Skocz do zawartości

I zlot Zlot Miłośników Astronomii w północnej Wielkopolsce Zatom 2010 (8-10 X)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Mamy pierwszą dyszkę...

Aktualizacja listy zlotowiczów :

-Ignisdei

-Gregohr

-Tomasz Suchodolski

-Alien7101

-Statek

-Ossek

-Rodom

-Piotrekzp

-Bluncik83

-Jacek2

:)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy zlotowiczów :

-Ignisdei

-Gregohr

-Tomasz Suchodolski

-Alien7101

-Statek

-Ossek

-Rodom

-Piotrekzp

-Bluncik83

-Jacek2

-Slawko (piwo od Rodoma )

:)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, od kilku dni świta mi pomysł który chciałbym poddać dyskusji. Mianowicie czy nie chcielibyśmy zrobić sobie koszulek zlotowych, bądź forumowych? Jestem gotów zająć się ich wykonaniem (od kilkunastu lat pracuję w sitodruku).

Dziś wstępnie rozmawiałem ze swoim szefem i sprawa jest jak najbardziej do zrobienia.

Kilka słów na temat kosztów itd. Więc: proponował bym czarne koszulki z białym nadrukiem na piersiach (przydał by się ktoś kto zrobi fajny projekt), jednostkowy koszt takiej koszulki z nadrukiem u mojego pracodawcy wynosi przy koszulkach 200gram (wiec dobrych jakościowo) 20-25 zł sztuka. Koszulki zamawia mój szef, ja zajmuje się wykonaniem.

Na początek to tyle jak będą chętni to będziemy rozmawiać dalej.

Powiedzcie co o tym myślicie.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem  ZA..ale ktoś musiał by opracować logo zlotu które damy na koszulkę :D..ja osobiście mogę udostępnić zręcznemu grafikowi logo forumowe. Jacku czy masz takie możliwości w swojej firmie??? Czy ktoś (Ty?) by zrobił, takie logo, którego się nie powstydzimy :D

No i muszą być tez koszulki XXL  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafikiem nie jestem, ale proponuję użyć w kompozycji mapy lp z pierwszego posta- w końcu od tego się zaczęło

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, że udało mi się namówić MaciejaM na przyjazd. Co za tym idzie zorganizuje nam mały wykładzik o amatorskim poszukiwaniu komet.  Będzie to  ciekawy element popołudniowej soboty. Wykładzik najlepiej by się tu spasował z prezentacją multimedialną .....zatem zapytanko: czy ktoś z szanownych zlotowiczów zabrał by na zlot projektor?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarów-ki nie ma problemu w hurtowni zamawia się po dziesięć sztuk danego rozmiaru.

Gorzej jeśli chodzi o projekt, bo to klienci przynoszą gotowe projekty (w Corelu) ja się na programie nie znam, jestem od czarnej roboty  :). Szef może tylko nanieść jakieś poprawki w razie potrzeby, jednak projektu on nie zrobi. Dość istotne jest to żeby w projekcie nie było rastrów bo z tym to pierdologia a nie drukowanie.

Co jeszcze chcecie wiedzieć?

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarów-ki nie ma problemu w hurtowni zamawia się po dziesięć sztuk danego rozmiaru.

Gorzej jeśli chodzi o projekt, bo to klienci przynoszą gotowe projekty (w Corelu) ja się na programie nie znam, jestem od czarnej roboty  :). Szef może tylko nanieść jakieś poprawki w razie potrzeby, jednak projektu on nie zrobi. Dość istotne jest to żeby w projekcie nie było rastrów bo z tym to pierdologia a nie drukowanie.

Co jeszcze chcecie wiedzieć?

No cóż muszę zrobić jakiś baner..samemu :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarów-ki nie ma problemu w hurtowni zamawia się po dziesięć sztuk danego rozmiaru.

