Skocz do zawartości

Jurek Owsiak a eutanazja


Gość JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie się nami można spotkać na Orkiestrze w niedzielę. Zaprezentujemy sprzęt i to czym się zajmujemy. Szkoda ... można było zlicytować Kalendarz 2013.

Może dopisze pogoda. Od 20:00 może się przejaśnić

Ja w tym roku w związku z eutanazją odpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za samodecydowaniem, ale proszę niech nikt nie wkręca Jurka i WOŚP w to, że zbiera na legalizację eutanazji >:(

Ten kto tak twierdzi niech kilka razy przeczyta, co powiedział w tym temacie. Nigdy nie powiedział ani nie napisał, że podejmie jakąkolwiek akcję w celu jej legalizacji.

To media i politycy tak to zinterpretowali.

To wspaniały człowiek, tyle co zrobił swoją akcją dla dzieciaków i szpitali, czy ratowania życia w nagłych wypadkach - nie zrobił żaden pismak, polityk, biznesmen czy duchowny jakiegokolwiek wyznania - i jutro prawie cały dzień jego akcji mam poświęcony - z wielką satysfakcją i przyjemnością - 21 raz  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał mieć możliwość podjęcia decyzji o SWOIM życiu i wyboru eutanazji jako godnej i bezbolesnej śmierci.

Co do zbiórki Owsiaka- jestem zawsze za!

Do samobójstwa masz zawsze prawo do pomagania w nim już w nim  nikt nie powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to ma do szlachetnej akcji WOŚP ? Gdzie znalazłeś z nią wspólny mianownik w temacie samobójstwa, jak nazywasz eutanazję - Szanowny Kolego JaLe ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Jeszcze raz proszę - poczytaj wypowiedzi Owsiaka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekErbel - masz 100% racji. Sensacja, sensacja! "Pieciolatek obalił teorię względności!", "Na Placu Czerwonym rozdają samochody!" itd. No i polityka - ktoś tylko czeka na potknięcie Owsiaka.

Swoją droga warto by ograniczyć te światopoglądowe wycieczki na forum, po co komu skoki ciśnienia. Pokrzyczeć sobie można na wiecu albo pod kościołem.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/414874,jerzy-owsiak-o-starosci-emeryturze-eutanazji-i-wosp-ktory-gra-dla-seniorow.html

Urywek:

"Boisz się starości?

Boję się zniedołężnienia. A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Ponieważ jestem co raz starszy i pomijając to, że mogę nie dożyć starości, ba nawet jutrzejszego dnia - to jednak dziękuję Panu Owsiakowi i każdemu innemu spieszącemu mi z taką ostateczną wersją pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaLe - Ty naprawdę sobie to tak wyobrażasz, że w Holandii są łapanki na seniorów? Albo zięć pęta teścia i wstrzykuje mu fenol? Owsiak dopieprzył mieszając tu tego Alzheimera i demencję i tyle... poza tym to jest wyrwane z kontekstu.

To oczywiste, że eutanazja jest zawsze, wszędzie i wylącznie:

1. Z poważnego powodu (cierpienie i brak możliwości ulżenia mu w inny sposób).

2. Na wniosek (wielokrotny) cierpiącego (który jest w pełni świadomy i poczytalny).

Pomijam wyciąganie wtyczki, śmierć mózgową itd... 

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/414874,jerzy-owsiak-o-starosci-emeryturze-eutanazji-i-wosp-ktory-gra-dla-seniorow.html

Urywek:

"Boisz się starości?

Boję się zniedołężnienia. A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Ponieważ jestem co raz starszy i pomijając to, że mogę nie dożyć starości, ba nawet jutrzejszego dnia - to jednak dziękuję Panu Owsiakowi i każdemu innemu spieszącemu mi z taką ostateczną wersją pomocy.

Wspaniale, że to ,,pogrubiłeś" - ułatwiłeś mi sprawę wyszukania tego zdania ,,bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach." To jest zdanie Jerzego Owsiaka PRYWATNE, a nie cel i zadanie 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

A że żyjemy w demokratycznym kraju - to mamy prawo do wyrażania swoich poglądów.  I mieszanie jednostki z daną partią, ugrupowaniem czy wyznaniem ma się tak jak pięść do nosa - to nie państwo, w którym jest komunizm czy rządzi NSDAP i mówimy i myślimy tak jak partia.

