Skocz do zawartości

Wydzielone z Kometa C/2014 Q2 (Lovejoy) - techniki astrofotografii


cobranocka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem hasło "fotomontaż" i pierwsze co pomyślałem, wierzcie lub nie, to że Wessela jadą na astropolis. Nie myliłem się.

Nie wchodziłem na tamto forum od pół roku bo nie pasuje mi tamtejsza atmosfera. Jednak teraz wszedłem sprawdzić i widzę, że się nie myliłem...

Dla niewtajemniczonych komuś nie pasuje technika wykonania fotki Wessela - zazdrość ludzka to cholerstwo. 

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem hasło "fotomontaż" i pierwsze co pomyślałem, wierzcie lub nie, to że Wessela jadą na astropolis. Nie myliłem się.

Nie wchodziłem na tamto forum od pół roku bo nie pasuje mi tamtejsza atmosfera. Jednak teraz wszedłem sprawdzić i widzę, że się nie myliłem...

Dla niewtajemniczonych komuś nie pasuje technika wykonania fotki Wessela - zazdrość ludzka to cholerstwo. 

Dobrze że ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, idąc dalej to rozumowanie wygląda w ten sposób, nie piszę o komecie tylko ogólnie o astrofoto:

- osoba nie znająca danej techniki lub nie będąca na tyle pomysłowa - "To fotomontaż i łamanie zasad!"

- osoba która nauczyła się od kogoś, bądź sama wpadła na daną technikę - "To fajna innowacja poprawiająca jakość astrofotografii, zacznijmy ją stosować"

 

Wessel przeciera szlaki bo po prostu jest pomysłowy i nie opiera się tylko na określonych standardach. Ale oczywiście zazdrośnikom to nie pasuje i zaczynają swoje hejty. Zamiast tracić czas na pisanie głupot pomyślcie nad tym jak Wasze fotografie mogą stać się lepsze. Każdy z nas chce je oglądać w jak najlepszej jakości, więc siła rzeczy lepiej gdy gwiazdy są punktowe niż pojechane, prawda?

  • Like 8

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perę miesięcy temu na astropolis była obszerna dyskusja odnośnie obróbki

zdjęć astro. Rozmówcy doszli do wniosku że grzebanie w warstwach z jednej

bazowej fotki nie jest fotomontażem.Natomiast wyodrębnianie poszczególnych

elementów z jednej i przeklejanie ich do drugiej,to jest fotomontaż.

I tutaj wchodzimy w kwestie etyki w obróbce zdjęć astro.I czy taka technika

satysfakcjonuje autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ?

No i - i to, że wyszła z tego SUPER ASTROFOTOGRAFIA.

Jak powstają, jak sie je składa, wyciąga, obrabia itd. to zapewne wiesz i przy pomocy jakich programów i jakimi sposobami - opisanymi w Internecie we wszelkich możliwych sposobach i językach - również na FA w dziale szkoła astrofotografii jest mnóstwo tutoriali.

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolego...TO SĄ WARSTWY TEJ SAMEJ FOTKI! TEGO SAMEGO OBSZARU i TEGO SAMEGO OBIEKTU W TYM SAMYM CZASIE. Zamiast wchodzić w sprawy etyki astrofoto zastanów się nad stroną etyczną Twoich wypowiedzi...

Rozumiem w ogólnym skrócie... Najpierw stack na komete potem druga obróbka tego samego materiału ze wskazaniem gwiazd i łączenie tła z kometą. Dla mnie to super sprawa. I kolejny przełom w astrofotografii. Taki sam jak składanie kilku klatek i ich kalibracja. Powodzenia w dalszym łapaniu komet.
  • Like 1
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i - i to, że wyszła z tego SUPER ASTROFOTOGRAFIA.

Jak powstają, jak sie je składa, wyciąga, obrabia itd. to zapewne wiesz i przy pomocy jakich programów i jakimi sposobami - opisanymi w Internecie we wszelkich możliwych sposobach - również na FA w dziale szkoła astrofotografii jest mnóstwo tutoriali.

wow ! każdy to ocenia na swój sposób , tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie spokojnie i z szacunkiem do siebie nawzajem podyskutować na tematy technik obróbki w astrofoto proszę o założenie osobnego tematu w odpowiednim dziale.

Ten temat zostanie posprzątany.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ten już słynny fotomontaż ?

 

Dobrze że ...

 

No i ?

Cobranocka, bardzo się cieszę z twojego jakże merytorycznego wkładu w treść forum.

Z dotychczasowej treści, jaką miałeś do przekazania w tym wątku wnioskuję, że powinieneś raczej iść do toalety. Możesz tam też wysmarować sobie ściany, czym tylko zapragniesz.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow ! każdy to ocenia na swój sposób , tak ?