Gorzej jeśli chodzi o projekt, bo to klienci przynoszą gotowe projekty (w Corelu) ja się na programie nie znam, jestem od czarnej roboty  :). Szef może tylko nanieść jakieś poprawki w razie potrzeby, jednak projektu on nie zrobi. Dość istotne jest to żeby w projekcie nie było rastrów bo z tym to pierdologia a nie drukowanie.

Co jeszcze chcecie wiedzieć?

No cóż muszę zrobić jakiś baner..samemu :)

ale przecież masz taki jako avatar na maniaku

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacek2 że zająłeś się tym tematem, myślałem o tym, ale nie wiedziałem jak zabrać się do tego  ;)

A tu niespodzianka kolega pod nosem pracuje w sitodruku  :)

PS na zachętę kolejnemu na liście zlotowej stawiam piwo  :)

PS he he jak kiedyś jeden przy wyborach zbierał głosy  :) :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam z projektorem :)

Niestety nie mam przenośnego ekranu ale może uda się rzucić obraz na ścianę. A może ktoś z forumowiczów dysponuje ekranem.

A tak przy okazji chciałbym zgłosić propozycję zorganizowania większej liczby wykładów, prezentacji czy warszatów, np. obróbka astrofoto w różnego rodzaju oprogramowaniu.

Można to zrobić na zasadzie prezentacji przeprowadzonych przez osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Na pewno wiele osób interesują tematy związane z przyrządami optycznymi, np dlaczego wartro kupić dobrej jakości okulary, różnego rodzaju filtry, wybór optymalnych okularów i filtrów do obserwacji różnego rodzaju obiektów.

Chociaż nie mam zbyt dużego doświadczenia to chętnie pokazałbym kolegom jak obrabiam zdjęcia w PixInsight LE.

Sobota będzie długa i warto byłoby ten czas wykorzystać.

Co Wy na to ?

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Chciałbym Wam donieść, że władze samorządowe Gminy Drawno w której leży Zatom są żywo zainteresowani współpracą z nami. Gmina ma charakter gównie turystyczny, ze względu na Park Narodowy i specyficzny mikroklimat.  Zadzwoniła do mnie  dziś  pani zajmująca się w gminie promocją, próbowałem naświetlić kim jesteśmy, co robimy i jakich miejsc szukamy dzięki naszemu zlotowi gmina być może odkryje jaki kolejny skarb posiada - chodzi oczywiście  o ten czarny punkt niczym niebo bieszczadzkie a  może i lepsze????. Musimy liczyć się zatem, że  na zlocie (podczas obserwacji, prelekcji) pojawią się goście, wolni obserwatorzy, przedstawiciele władz oraz na pewno wiele dzieci z nauczycielami - nie wykluczone, że też media. Gmina nagłośni prawdopodobnie nasz zlot promując się jako ciemne miejsce na mapie LP, otwarte na obserwatorów nieba. A co za tym idzie będzie to również promocja astronomii amatorskiej. A oto nam przecież chodzi.  By zbudować markę zlotów dla Polski północnej i pokonać mit: że tylko w górach jest właściwe niebo do obserwacji, potrzeba jest więc współpracy rożnych grup w tym i samorządów. Jeśli miejsce okaże się takim jakim je postrzegamy, to niewykluczone, że zloty w Zatomiu staną się metą ogólnopolską o większym rozmachu.

Niemniej jednak włączyłem w promocję zlotu kilka stron w tym gospodarza, który właśnie uderzył do gminy  z podsuniętym pomysłem.

Zatem gmina Drawno ma świadomość naszego istnienia, atut który był powodem dla którego wybraliśmy właśnie to miejsce, oraz korzyści jaki mogą płynąć z promocji tego miejsca niczym  oazy ciemnego nieba na kolorowej mapie LP!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem sobie mapę lp ze strony źródłowej http://www.lightpollution.it/dmsp/artbri.html (Europe east V band), i tak się trochę zdziwiłem- otóż nie wiecie może co to za ośrodek światła? platforma wiertnicza?

Dołączona grafika

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)