Skocz do zawartości

Czarne dziury i inne czcze dywagacje przy permanentnym braku pogody


karuszka

Rekomendowane odpowiedzi

jako osoba z bujną wyobraźnią lubię sobie wyobrażać że czarne dziury to bramy do innych światów

Myślę, że na forum astronomicznym plasujesz się z wyobraźnią jako przeciętniak. Bez urazy  :D Tu wszyscy mają bujną wyobraźnię. Na forum wędkarzy pewno byłbyś sklasyfikowany wysoko  8)

Tu coś dla poćwiczenia Twojej wyobraźni i jak się rusza: http://members.wolfram.com/jeffb/visualization/stringtheory2.shtml

post-164-137699874421_thumb.jpg

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda - nie jestem zarejestrowany na forum wędkarskim ale lubię powędkować i tu się droga Aniu mylisz - wśród nich to dopiero są ludzie z wielką wyobraźnią i fantazją - TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAka ryba

Ładny  ??? - 01.05. - inauguracja sezonu na polskiego żarłacza - Ustka. Zębiska ma większe od mojego Maltańczyka, a w paszczę moja ręka wlazła.

Ale mi się dostanie za propagowanie wędkarstwa  :o

Już nie będę  :-\

post-587-13769987443_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether, tak, patelnia jest najwazniejszym atrybutem mlodego gastronoma i im wieksza tym lepsza. Mysle ze powinienes celowac w 16" teflona. Ale to w sumie zalezy do czego ma ci sluzyc. Jesli chodzi ci tylko o usmazenie jajka sadzonego to mozesz na poczatek kupic uzywana patelnie 6". Ale tak jak juz wspomnialem ja celowalbym w przyszlosciowa 16stke. Jakbys mial jeszcze jakies pytania w sprawie akcesoriow, np odpinanych uchwytow, smialo pytaj, na naszym forum, zawsze chetnie pomagamy mlodym adeptom gastronomii :-D 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten kto nie skończył technikum gastronomicznego nie jest godzien miana gastronoma

Żeby obalić tą teorię odkopałem na swym blogu przykład znakomitego gastronoma bez gastronomicznego wykształcenia:

http://astroparody.blogspot.co.uk/2012/04/g-astronomicznie.html

:P

Usilnie proszę gastrominatora tego forum o wydzielenie o osobnego wątku tej smacznej twórczości ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kotletów, to noszę się z zamiarem kupna patelnii, takiej dla początkującego gastronoma, tylko nie wiem czy lepsza teflonowa czy łożyskowana, do której dodają lepsze akcesoria, jak długo dany model się wychładza rozgrzewa?

Pomóżta!

Polecam tą patelnie-http://www.ceneo.pl/1958498#tab=click

dobrze trzyma temperaturę i się nie odkształca, dosyć ciężka


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mój Calabi został potraktowany jako czcza dywagacja, skoro jest to wizualizacja wielowymiarowości w teorii strun?

Bo to link tylko był astronomiczny a myśl była wędkarska ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu mi się zachciało pisać o forum wędkarzy? Mea culpa.

Ale właściwie Jacek zboczył :P

Chciałabym jednak zaprotestować, bo to link był astronomiczny, a myśl tylko wędkarska. I to tylko odnośnie wyobraźni naszego nowego kolegi.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - teraz to wszystko na Jacka, a kto to napisał i podjudził ,,Na forum wędkarzy pewno byłbyś sklasyfikowany wysoko"  ??? i poszłooooo  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lidletka tylko jakiś inny zamiennik. Lidletka to 10x50 a to to 5x28. Czyli szukaj pół-metrowych lidletek z centymetrowym denkiem. Koniecznie teflonowe!

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że na siłę? Jeżeli masz coś lepszego, zaproponuj. Poza tym rozumujesz kategoriami komunistycznymi (czy może raczej pokłosiem PRLu) - pisanie książek dla zdobycia tytułu. Jeżeli jednak nauka choćby o krok się posunęła za przyczyną jednego doktoratu, to ja jestem ZA - niech piszą.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...zostałem 2-krotnie ustawiony do kąta  :'(

- jeśli masz, zaproponuj lepszą teorię (oczywiście nie mam, nie zaproponuję i nie przyniosłem usprawiedliwienia)

- rozumujesz kategoriami komunistycznymi...(bynajmniej daleko mi do komunisty, rozumuję własnym nieskażonym dziełami Marksa rozumkiem). Ale cóż...

