Skocz do zawartości

Jaki statyw do SkyMastera 20x80?


luq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i zakupiłem porządnego sprzęta Celestrona SkyMaster 20x80 wszystko wzorowo tylko bez statywu nie mam siły go zbytnio trzymać bez ruchu a wiec jaki polecacie statyw ?

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie bardzo wujek Google pomaga, odsyła bezpośrednio do sklepów poza granice. :)

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wg mojej wiedzy nikt w Polsce nie oferuje statywów Orion Paragon, a szkoda - są dobre i stosunkowo niedrogie.

Spróbuj szczęścia tu:

http://www.astromart.com/classifieds/details.asp?classified_id=811059

Pod innym brandem można kupić tu:

http://www.firstlightoptics.com/tripods/horizon-8115-2-way-heavy-duty-tripod.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem te lornetke Celestron Skymaster po przeczytaniu recenzji na optyczne pl i po zapoznaniu sie z tym materialem filmowym

 

.

 

Jak przyjdzie podepnę ja i sprawdze pod statywem fotograficznym Manfrotto wraz z głowicą kulową 322RC2

Link dla orientacji: http://www.laruetactical.com/manfrotto-322rc2-ballhead-lt666-adp-combo.

Ładnie czysto obraca sie w prawo i lewo w góre w dół i pod wszelkimi kątami, wiec nie powinno być problemu, ale wyjdzie w praniu.

  • Like 2

Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

 

Celestron 20x 80, Sky W Virtuoso Maksutov, Canon 7D, Canon 70-300EF Canon L 24-105, Tamron 17-50, Olympus OM10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową poprzez amazona i przesylka dojdzie dopiero pojutrze :-

Oparlem sie tez na 45 opiniach ludzi którzy byli zadowoleni z zakupu. Jeden marudzil coś o tym że przywiezli mu lornetkę bez jednego zakrycia drugi ze oddal bo za ciezka dla zony. Ktoś tam kolimowal sam, ktoś oddal do serwisu, (nowe też zdażaja sie wadliwe) jeszcze inny ze zoom za słaby. Jednak kiedy zlozy sie do nich zazalenie, wysylaja zastepczą przesylke tego samego dnia.

Czasem,  zdarza sie ale rzadko, że nie chca zwrotu poprzedniego przyslanego uszkodzonego sprzetu.

http://www.amazon.co.uk/Celestron-Skymaster-20-80-Binoculars/dp/B0007UQNTU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1415041016&sr=8-1&keywords=binocular+celestron++20x+80

 

A tu krótki lecz wyczerpujący jej test w praktyce

 

Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

 

Celestron 20x 80, Sky W Virtuoso Maksutov, Canon 7D, Canon 70-300EF Canon L 24-105, Tamron 17-50, Olympus OM10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... coś słabo szukacie ;)

Wersja z mocniejszym statywem (udźwig 5kg)

http://www.astroshop.pl/z-aluminium/orion-statyw-aluminiowy-paragon-plus-xhd/p,20958#tab_bar_0_select

Wersja na słabszym statywie (udźwig 3kg)

http://www.astroshop.pl/z-aluminium/orion-statyw-aluminiowy-paragon-hd-f2/p,20959#tab_bar_1_select

 

Ja stoję przed identycznym zadaniem.

 

Pod lornetę 25x100 mogę użyć AZ4, ale jeżeli zdecyduję się na 20x80 to chciałbym mieć coś lżejszego i mniejszego, co łatwiej będzie zabrać w teren. Chciałbym się z lornetą trochę poprzemieszczać, poszukać krajobrazów czy przyrody, a AZ4 do najbardziej kompaktowych nie należy. Przejść się na obserwację... OK. Ale latać za ptakami i widokami z AZ4 nie zamierzam ;) No a jak już wydam kasę na dodatkowy statyw z głowicą, to w przyszłości gdyby to cudo uniosło 25x100 to bym się nie obraził.

 

Paragon wygląda bardzo solidnie. Nada się i pod lornetę, pod mały teleskop... pod lustrzankę też ujdzie. Ale opis w naszym sklepie już nie jest taki optymistyczny jak na niektórych zagranicznych.

Ktoś wie, czy to cudo uniesie 100mm lornetę?

Cassegrain 8" (w budowie)  //  SW 102/1000  //  DO Titanium 10x56  //  Oberwerk 20x80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem nic o Paragonie ale fotograficzna glowica kulowa, bynajmniej moja dzwiga sprzęt do 5 kilo wiec do 25x100 z pewnoscią sie nada, zwłaszcza ze przy głowicy tej nic nie zawadza i dostep do lornetki jest pełny. Chyba ze rozważasz coś do czegoś mógłbyś podpiac wiecej lub cieższy sprzęt.

http://www.skapiec.pl/cat/3415/2.0

Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

 

Celestron 20x 80, Sky W Virtuoso Maksutov, Canon 7D, Canon 70-300EF Canon L 24-105, Tamron 17-50, Olympus OM10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se ne wrati panie Wachranek :)

Havranek ;)

 

Co do nośności głowicy kulowej to należy uważać, bo dźwignia wysoko wiszącej lornety na adapterze może zaskoczyć kulę i będzie "łup bęc trach" :) Również rozpatrywałem głowicę kulową, ale zatrzymałem się na olejowej 2D.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz i tu tez zalezy która. Sa takie które posiadają regulację spręzyny mocującą kule z obudową ktora to z kolei na sztywno polączona z...

resztą co ja bedę tłumaczył nikoniarzowi żarcik 8)

Płynna regulacja zacisku jestem pewien ze da rade, zreszta przetestuje to napisze

Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

 

Celestron 20x 80, Sky W Virtuoso Maksutov, Canon 7D, Canon 70-300EF Canon L 24-105, Tamron 17-50, Olympus OM10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła. Dowiezli ale rozkolimowaną. Z tego co sie zorientowałem to chyba muszę zdzierać gumę. SICK!!

Kiedy jest złozona i przy oczach widać jest trochę w porzadku przy stopniowym rozwieraniu jest coraz gorzej. Po oddaleniu ok 20 cm widać jest mocno, ze lewy okular idzie w dól 8.

 

Póki co na statywie Bogen Manfrotto 3233 plus głowica 322RC2 lornetka zachowuje się jak przyklejona nawet pod ostrymi kątami, przy czym płynność ruchów głowicą

należy do przyjaznych użytkownika.

Poza tym statyw ten jest wyposażony w kolce schowane w gumowych korkach co umożliwia bezpieczne jego użytkowanie nawet na lodzie.

Płynne przejscia w pionie za pomocą ręcznej korbki.

Sprawdzone już wczesniej na wadze ok 3,5 zreszta i wedle oczekiwań mocowanie przy tym szkle to 10/10

Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

 

Celestron 20x 80, Sky W Virtuoso Maksutov, Canon 7D, Canon 70-300EF Canon L 24-105, Tamron 17-50, Olympus OM10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła. Dowiezli ale rozkolimowaną. Z tego co sie zorientowałem to chyba muszę zdzierać gumę. SICK!!

Kiedy jest złozona i przy oczach widać jest trochę w porzadku przy stopniowym rozwieraniu jest coraz gorzej. Po oddaleniu ok 20 cm widać jest mocno, ze lewy okular idzie w dól 8...

Zwracaj jak najszybciej. Widać, że wszystko w lornecie jest krzywe. Pewnie nie mogli skolimować i próbują sprzedać bubel. Nie wierzę w poprawną amatorską kolimację, zwłaszcza lornetki  wadliwej mechanicznie.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)