Skocz do zawartości

Jest nas 1000!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię się zbytnio maślić ani tworzyć forum społeczności kiełbasianej ;D- ale warto zarejestrować tą chwilę: Otóż jest nas już 500szt  8)

Wiem, że to niewiele zważywszy na inne fora ale zawsze miło jest adminowi, z powodu że portal się przyjął i ludzie się rejestrują. Mamy przecież dopiero trochę ponad roczek...A jesteśmy już małym miasteczkiem - no dużą wioską :D

Cieszę się też, że uczestniczycie w dyskusjach na forum (a nie tylko na czacie). Że budujecie indeksowaną bazę astro-amatorską. Że tematy są przeważnie merytoryczne i że jesteśmy już dość rozpoznawalni w necie.

Cóż dziękuję wszystkim  - ale szczególnie tym, którzy odpalają to forum każdego dnia  jako  pierwsze przed innymi  8)

post-2-137699807593_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

no podziękowania należą się szczególnie nam userom za to, że potrafimy zebrać się w taką miłą i sympatyczną kupę  :D ;) ale też i adminowi za zainicjowanie tej stwórczej iskry, tak więc mamy małe święto, butelkowe otworzyć czas i niech astronomia dalej się popularyzuje w Polsce

p.s. dwusetnego spama właśnie nabiłem, czyli trzeba otworzyć drugie butelkowe  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż na początku trochę sceptycznie podchodziłem do tego forum (bo kolejne forum, a ich przecież ta dużo), to trzeba przyznać, ze się rozrosło. Tak w pierwszej piątce forów astro już jest. A, ze jest duża liczba userów, to znaczy, ze forum jest dobrze wykrywalne w sieci i już ma pewne uznanie w środowisku.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa  :)

W to forum angażuję się bardzo emocjonalnie i cześć mojego wolnego czasu w nie wkładam  to nie jest też  moje ostatnie słowo! Będziemy aktualizować templatki forum by było nowoczesne i atrakcyjniejsze  a być może niedługo przejdziemy na płatny engine!  8)

Teraz trzeba zakasać rękawy i do roboty!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie podstawową zaletą tego (naszego ;)) forum, jest klimat, trochę przypominający astro4u sprzed paru lat. Przeglądam je codziennie (nie zawsze jako pierwsze). Tak się składa, że większość "userów forum tego", poznałem osobiście na zlotach i nie są oni dla mnie anonimowi ani ja dla nich. To bardzo obliguje i jednocześnie pomaga zrozumień niekiedy idiotyczne wypowiedzi, przekazywanie prawd objawionych rodem z wikipedii, itp. Pozdrawiam Roberta i Was, Nas Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjeżdżam na urlop więc przez dwa tygodnie znowu bedzie 499 userów. ;)

A tak na poważnie gratulacje Robert moim zdaniem forum przeszło już pierwszy najtrudniejszy okres startowy ,teraz już bedzie tylko lepiej

Czego tobie i nam wszystkim życze ( wyszło troche pompatycznie ale trudno )

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjeżdżam na urlop więc przez dwa tygodnie znowu bedzie 499 userów. ;)

Nieprawda bo oficjalnie jest już 501  :P

Forum ma potencjał. Według mnie jest chyba nie do końca przejrzyste, nie wiem z czego to wynika ale znacznie łatwiej przegląda mi się np astronomia.pl czy astromaniak. Fajnie jak forum się rozwinie jeszcze bardziej bo to (jedna z ostatnich) ostoja wirtualnej astronomii amatorskiej gdzie nie przewijają się w tle interesy poszczególnych osób.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda bo oficjalnie jest już 501  :P

Forum ma potencjał. Według mnie jest chyba nie do końca przejrzyste, nie wiem z czego to wynika ale znacznie łatwiej przegląda mi się np astronomia.pl czy astromaniak.

Myślę, że chodzi o mnogość  kategorii - zastanawiam się nad ich ograniczeniem czy stworzeniem nowego schematu. Napiszę propozycję niebawem!

ps. na Astromaniaku walczą o ich poszerzenie więc nie wiem czy to dobry pomysł

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Ładny wynik. ;)

A Adminowi i wszystkim userom, życzę aby to forum nie stało się najpopularniejszym w sieci! ;) Jeśli chodzi o fora astronomiczne, to popularność jest zdradliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caladan

Ładny wynik. ;)

A Adminowi i wszystkim userom, życzę aby to forum nie stało się najpopularniejszym w sieci! ;) Jeśli chodzi o fora astronomiczne, to popularność jest zdradliwa.

