Skocz do zawartości

Torba na akcesoria w Lidlu


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj w chwilowej ofercie Lidla pojawiła się torba:

PL_79137_01_b.jpg

Jest spora, wygląda na solidną, ma parę bocznych kieszonek (na mały atlas, notatnik, latarkę). Sprzedawana jako wędkarska, ma w zestawie parę pudełeczek, w które można wrzucać złowione mgiełki ;)

Przymierzałem, mieści się w niej Oberwerk Ultra 15x70 na stojąco, a w zasadzie zmieściłyby się dokładnie trzy.

Sądzę, że wobec znacznie droższych toreb na aparaty fotograficzne, ta może być świetną alternatywą jako nosidło do okularów, lornet itd.

Ostatnio widziałem ją rok temu, tak więc potencjalnym zainteresowanym polecam przyspieszenie procesu decyzyjnego lub spokojne przetrawienie tego pomysłu przez kolejnych 12 miesięcy.

Cena: 119zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest to torba konstrukcyjnie niemal identyczna a rozmiarowo nieco większa niż używana przeze mnie torba fotograficzna. Nawet ma miejsce pod klapą  na na kompres żelowy do ogrzewania okularów lornetki , by nie rosiały :)

http://www.kompresy-zelowe.net/8,Kompres---Oklad-zelowy-ogrzewajacy-lub-chlodzacy-KZ7-28x34-cm

Ruszając w teren mam w niej trzy lornetki, latarki, laserek, złączki statywowe i zestaw do czyszczeniai a nawet czarną osłonę od bocznych świateł (rodzaj kaptura). Mogę także przytroczyć lekki statyw.

Cena rzeczywiście dobra - torby foto nie są tanie.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, miałem Cię prosić już o ten link. Muszę wypróbować ten patent.

Cena rzeczywiście dobra - torby foto nie są tanie.

W zeszłym roku wypatrzyłem tę torbę, ale się wahałem. 119zł wydało mi się dość dużą ceną i odpuściłem. Jak zacząłem potem szukać torby na akcesoria fotograficzne, to się zdziwiłem kilkukrotnym przebiciem ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie lubię fora. Szybka informacja i już wszyscy do lidla idą :D . Torba świetna, przed chwilą kupiłem (radzę się spieszyć, bo schodzą jak ciepłe bułeczki). Ostatnio myślałem nad walizką, ale torba jest wygodniejsza, miękka, lekka i wodoszczelna. Polecam torbę. Tak się tylko zastanawiam. Skoro lidl ma już lidletkę i lidloskop to to jak będzie się nazywać? Lidlorba? Piszcie propozycje :D

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba przeszła suche domowe testy na ładowność i przyznam, że jestem zachwycony.

Mieści się w niej cały mój sprzęt, który zabieram na obserwacje (z wyłączeniem statywu i krzesełka, rzecz jasna ;)).

W komorze głównej zmieściły się obie lornety, akumulator żelowy, składane odrośniki, atlas Star Guide i zostało jeszcze ciut miejsca na jakąś duperelkę.

W płaską kieszeń idealnie się wpasował Pocket Sky Atlas, notatnik i latareczka. W boczne kieszenie weszły suszarka, zapasowa latarka i zestaw do czyszczenia optyki.

Jak dla mnie - rewelacja!

Parę zdjęć dla niezdecydowanych:

post-69-137699893555_thumb.jpg

post-69-13769989356_thumb.jpg

post-69-137699893569_thumb.jpg

post-69-137699893577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie lubię fora. Szybka informacja i już wszyscy do lidla idą :D . Torba świetna, przed chwilą kupiłem (radzę się spieszyć, bo schodzą jak ciepłe bułeczki). Ostatnio myślałem nad walizką, ale torba jest wygodniejsza, miękka, lekka i wodoszczelna. Polecam torbę. Tak się tylko zastanawiam. Skoro lidl ma już lidletkę i lidloskop to to jak będzie się nazywać? Lidlorba? Piszcie propozycje :D

Lidbag  :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie lubię fora. Szybka informacja i już wszyscy do lidla idą :D . ...

Maras też powinien lecieć jeszcze raz. Tym razem po wypłatę za skuteczną reklamę.  ;D

Tylko, że Lidl podobno jest chytry i słabo płaci.  >:(

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Podbijam temat.

Od jutra torba znów w ofercie.

 

A jeśli naszłoby mnie, żeby uzupełnić pisane rok temu słowa, to pisałbym pewnie o tym, że torba bardzo dobrze znosi warunki polowe i za cholerę nie chce się zużyć :)

Ba, nawet nie chce zacząć się zużywać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)