Dokładnie tak Kolego - tylko jak czytasz posty jednak zdecydowana większość pozytywnie... ale jak nudne było by życie gdyby nie ... wsadzanie kijka w mrowisko - oj dzieje się wtedy.

Tu są piękne fotki nie ,,dotykane?" - może tak z grubej rury  tu ,,pokrytykować" ??? http://hubblesite.org/

P.S. Tak jak Alien napisał - Załóż wątek podyskutujemy....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze większość z Houbbla to fotomontaże a ludziska się zachwycają.  A gdy nasz Rodak zrobi super fotkę na równi z innymi na świecie to mają do niego problem.

Polskie podejście swego nie znacie a cudze chwalicie, a jak swoje zobaczycie to ganicie.

  • Like 5

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Kolego - tylko jak czytasz posty jednak zdecydowana większość pozytywnie... ale jak nudne było by życie gdyby nie ... wsadzanie kijka w mrowisko - oj dzieje się wtedy.

Tu są piękne fotki nie ,,dotykane?" - może tak z grubej rury  tu ,,pokrytykować" ??? http://hubblesite.org/

P.S. Tak jak Alien napisał - Załóż wątek podyskutujemy....

Tak bo wyraziłem swoje zdanie  na ten temat ? bo mi się nie podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł byś jaśniej wyrażać swoje uwagi?

Waldku - Panas zebrał wszystkie jaśniejsze uwagi Kolegi cobranocka - przeczytaj ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś co innego na sąsiednim forum.

Nie. Tylko nie opisałem składania w warstwy tych osobnych fotek. Bo to źe kamera mono wymaga osobnych ekspozycji w poszczególnych kolorach to - mam nadzieję- nie jest fotomontaż? chociaż, jakby sie tak zastanowić...przecież nie są robione w tym samym czasie tylko składane jako osobne obiekty.

Eureka! Składanie RGB to jest fotomontaż!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób krytykujących zdjęcie Maćka.

Zbierać materiał przez kilka nocy to jest cacy, jednej nocy - to jest be.

Składać osobno naświetlany wodór, tlen i siarkę jest cacy, osobno śledzone kometę i gwiazdy - jest be.

Osobno obrabiać gwiazdy i osobno mgławice jest cacy, osobno gwiazdy i osobno kometę - jest be.

 

Ludzie, co się do cholery dzieje?

Dostaliśmy piękne zdjęcie, pięknie złożone, pięknie obrobione, które ma wartość i estetyczną i merytoryczną, mamy prawdziwą ozdobę naszego forum - dlaczego więc kopiecie tutaj rynsztok? Dla upustu własnych frustracji?

Ogarnijcie się...

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo wyraziłem swoje zdanie  na ten temat ? bo mi się nie podoba ?

Zdanie ? - Jak powinno wyglądać to już w szkole podstawowej większość uczniów poznaje (z czego się składa, co powinno zawierać), jakie kolega swoje zdanie/zdania przedstawił to proponuje sobie przypomnieć w podsumowaniu Panasa - parę postów wyżej.

To wszystko. no chyba, że coś konkretnego przeczytam.

 

Panas

 

Ludzie, co się do cholery dzieje?

Marku - frustracja - cholera a mnie tak nie wyszło - dam se upust, niech nie będzie taki dumny - O.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób krytykujących zdjęcie Maćka.

Zbierać materiał przez kilka nocy to jest cacy, jednej nocy - to jest be.

Składać osobno naświetlany wodór, tlen i siarkę jest cacy, osobno śledzone kometę i gwiazdy - jest be.

Osobno obrabiać gwiazdy i osobno mgławice jest cacy, osobno gwiazdy i osobno kometę - jest be.

 

Ludzie, co się do cholery dzieje?

Dostaliśmy piękne zdjęcie, pięknie złożone, pięknie obrobione, które ma wartość i estetyczną i merytoryczną, mamy prawdziwą ozdobę naszego forum - dlaczego więc kopiecie tutaj rynsztok? Dla upustu własnych frustracji?

Ogarnijcie się...

Bo to nagonka na Maćka która zaczęła się spooro czasu temu na Astropolis.

Przykre zachowanie w naszym astroświatku ale prawdziwe.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj a wy tu na Astropolis bluzgacie bo klimat  be .. no litości    3 posty jakie napisałem to ocena dla was moderatorów  globalnych ? litości proszę!!!!!!

Po pierwsze na FA na inne fora się nie bluzga - pokaż przykład za chwile zniknie.

Po drugie to współczuje ci bardzo tych 3 ... nazwałeś to postami.. no trudno  inaczej mnie uczono wysławiać się... To ty Kolego miej litość i oszczędź sobie tych żenujących ,,wypowiedzi" Litości.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024