Skocz do zawartości

Poznawanie i testy sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Pobaw sie tez gainem w "properties" podczas podlacznia kamerki w PHD przez ASCOM. Tam wlasnie mozna ustawic jakie ma byc wzmocnienie. Ogolnie, to mialem podobny problem jak Ty. W zaleznosci od warunkow - wieksza lub mniejsza przejrzystosc, co bardzo wplywa na poziom LP, ustawiam mniejszy lub wiekszy gain. Nie wiem jakie masz niebo, ale moze to jest problemem?

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zgadnijcie czego posiadaczem stałem się przed chwilą :D

Rybiego oka :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Wygrzebałem temat, bo poczyniłem kilka drobnym aczkolwiek poprawiających komfort i i nie tylko zmian:)  Skrzyneczka na zasilanie otrzymała karbonowe wdzianko:D do tego koniec owijaniem taśmą izolacyjną by się trzymała, teraz umocowana jest za pomocą taśmy rzep  3m dual lock. Wreszcie doczekałem się przyzwoitego huba (ostatnie sesje były bez więc 4 kabelki szły do laptopa).  

IMG_0508.thumb.JPG.e24ac47c15f9c75da2e92

Stary konwerter rs232/usb który był na prolificu poszedł do lamusa, a w to miejsce zawitał Uport. 

IMG_0509.thumb.JPG.316e634f6bc986ba97b3e

Guider doczekał się regulowanych obejm, koniec z rezygnacji z danego obiektu bo nie było gwiazdki do guidowania. 
Do tego uchwyty na kabelki żeby jakiś porządek utrzymać:) 

IMG_0510.thumb.JPG.062881d92371119871bcc

W kolejce czeka zasilacz z xboxa, czekam tylko na przesyłkę z wtykami. 

(Coś dolega mojemu canonowi albo obiektywowi, bo bez lampy błyskowej prawie nigdy nie trafia z ostrością:/) IMG_0510.thumb.JPG.062881d92371119871bcc

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze pierwsze uruchomienie na sucho w pokoju przebiegło pomyślnie, żadnych błędów w połączeniu więc jest dobrze. Teraz tylko czekać na odpowiedni moment i warunki ogodowe:)

Akurat w tym miejscu nie chciałbym by dach się otwierał:D ta strona dachu wychodzi na północny-zachód prosto nad wsią a co za tym idzie i latarnie przy ulicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Pogody nie ma to pobawiłem się trochę nową kamerką ASI no i mam pytanie przy avikowaniu mam jakiś dziwne przesunięcie w obrazie czego to może być wina? 

Przechwytywanie.JPG.577f3552d5e1009fc658

W podglądzie obraz jest ok dopiero w zapisanym pliku taki. Jak zapisywałem pojedyncze klatki też było ok:

Mars_113916_0000.thumb.jpg.c2c19d46f4403

Mars_114326_0000.thumb.jpg.b5003bba70ac9

Wszystko robiłem w FireCapture.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tego parametru nie znalazłem ale mam nowe "rewelacje". Gdy nagrywam obraz w mono to jest ok, i dopiero teraz zwróciłem uwagę jak nagrywałem coś kolorowego że jak zmienię na nagrywanie w kolorze to ten obraz się przedziela, ale wyświetla się też bez koloru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem, jak myślicie mogę mieć tylko porypane coś w kodekach od samego odtwarzania filmów? Bo spróbowałem otworzyć filmik w AS2 i wczytał się normalnie i w kolorze, nawet się zestackował.

Mars_145136_AS_p100_g3_ap52_conv.thumb.j

Jeszcze sprawdzę na stacjonarnym kompie jak będzie. Ale skoro w AS się otwiera to mi trochę ulżyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Ostatni pogodny wieczór zaowocował testem kamery ASI224 z kitowym obiektywem. Pomijając szum zdjęcie wydaje się nie ostre, czy to właśnie wina szumu że tak odbiera się to zdj? 

No i po lewej stronie gwiazdki jakby ładniejsze jak po prawej takie rozlane.

Ven_222745_0036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DarX86 napisał:

... Pomijając szum zdjęcie wydaje się nie ostre, czy to właśnie wina szumu że tak odbiera się to zdj? 

No i po lewej stronie gwiazdki jakby ładniejsze jak po prawej takie rozlane.

Darek - Jest coś podobnego jak zrobiłem pierwsze próby SBIGa z Jupiterkiem 21M. Kupa szumu i gwiazdki takie placki puchate. U mnie pomógł filtr UV/IR Cut, a później docelowo IDAS, którego i tak używam z balkonu ze względu na zaświetlenie. Jeśli z tym obiektywem będziesz używał to w fotograficznych sklepach za 30 - 80 zł można bez problemu dokupić nakręcany UV/IR cobyś nie musiał z odległością od matrycy kombinować.
Co do lewo - prawo... to może coś krzywo skręcone.... Albo konstrukcja samego obiektywu....
P.S. - http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8240-gwiazdki-z-jupitera-o-dobre-rady-proszę/&page=1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może filtr trochę by pomógł. Ale ta różnica między prawą a lewą stroną obawiam się że może być wina obiektywu. To ten "obiektywik" dawany razem z kamerką, to skręcone krzywo nie bardzo jest co, bo obiektyw na maks wkręcony w kamerkę i tyle.  Na Jupiterze mam filtr UV/Ir właśnie pod wpływem Twoich doświadczeń, więc być może kiedyś podepnę pod niego ASI nie tylko do guide:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)