Skocz do zawartości

Ciekawa realna statystyka


Rekomendowane odpowiedzi

Forum Astronomiczne - jak sama nazwa wskazuje :)

A tak a propos konkursów - to czytajcie i bierzcie udział - warto - jeden z naszych Userów po przeczytaniu podobnego anonsu o konkursie astro organizowanym przez Discovery na FA, cieszy się nagrodą optyczną - zajął III miejsce - czyli MOŻNA I WARTO  8)    Przypominam więc anons Piotra :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są rzeczywiście ciekawe, choć nie wiem, czy za statystyki oglądalności jednego, dość specyficznego posta można wyciągać "wiążące" wnioski.

 

Z ciekawości porównałem liczbę użytkowników, którzy odwiedzili Forum Astronomiczne i Astropolis we wrześniu. Te dwa fora można akurat dość łatwo porównać, bo oparte są o ten sam silnik.

Wyszło:

 

Forum Astronomiczne - 227

Astropolis - 457

 

Próbowałem jeszcze kilku innych wyszukiwań - np. użytkowników, którzy ostatnio napisali cokolwiek, użytkowników z minimalną liczbą postów, którzy napisali cokolwiek itp. Za każdym razem wynik Astropolis był około 2 razy lepszy niż Forum Astronomicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są rzeczywiście ciekawe, choć nie wiem, czy za statystyki oglądalności jednego, dość specyficznego posta można wyciągać "wiążące" wnioski.

 

Z ciekawości porównałem liczbę użytkowników, którzy odwiedzili Forum Astronomiczne i Astropolis we wrześniu. Te dwa fora można akurat dość łatwo porównać, bo oparte są o ten sam silnik.

Wyszło:

 

Forum Astronomiczne - 227

Astropolis - 457

 

Próbowałem jeszcze kilku innych wyszukiwań - np. użytkowników, którzy ostatnio napisali cokolwiek, użytkowników z minimalną liczbą postów, którzy napisali cokolwiek itp. Za każdym razem wynik Astropolis był około 2 razy lepszy niż Forum Astronomicznego.

Tak - Piotrze - statystyki nie kłamią zapewne i są ciekawe, niemniej ja przytoczę jeszcze jedna liczbę:

 

Zarejestrowanych na Astropolis - 13804 Userów 

Zarejestrowanych na Forum Astronomiczne - 2418 Userów

 

Wszelkie porównania powinny być dla nas miażdżące .... a wygląda to bardzo przyzwoicie  8)

 

@ Filip - ,,Bo Astropolis to kółko adoracji astrofoto, tak ja ich odbieram" - Przesadzasz - jest wiele innych tematow astro równiez poruszanych.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Filip - ,,Bo Astropolis to kółko adoracji astrofoto, tak ja ich odbieram" - Przesadzasz - jest wiele innych tematow astro równiez poruszanych.

Owszem. Napisałbym coś jeszcze o porównaniu atmosfery na FA i na AP, ale nie chce offtopu robić i miażdżyć 5 razy większego forum o tematyce astro ;)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszą i najgorszą statystyką jest właśnie to. Zero widocznego odzewu :/

A skąd Wiesz  ???  - miara odzewu to udział w konkursie a to okaże się troszkę później - jak było z Discovery, jest mnóstwo Userów nie piszących na forach lub bardzo mało :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "widocznego" ;)

No akurat po mojemu ,,widać" to co przytoczył Piotr w pierwszym poście ale nie będę polemizował więcej.

 

Najważniejszy jest konkurs - Wiedza, Sława, Nagrody, Wywiady 8) 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie porównania powinny być dla nas miażdżące .... a wygląda to bardzo przyzwoicie  8)

 

No, oczywiście, że wygląda przyzwoicie. Z tym nie ma co dyskutować.

 

 

Bo Astropolis to kółko adoracji astrofoto, tak ja ich odbieram

To jest mocno subiektywna ocena. Z pewnością jest tam więcej wątków związanych z astrofoto niż na innych forach, za to treści niezwiązanych z astrofoto też jest sporo. Nie sprawdzałem tego, ale podejrzewam, że co najmniej porównywalnie, a może i więcej niż na innych forach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mocno subiektywna ocena.