święte słowa..święte słowa ; )

Nie liczy się ile userów ..ale ile aktywnie i merytorycznie się wypowiada..a to chyba nie przyrosło ani na jotę..?

ja bym sie iloscia userów nie podniecał. Ciekawe ze kazde forum tak zaczyna...najpierw jest kilka osób, jest milutko..milusio..ach i och..szanowny ,  szanowna, klimat, super klimaciki, gosiu ..dareczku..proszę..ależ proszę bardzo.. o tak jestes super ..ty też jestes super..

a pozniej.......znacie historię wszystkich for astro...

I tego własnie Ignis zycze ci abyś uniknął.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

No Userów nam przybywa od 7 lipca doszło prawie 140 tak że mamy już  639 Wychodzi 30 osobników na miesiąc  :D

Gdybym przy rejestracji nie wprowadził trzech prostych pytań w języku Polskim o tematyce astro...forum było by pewnie wielotysięczne  ;D (spam-boty)

Jesteśmy też nawet ładnie indeksowani przez Google. Tak, że szklanki mleka 1000 -ny user stawia pewnie na przełomie: maja i czerwca  ;D

Obiecuję z okazji 1000-nego  usera zrobić sponsorowany konkurs astronomiczny -a jego samego obdarować astro-upominkiem  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyloguję i zaloguję się na przełomie maja i czerwca i będę tym 1000-ym userem tego forum  :D, ale kto mi da nagrodę jak mnie tu wszyscy znacie. Gratuluję to Forum Astronomiczne zasługuje na to w sumie ja cieszę się, że jestem tu z Wami, chociaż różnie bywa, ale jestem zadowolony nie mam nic przeciw temu. Każda osoba nowa, co przybędzie tu na to forum sprawia mi radość. I na pewno nie tylko mi mam nadzieję, że i każdemu, kto tu bywa.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja! To forum jakos najbardziej mi lezy :-) owszem jestem tez zarejestrowany na Astromaniaku czy innych ale to wlasnie od naszego FA rozpoczynam wieczor z komputerem i zagladam kilka razy dzienie aby zobaczyć co kto ciekawego napisal czy wrzucil jakies fotki. Szczegolnie lubie zagladac do wiesci z internetu Pawla B czy na temat o Jowiszu Rika. Tak wiec chwala tworcom tego forum i wierze ze na drugie urodziny bedzie nas rowna sumka 149,5 mln ;-)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przy rejestracji nie wprowadził trzech prostych pytań w języku Polskim o tematyce astro...forum było by pewnie wielotysięczne  ;D (spam-boty)

A jakież to są pytania? ciekawe czy znam odpowiedź...Pewnie nie, ufff...udało mi się zanim one jeszcze były :P

Takich userów jak są może przybywać w nieskończoność. To oczywiście za sprawą Ignisa, ale my to forum tworzymy i póki co uważam, że z sukcesem ;) Bez ekscesów i bezsensownej bufonady pseudoastronomicznej

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że tak to odbieracie. Moim marzeniem jest by forum było merytoryczne i opiniotwórcze! Staram się stworzyć coś bardzo uniwersalnego..bez permanentnych miodów, przewagi komercji na treścią, coś obiektywnego, merytorycznego a zarazem rozrywkowego. Wiem że tak nie da do końca .. ale można mieć przecież marzenia  ;)

Stąd aktywny czat na którym ludzie -prywatnie a nie na stronie głównej rozmawiają ze sobą na luzie  (czasem pod lekkim wpływem ;)) budując relacje, których może im  brak w realu. Na uwagę zasługuje  współpraca ze znanymi portalami, przecież w jedności siła! Wszyscy pracujemy wspólnie nad popularnością własnych stron - promując się wzajemnie ! Nie mam ani sklepu astro ani firmy, generującej zyski. Domenę i hosting opłacam ze swojej pensyjki. To co robimy jest dla nas. Nie zobaczycie tu lobbingu ani wciskania na siłę sprzętu w celach zrobienia dobrego interesu na niedoświadczonych userach!