Na tym polega demokracja- tylko trzeba do niej dorosnąć, zrozumieć i interpretować jak w państwach, które nią się szczycą od dawna  ;) a nie szukać powiązań i sensacji polityczno - społecznych w indywidualnych wypowiedziach rodem z brukowców jak słusznie zauważył Kolega Kisiel 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylogowało mnie i pisze jeszcze raz :)  ale bardzo dobrze, bo jednocześnie odpowiem.

Bardzo zaniepokoiły mnie słowa Owsiaka właśnie jako osoby prywatnej. Czy są szczere ?  Uważam, że tak - nie dawno słuchałem wywiad z pewnym lekarzem (bliskim współpracownikiem Owsiaka) na temat szczerości, gdzie właśnie cytował iż wszystkie wypowiedzi są jak najbardziej szczere, bo ludzie zaraz wyczuliby nieprawdę.    Niestety z tymi słowami Owsiak chyba najpierw powiedział potem pomyślał - jest przecież wzorem dla wielu  (nie tylko młodych ludzi).

Dla mnie wzór to osoba broniąca życia, a starość nie jest odmiana choroby.  Zaraz potem  pójdzie pytanie - dlaczego poddawać eutanazji tylko  starsze osoby, bo wszyscy przecież  mają takie same prawa?  Czy  tylko w ten sposób "pomagać" osobom starszym ?  Straszne, okrutne, nieludzkie !

Czy pomagałem poprzez wpłaty  WOŚ ? Tak - zawsze, ale naprawdę po tej wypowiedzi naprawdę nie wiem  czy  jest tam miejsce na pokorę na pochylenie się nad wyzwaniami związanymi z leczeniem, pomoc poprzez eutanazje ?  Na pewno nie jest to pomoc.

ps. o co chodzi z tymi partiami, bo nie rozumiem ?

ps. podobnie jak J.Owsiak miał prawo do wypowiedzi, tak i ja mam prawo do swojej - nie rozumiem dlaczego wątek ma być dzielony -  to  zalatuje mobbingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe - Skoro nie rozumiesz o co mi chodzi ,,z partiami" to dalej będziesz twierdził, że słowa jednostki wypowiedziane indywidualnie w dowolnym temacie są słowami całego ugrupowania, z którym jest związana - a to stereotyp, który winien być przeszłością  :)

A co do starzenia - to starość czy chcemy czy nie, jest odmianą choroby, już od mniej więcej czterdziestego roku życia zaczynają nam obumierać bez możliwości regeneracji komórki - składające się na tę wspaniałą fabrykę jaką jest organizm ludzki.

W każdym z nas ten proces przebiega inaczej i jak do tej pory medycyna nie znalazła lekarstwa na zatrzymanie tego procesu. Może go tylko spowolnić.

To jest proces zachodzący w każdym żywym organizmie. Nie ma nic wspólnego z chorobami wywoływanymi wirusami, bakteriami czy czynnikami zewnętrznymi, czy wreszcie wadami naszego kodu genetycznego. Jednak chorobą jest - trawi nasz organizm od pewnego momentu do jego końca.

Ale jakie to ma znaczenie w porównaniu do tego co jest naszą pasją ??? ??

Przepraszam za moje dywagacje, to jest ostatni wpis w tym temacie - temacie ewenementu na skalę światową, w którym ,,będę grał" do Końca Świata i jeden dzień dłużej  :) :) :)

Zapraszam Wszystkich jutro na koncert WOŚP do Klubu CSMW w Ustce w godzinach od 10 - 13.30 - licytacje (miedzy innymi - przepustka na trybunę VIP w dniu zakończenia największych ćwiczeń wojskowych na terenie Europy - Anakonda 2013), zespoły rockowe, pop, szantowe, soliści i do Domu Kultury w Ustce na 17.00 oraz na wojskową grochówę koło Ratusza od godziny 10.00 do wyczerpania zapasów  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe - Skoro nie rozumiesz o co mi chodzi ,,z partiami" to dalej będziesz twierdził, że słowa jednostki wypowiedziane indywidualnie w dowolnym temacie są słowami całego ugrupowania, z którym jest związany - a to stereotyp, który winien być przeszłością  :)

A co do starzenia - to starość czy chcemy czy nie jest odmianą choroby, już od mniej więcej czterdziestego roku życia zaczynają nam obumierać bez możliwości regeneracji komórki - składające się na tę wspaniałą fabrykę jaką jest organizm ludzki.