Oczywiście, przecież napisałem, że JA ich tak odbieram ;) nie musicie mi udowadniać, że jest sporo nie-fotograficznych treści, bo nie jestem głupi- wiem to, przecież ja też je czytam i też im daje plusy na AP.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie proszę i nalegam by zachowano umiar w pomawianiu innych społeczności. Jeśli chcemy rozmawiać o forach proszę by odnosić się do liczb, statystyk, merytoryki i faktów a nie poruszać spraw personalnych, społecznych a tym bardziej polityki. Nie chcę wojny między formowej..piszę to otwarcie tu i teraz!

Od początku: moim zdaniem miarodajny jest wynik kiedy ruch generuje temat astronomiczny. Piotr zapodał temat o konkursie astronomicznym, każdy szanujący się astro-miłośnik z reguły na niego powinien kliknąć. Temat zapodany przez Piotra odzwierciedla właśnie takie astro miłośnicze uniwersum. Piotr Brych jako jedna z ikon naszej społeczności zawsze tonował swoje wypowiedzi i nie jest postrzegany jako osoba kontrowersyjna. Stąd jego podejście do rzeczy jest bardzo bliskie rzeczywistości.

A jeśli chodzi o  te rozbieżności które zapodał Piotrek Guzik?
Mi osobiście nie zależy na giełdzie oraz na ludziach, którzy tylko dla niej się logują ;)
To dodatek potrzebny społeczności, służący wyłącznie migracji w obrębie społeczności. Giełda u nas traktowana jest po macoszemu bo nie jest ona naszym celem. Dlatego nie generujemy takiego ruchu (kupię, sprzedam) jak fora sąsiednie.
Dla mnie wiodącym jest występowanie tematów astronomicznych z działów astronomii ogólnej, astrofotografii, obserwacji, zaplecza sprzętowego oraz propagowania astronomii miłośniczej.
Stawiamy na łączenie portali, sekcji grup koleżeńskich ?w ramach działów partnerskich.
Zobaczcie ile konkursów, plebiscytów czy zabaw edukacyjnych przewija się przez FA?
Jako admin często używam opcji ?wyświetl nową zawartość? i sumuję sobie aktywność na forach (po odrzuceniu giełdy) cieszę się że 3 wiodące fora mają podobnie.
Co do ilości userów o której pisał Jacek:
Astropolis i Astromaniak mają potężną bazę, która była budowana od wielu lat w okresie ponad 2 x dłuższym niż życie FA. Pełno tam też martwych userów oraz tych którzy rejestrowali się wyłącznie by coś sprzedać, klonów  -wszystko na przestrzeni nawet kilkunastu lat..

Stare fora posiadają potężną bazę: gdzie więc naszej niespełna 5 letniej społeczności równać się do nich!.
Ludzie wyszukując informacje o filtrze, okularze i kolimatorze zgarniają treść z Google..to normalne, stąd wypełniamy mozolnie i w pocie czoła lukę tutorialami w PDF-ach.

NA koniec dodam: Jako adminowi zależy mi na zdrowej konkurencji, jeśli więc dopuściłem się nie do końca uczciwej reklamy FA - co mi zarzucono w pewnym statusie, chylę czoła i spieszę z przeprosinami.

Z poważaniem Administrator

 

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, uważam podobnie jak Ty. Wszystkie fora są dla nas, nie twórzmy wirtualnego świata gangów, koterii i kółek różańcowych. Wystarczająco duźo jest ich w świecie realnym.

A co do ruchu na forach : giełda generuje ruch, to wiadomo. Ale nie tworzy atmosfery w tym naszym wirtualnym światku. A atmosferę tworzy mała garstka ludzi potrafiących zainteresować tematem ale też nie unikających restrykcji dla chamstwa. Każde forum ma swoje plusy i minusy . Howgh.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteśmy wielką rodziną niezależnie na jakim forum piszemy. Nie ma czegoś takiego że te lepsze tamte gorsze wszystkie fora wzajemnie się uzupełniają. Przyłączam się do słów Roberta i nie twórzmy podziałów nie na tym mi zależy na FA pisze jako moderator i user wszystkich for.

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)