie ;) Dodatkowo sprzet to istne dzieło sztuki użytkowej, zaprezentowane w odpowiednich wnętrzach robi naprawde niesamowite wrażenie!! Pablito, mozesz byc naprawdę dumny ze swojego dzieła. Jakie daje obrazy to cacko, mozemy sobie tylko wyobrazic ale mam nadzieję ze dane nam będzie na którymś zlocie w Zatomiu dostąpić zaszczytu spojżenia w głęboki kosmos przez to niesamowite urządzenie. (oczywiście obowiązywac bedzie strój wieczorowy, garniak, krawat lub mucha i nienaganna fryzura;) Jeszcze raz ratuluje i życze naprawdę niesamowitych obrazów.

Na drabinę wpuszczani będa wyłącznie astromaniacy w krawatach i we frakach i udowodnieniu saskiego pochodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E - to ja mam szansę ze swoim nazwichem - jak były rogatki graniczne to Niemcy gdy wjeżdżał do nich autokar wycieczkowy oddawali mi paszport, a inne szły do ich budki  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drabinę wpuszczani będa wyłącznie astromaniacy w krawatach i we frakach i udowodnieniu saskiego pochodzenia :D

Skoro astromaniacy to raczej z galicyjskim pochodzeniem  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)