Mam po prostu bardzo duże wątpliwości czy nauka się posunęła o krok (lub choćby nawet o tip-top) dzięki teorii strun. Jak narazie, to poza tym, że jest to jedna z wielu teorii, to raczej nic nowego nie wniosła do nauki. Zbyt dużo w tej teorii dowolności, braku badań doświadczalnych i tym samym błędnych założeń. Brzmi tajemniczo, mądrze, brany nie brany ale póki co to jest to nienarodzone dziecko, ba nawet nie wiadomo czy doszło do zapłodnienia  :D Test ciążowy jest niejednoznaczny. I nadal uważam (komunistycznie ::)) że na czymś doktoraty trzeba robić - nie oszukujmy się, że także po to się wymyśla różne teorie. Ta wg mnie jest jedną z nich. Ale to tylko moja teoria - ją też może będzie trzeba wyrzucić do kosza :D

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie, to poza tym, że jest to jedna z wielu teorii, to raczej nic nowego nie wniosła do nauki.

Właśnie dlatego wniosła.

Zbyt dużo w tej teorii dowolności, braku badań doświadczalnych i tym samym błędnych założeń.

Przecież nie wiesz, czy to są błędne założenia. Spokojnie. Na doświadczenia też przyjdzie czas. Albo potwierdzą, albo obalą.

Ja tylko chciałam zaprotestować przeciwko uogólnieniom, stawianiu siebie w roli wszystkowiedzących i z tej pozycji odrzucaniu czyjejś myśli.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałam zaprotestować przeciwko uogólnieniom, stawianiu siebie w roli wszystkowiedzących i z tej pozycji odrzucaniu czyjejś myśli.

Ja osobiście nic nie wiem. Nie potrafię udowodnić, że ta teoria jest do bani ani, że jest wporzo :) Podobno ma ona tyle niewiadomych, że może się okazać 50/50 taka lub taka. Brakuje jej weryfikowalnosci. Podobno by teoria strun była prawdziwa, stała kosmologiczna powinna wynosić nie ~0 jak przewidywał Einstein i wynika to z obserwacji supernowych (w każdym razie nie powinna być "bardzo mała"), tylko ~55x więcej....http://www.americanscientist.org/issues/pub/is-string-theory-even-wrong/1

http://www.kul.pl/files/57/working_papers/szydlowski_tambor_2007.pdf

Ale przyłączam się do tego protestu i dodatkowo dołączam swój protest przeciwko głoszeniu przez piewców teorii strun jako brakującej nam "teorii wszystkiego". Najpierw niech udowodnią, chociaż...cokolwiek, a później odtrąbią sukces. Choćby jeden najprostszy eksperyment, eksperymencik (tak prosty ;) , jak np obserwacje ugięcia światłą podczas zaćmienia Slońca, które niedawno obserwowałaś). A ci którzy się tym zajmują sprawiają wrażenie jak by nie było potrzeby robić eksperymentów.  Pisze się książka za książką na ten temat, co mnie nie dziwi i napisałem z czego wg mnie to wynika. Ktoś musi polemizować z Hawkingiem (no i dobrze że są tacy), ale oby to nie była polemika dla polemiki. A tu już och i ach...teoria strun i wszystko jasne. Laik (taki jak ja) obejrzy Discovery, przeczyta w co 2-im numerze WiŻ, ŚN i się o niej nasłucha do obrzydzenia.

Jednego nie można odebrać tej teorii - jest wizjonerska i atrakcyjna i ktoś nad tym siedzi i myśli. Dla mnie to taka celebrytka, (uwaga - prowokacja :) ) Doda współczesnej fizyki.

P.S. Przyznaję - Susskind stoi u mnie na półce i czeka w kolejce, aż przeczytam "Hyperiona" i następnie "Obcy w obcym kraju". Może zmienię zdanie jak przeczytam

I jeszcze z przedmowy mojej jednej z ulubinych książek "Prawda i piękno. Estetyka i motywacja w nauce": "Nauka z jej wyrachowanym aparatem jest w powszechnym odbiorze coraz mniej zrozumiała. Naukowcy zdają się bardziej przypominać sprawnych techników niż poszukujących harmonii mędrców...". W teorii strun harmonii między badaniami, a matematyką póki co kompletnie brak od początku - czyli ok 40 lat!

omg, jaki długi post, ktoś to wogóle przeczyta?:) Mogłem  podzielić na 10 i bym podskoczył w rankingu... ::)

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do teorii strun ,są nad nią prowadzone eksperymenty. Gdyby była ona prawdziwa świat w którym żyjemy miałby wiele wymiarów . I właśnie to sprawdzają w sposób mierzenia różnych oddziaływań pomiędzy ciałami w małych odległościach(mniej niż średnica włosa człowieka). Jeżeli świat ma więcej wymiarów niż sądzimy ,uzyskane dane powinny różnić się znacznie od pomiarów z większych odległości.

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024