Skocz do zawartości

I zlot Zlot Miłośników Astronomii w północnej Wielkopolsce Zatom 2010 (8-10 X)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo z grubsza jaki sprzęt będziemy mieli do podziwiania?

z grubsza większość osób ma sprzęt w stopkach

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

ktoś wie ile to mniej więcej będzie kosztować ?

Było napisane w temacie, ale  masz rację tyle postów przybyło że trzeba zrobić osobny wątek info, ZAPRASZAM!

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=447.0

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na stronie gm Drawno. Gmina bardzo poważnie podeszła do sprawy promocji zlotu.

Niestety Drawno leży już w granicach Zachodniopomorskiego stąd też "dla mieszkańców"  niefortunnym jest zwrot "północna wielkopolska" ::) Starałem się wyjaśnić, że nie chodziło mi o obszar administracyjny.

http://www.drawno.pl/aktualnosci/pokaz/313.dhtml 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, że ostatnim dniem wpływania zaliczek jest czwartek 30.09. W Piątek 1.10.2010 wysyłam gospodarzowi zgromadzone środki i zamykam listę. Od tej pory przyjeżdżacie na własne ryzyko, nie gwarantuję  miejsca (zakładam, że będą -ale pamiętajcie ośrodek nie jest tylko w tym terminie nasz!) Więc proszę by zintensyfikować podejmowanie decyzji i wysłać zaliczkę  najpóźniej w czwartek po południu!

ps. Dziś wieczorem będę rozmawiał z kucharzem i  poznam menu zlotowe- podam Wam późnym wieczorkiem!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry !

Jestem nową osobą na tym forum więc witam wszystkich! Mam pytanie czy jeszcze można dołączyć do tego zlotu ?

Czy są jeszcze  wolne miejsca ? Dziś jeszcze wpłaciłbym zaliczkę ..

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zapaszmy postaraj się by pieniądze wpłynęły do jutra po południu OK? W piątek wysyłam kasę gospodarzowi

Tu masz temat zaliczkowy

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=447.0

POZDRO

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie będą obcene media :

Głos Szczeciński oraz z telewizja regionalna. Gmina Drawno jest w trakcie ustaleń z telewizją szczecińską, ale nie otrzymali dotychczas potwierdzania przybycia.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę nam ta cała nagonka medialna? Czy astronomia amatorska jest aż tak egzotyczna że wymaga wycieczek,prasy,telewizji? Jakoś inne zloty nie miały takiej medialnej oprawy a były bardzo udane.

Może nie wszystkim spodoba się moje zdanie ale robienie z tego spotkania "sensacji" to lekka przesada.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę nam ta cała nagonka medialna? Czy astronomia amatorska jest aż tak egzotyczna że wymaga wycieczek,prasy,telewizji? Jakoś inne zloty nie miały takiej medialnej oprawy a były bardzo udane.

Może nie wszystkim spodoba się moje zdanie ale robienie z tego spotkania "sensacji" to lekka przesada.

Pozdrawiam Jacek

Mi to nie przeszkadza i uważam że na nas spoczywa obowiązek popularyzacji astronomii amatorskiej a nie kiszenie tego hobby w domowym zaciszu.

I nikt z tego nie robi sensacji po prostu władze gminy widzą w tym swoją też reklamę ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale jest nas znów mniej  :(

Aktualizacja listy zlotowiczów :

-Ignisdei

-Gregohr

-Tomasz Suchodolski

-Alien7101

-Statek

-Ossek

-Bluncik83

-Jacek2

-Slawko (piwo od Ignisdei)

-Tutko  (piwo od Jacka2)

-Heniek (piwo od Ignisdei)

-Fornax1316 (piwo od Alien7101)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spaniale wieści! Pogodynka pokazuje 100% pogody w piątek (już dokładnie)  :)

http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=drawno oraz  w pozostałe dni.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy zlotowiczów :)

-Ignisdei

-Gregohr

-Tomasz Suchodolski

-Alien7101

-Statek

-Ossek

-Bluncik83

-Jacek2

-Slawko (piwo od Ignisdei)

-Tutko  (piwo od Jacka2)

-Heniek (piwo od Ignisdei)

-Fornax1316 (piwo od Alien7101)

-Jajak

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Zarejestrowałem się dzisiaj na waszym forum. Mam 38 lat, jestem z Poznania. Astronomią interesuje się od 5lat. Złapałem Was na astro4you. Jestem tam pod tym samym nickiem. Ponieważ lista jest już zamknięta napisałem do Pana Leszka z Pyrlandii prosząc o rezerwację 1 miejsca w czasie zlotu, jednak na razie bez odpowiedzi.

Moja proźba jest taka. Jeśli ktoś zrezygnuje z wyjazdu, a wpłacił już pieniądze, to czy mogę wskoczyć na jego miejsce i przelać mu zaliczkę ?

Pozdrawiam

http://fotookiem.blogspot.com

StarSky T90SM 90/500, montaż AZ typu PATRIOT - stal hand made.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że lista jest zamknięta, powiedziałem tylko, że wysłałem pieniądze - spokojnie możesz przyjechać miejsce się znajdzie! Tyczy się to każdego chętnego- pogoda będzie!!! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zabieram sprzętu to mam wolne miejsce w aucie. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o PW.

Dlaczego nie zabierasz sprzętu? Przecież dzieciaki będą i im więcej teleskopów tym lepiej.

Ja jestem chętny na drogę powrotną do Szczecina ponieważ Ossek mysi wracać w niedzielę skoro świt.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)