Skocz do zawartości

Obce światła na wieczornym niebie.


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie mam czystego nieba by przeprowadzić obserwacje, ale jak znajdę kawałek nieba, lub dziurę w chmurą focę, co się da, obiekty poruszały się linii prostej, hałas taki wydobywał się, że nie mogłem spać, dlatego mnie obudziło :D . Zdjęcie małe pomniejszone, wybrałem najlepsze nieporuszone, trzęsłem się, że strachu jak nie wiem, co i kto a przecież zimna nie są upały :D . Czyżby UFO? Wyleciało z Wylatowa, bo tam dość nie gościnni ludzie za dużo medialni. Te kosmiczne hałaśliwie obiekty to nic innego jak kombajny po polach, spać po nocach mi nie dadzą hałasują jak nie wiem, co, wyglądają nocą jak spodki latające, ale nimi nie są kręgów nie zostawiają tylko skoszoną słomę, no i masz tu spokój, nie, Dobranoc. :D :)

post-31-0-65518500-1406912205_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pstrykałem sobie niebo 29tego po pracy i ....:

post-2832-0-45335500-1406928770_thumb.jp

 

Patrzę w niebo... ????.... nic nie ma!!! po chwili wyleciał zza chmurki... ale lekko mi się gęsia skórka zarysowała na rękach...

No przecież przed chwilą nic nie było !!! :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Nie odpuszczają obcy atakują mają nawet broń laserową. Robaczek świętojański, czyli tzw. Świetlik foto Aparat Canon A580, na statywie fotograficznym. :)

AAA - świecidupki :D  Bardzo dawno ich nie widziałem na żywca :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA - świecidupki :D  Bardzo dawno ich nie widziałem na żywca :(

W sobotę wieczorem, kontemplując nad sensem istnienia pod miejskim niebem, miałem okazję spotkać kilka takich robaczków. Wcześniej ich u mnie nie widywałem, ot miłe zaskoczenie ;)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A mówili, że UFO to bajka, więc ja obalam ten mit i proszę bardzo, dla niedowiarków. :D

UFO koło Księżyca. 2015-08-19. Foto. Aparat Canon A580. Czas naświetlania automatyczny ISO 100. Refraktor paralaktyczny OTA Sky-Watcher SK804A. Pryzmat Amiciego 45 stopni 1,25 :)

post-31-0-57781700-1440052816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)