Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

wstępnie się wpisuję

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Napisano

Chetnie pojechałbym z kimś z okolic śląska jednym autem (moim lub jego w celu obniżenia kosztów)

Powinienem mieć już 16" GSO a więc była by mozliwość próby pod ciemnym niebem

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Napisano

Zgłaszam się jako chętny :)

Nie chciałbym wprowadzać zamieszania co do miejsca ale znalazłem jeszcze jedno wydaje mi się że ciekawe miejsce, miejscowość Barnimie blisko Drawna, chyba w środku "czarnej dziury"

http://www.pogotowiekajakowe.pl/

Ze zdjęć w galerii wynika że niebo jest szeroko odsłonięte, ceny podobne jak w Ignatówce.

Pozdrawiam

Tadek

Napisano

Pobawiłem się Gimpem i google.m.. nałożyłem warstwy na siebie zmieniałem kąty i skale  8)

Mapa LP jest naprawdę bardzo niedokładna.. jako skalę odwzorowania użyłem rzeki i miasta.. wyszło to!

Dołączona grafika

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Trzeba było to od razu zrobić..ale teraz trzeba zawęzić nasze poszukiwanie do tego obszaru na czerwono...

Statek..Twoja meta wypada nie w środku ale w górze plamy.  Pierwsza lokalizacja Ignacówka..jest już na pewno ponad 20 km od plamy :(

Dołączona grafika

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Niedużo sie pomyliłem :)

Znalazłem lokalizację blisko środka

Miejscowość Zatom i dwa miejsca gdzie mozna załatwić nocleg:

http://www.ranchorodeo.pl/index.php?strona=php/kontakt

i

http://zatom.pl/

Ceny troszke wyższe ale za to prawie środek "czarnej dziury" i okolica z szeroko otwartym niebem.

Pozdrawiam

Napisano

bierzesz pod uwagę ilość miejsc?

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Napisano

bierzesz pod uwagę ilość miejsc?

Oczywiście....jednakże jestem realistą nie wierzę w frekwencje wyższą niż 15 osób.

Patrząc na mapę LP nałożoną na mapę z miejscowościami widać jak niedokładnie - no powiedzmy  b. ogólnie dobrano pasma kolorów. Powiedzmy ze te kolory są umowne..tzn. zawierają jakąś granicę błędu!

Właśnie gadałem z Wiehem przez telefon. Radzi trzymać lokalizację w Ignacówce  ze względu na przystępne ceny zbliżone do tych z Walkowickich zlotów. Trzeba tez brać pod uwagę fakt, że  10-20 zł na dobie z wyżywieniem to może być naprawdę dla niektórych sporo.

Cóż jak pisałem wyślę zapytanie do jeszcze 3 gospodarstw agroturystycznych w linkach wyżej.

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Wybacz mi Igni..., ale ja w tym roku odpadam :( . Szkoda, bo widze ze ekipa przednia sie szykuje :) .

Zakrycia - to jest TO !

Napisano

No wiec wysłałem 3 maile w ciemny punkt!

- Agro-chatka-bierzwnik,

- Ranchorodeo.

- oraz do  Zatomia

Szkoda, że Agrowolarek nie mają maila na stronie, komórka zaś nie odpowiada :(

Czekamy!

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

...ale Wam zazdroszczę....No cóż , moze innym razem.Życzę  udanych obserwacji. :D

Pająk, bez ciebie (was) to nie to samo ;)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Napisano

Otrzymałem wiadomość na GG od Polarisa, który bawił z Julesem w lipcu we wsi  Dzwonowo(nie daleko naszej pierwszej mety okolice Człopy) gdzie któryś z panów (zgaduję Julek) posiada działkę...  :o

Tu współrzędne

A tu relacja na AN, chłopaki nie mieli wtedy nocy astronomicznej.  Zatem o zasięg nie pytam :)

http://www.astronoce.pl/obserwacje.php?id=104

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Chętnie bym dołączył do was... jednak z transportem krucho. Może będzie ktoś jechał z okolic Gdańska, Malborka, Iławy, Grudziądza lub Brodnicy to bym się dołączył  ;D Bo inaczej pozostaje dojechać obciągiem lub autosanem.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Napisano

Proponuje wybór 2 miejscówek abym miał porównanie w terenie.

Co sądzicie o miejscówce Zatom http://zatom.pl/

Można wziąść pod uwagę że miejscówka może być troszkę dalej od miejsca obserwacji, a większość z nas będzie samochodem  ;)

i taniej może z własnym wyżywieniem.

Co chłopaki na to ? 

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Proponuje wybór 2 miejscówek abym miał porównanie w terenie.

Co sądzicie o miejscówce Zatom http://zatom.pl/

Można wziąść pod uwagę że miejscówka może być troszkę dalej od miejsca obserwacji, a większość z nas będzie samochodem  ;)

i taniej może z własnym wyżywieniem.

Co chłopaki na to ?

Zobacz 2 posty wyżej...Wysłałem maila - brak jakiejkolwiek odpowiedzi ::)

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Odpowiedź Pani Izy z Ranchorodeo:

> Jeżeli chodzi o termin to na chwilę obecną mamy wolną wystarczającą ilość

> miejsc. Koszt dla jednej osoby dorosłej w pokoju dwuosobowym z wyżywieniem

> (śniadanie i obiadokolacja) wynosi 100 zł za dobę. Jeżeli chodzi o

> oświetlenie to myślę że jest wystarczająco ciemno do prowadzenia takich

> obserwacji.

Koszt droższy o 30 zł na osobę niż w Ignacówce..jednak w środku "czarnego punktu"

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

wydaje mi sie że przy analizie kosztów warto także zwrócić uwage na standard ,nie musi być jakiś wypas ale na grupe kilkunasto osobową kilka sraczyków by sie przydało a do tego jakiś prysznic i kuchenka na kulinarne inspiracje.Pewne minimum musi być zachowane.

ps.

Ponawiam oferte połączenia kosztów transportu ze śląska dla dwóch lub trzech osób (zawsze można po drodze kogoś zabrać) bo jak obliczyłem to ze śląska tam i z powrotem bedzie około tysiąc kilometrów

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Napisano

Ignacówka od początku najbardziej mi się podobała, ale to RanchoRodeo na mapach wygląda na bardziej oddalone od miast...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Napisano

Ignacówka od początku najbardziej mi się podobała, ale to RanchoRodeo na mapach wygląda na bardziej oddalone od miast...

Mi też, choćby ze względu na standard pomieszczeń oraz nastawienie gospodarza, który od razu wyjechał z upustem.. oraz zaprezentował się jako zagorzały miłośnik astronomii ;).

Niebo...pewnie  nie różni się wiele od tego wyżej.....to wszystko pośród lasów..

Wszystkim gospodarzom obiecuję, że dam odpowiedź do 1.IX, poznajmy zatem wszystkie oferty..czekam jeszcze na info z 3 miejsc..

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Tomas z sąsiedniego forum prosił o wstępne zabukowanie miejsca.

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.