W każdym z nas ten proces przebiega inaczej i jak do tej pory medycyna nie znalazła lekarstwa na zatrzymanie tego procesu. Może go tylko spowolnić.

To jest proces zachodzący w każdym żywym organizmie. Nie ma nic wspólnego z chorobami wywoływanymi wirusami, bakteriami czy czynnikami zewnętrznymi, czy wreszcie wadami naszego kodu genetycznego. Jednak chorobą jest - trawi nasz organizm od pewnego momentu do jego końca.

Ale jakie to ma znaczenie w porównaniu do tego co jest naszą pasją ??? ??

Przepraszam za moje dywagacje, to jest ostatni wpis w tym temacie - temacie ewenementu na skalę światową, w której ,,będę grał" do Końca Świata i jeden dzień dłużej  :) :) :)

O, to nawet słyszałem, że starzejemy się od 18 roku życia :)

Dla mnie  WOŚ to Owsiak, przyznam się, ze nie potrafię wymienić żadnego innego nazwiska związanego  z występami w mediach.

Zobacz co napisałeś, że starość choroba nie jest, ale  jest :) 

A co do starzenia - to starość czy chcemy czy nie jest odmianą choroby, już od mniej więcej czterdziestego roku życia zaczynają nam obumierać bez możliwości regeneracji komórki - składające się na tę wspaniałą fabrykę jaką jest organizm ludzki.

W każdym z nas ten proces przebiega inaczej i jak do tej pory medycyna nie znalazła lekarstwa na zatrzymanie tego procesu. Może go tylko spowolnić.

To jest proces zachodzący w każdym żywym organizmie. Nie ma nic wspólnego z chorobami wywoływanymi wirusami, bakteriami czy czynnikami zewnętrznymi, czy wreszcie wadami naszego kodu genetycznego. Jednak chorobą jest - trawi nasz organizm od pewnego momentu do jego końca. 

Ale jakie to ma znaczenie w porównaniu do tego co jest naszą pasją ??? ?? 

  Trochę nie kumam co miałeś na myśli i jaki to ma związek ?  Yhm -  tzn co ma jaki wpływ starość czy eutanazja ?  Bo eutanazja na pewno będzie mieć wpływ na pasję, a właściwie jej definitywne zakończenie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał eutanazja czy naturalna śmierć ? Nie ma to znaczenia . Wyobraźcie sobie Panowie że za sto lat nie będzie Śladu po nas i naszych dzieciach. W dacie 2013 pewne jest że na naszych nagrobkach dwie pierwsze cyfry się nie zmienią. Życie przelatuje nam prze palce nie myślmy o naturalnych zjawiskach fizjologicznych . Cieszmy się TERAŹNIEJSZOŚCIĄ  oraz realizujmy nasze marzenia w przyszłości.  :) A co do Owsiaka to on nikogo do niczego nie zmusza daje wolny wybór, co w tym momencie krytykowanie jego raczej nie jest potrzebne.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje dywagacje, to jest ostatni wpis w tym temacie - temacie ewenementu na skalę światową, w którym ,,będę grał" do Końca Świata i jeden dzień dłużej  :) :) :)

Do 22 grudnia zeszłego roku? :D

Wrzućcie na luz ;) Jerzy Owsiak jako Jerzy Owsiak może twierdzić prywatnie co chce, Jego sprawa i to nawet lepiej, że nie próbuje robić z siebie kryształu, zresztą nigdy tego nie robił. Orkiestra to fenomen, który jest ponad to co powie nawet główny organizator i najbardziej kojarzona twarz tego zjawiska.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)