Jeśli jest sponsoring jak  np. konkursy z "Astro-partnerem"  to zasady są jasne a nagrody realne.

Do tego  powierzam konkretnym osobom opiekę nad działami. Sama ich obecność i autorytet jakie budzą w społeczności daje choćby gwarancję, że gdy Userzy napiszą w temacie dostaną fachową poradę.

BTW Jeśli macie pomysły na aktywny rozwój działów i ktoś z Was chciał by się podjąć moderowania jakieś części zapraszam na PW!

Ja sam się wciąż uczę. Nie ma takiego doświadczenia sprzętowo-warsztatowego. O wielu sprawach nie mam pojęcia. Ale nie kryje tego. Najgorsza jest ta właśnie "bufonada pseudoastronomiczna" o której wspominał wyżej  Maguu. Razem tworzymy forum i razem się weryfikujemy!

Dziękuję Wam za to, że tu wpadacie i otworzycie ten unikalny klimat 8)

dziekuje.gif

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że tak to odbieracie. Moim marzeniem jest by forum było merytoryczne i opiniotwórcze! Staram się stworzyć coś bardzo uniwersalnego..bez permanentnych miodów, przewagi komercji na treścią, coś obiektywnego, merytorycznego a zarazem rozrywkowego. Wiem że tak nie da do końca .. ale można mieć przecież marzenia  ;)

Stąd aktywny czat na którym ludzie -prywatnie a nie na stronie głównej rozmawiają ze sobą na luzie  (czasem pod lekkim wpływem ;)) budując relacje, których może im  brak w realu. Na uwagę zasługuje  współpraca ze znanymi portalami, przecież w jedności siła! Wszyscy pracujemy wspólnie nad popularnością własnych stron - promując się wzajemnie ! Nie mam ani sklepu astro ani firmy, generującej zyski. Domenę i hosting opłacam ze swojej pensyjki. To co robimy jest dla nas. Nie zobaczycie tu lobbingu ani wciskania na siłę sprzętu w celach zrobienia dobrego interesu na niedoświadczonych userach!

Jeśli jest sponsoring jak  np. konkursy z "Astro-partnerem"  to zasady są jasne a nagrody realne.

Do tego  powierzam konkretnym osobom opiekę nad działami. Sama ich obecność i autorytet jakie budzą w społeczności daje choćby gwarancję, że gdy Userzy napiszą w temacie dostaną fachową poradę.

BTW Jeśli macie pomysły na aktywny rozwój działów i ktoś z Was chciał by się podjąć moderowania jakieś części zapraszam na PW!

Ja sam się wciąż uczę. Nie ma takiego doświadczenia sprzętowo-warsztatowego. O wielu sprawach nie mam pojęcia. Ale nie kryje tego. Najgorsza jest ta właśnie "bufonada pseudoastronomiczna" o której wspominał wyżej  Maguu. Razem tworzymy forum i razem się weryfikujemy!

Dziękuję Wam za to, że tu wpadacie i otworzycie ten unikalny klimat 8)

dziekuje.gif

Prawie to samo myślę i napewno będzie nas więcej i merytoryczniej. Przewaga nad innymi nie ma lobbingu astrosklepowego i musimy tez nowych uświadamiać gdzie warto kupować sprzęt bo ostatni źle się dzieje wiem to po ostatnim zakupie.  :(

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

To proponuję ogłosić motywację, a tysięczną osobę nagrodzić  ??? Wyróżnieniem wybranym kolorem jego nicku  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że szklanki mleka 1000 -ny user stawia pewnie na przełomie: maja i czerwca  ;D

Obiecuję z okazji 1000-nego  usera zrobić sponsorowany konkurs astronomiczny -a jego samego obdarować astro-upominkiem  :)

Nagroda więc już przesądzona- i dla owego tysiaka i dla nas wszystkich :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z wielką przyjemnością donoszę że FA dorobiło się 1000 usera!

Tysięcznym userem jest : predatoraf

Zgodnie z obietnicą (kim kimkolwiek jest nasz szczęśliwiec ;) ) Zostanie obdarowany upominkiem od FA. Najprawdopodobniej będzie to lornetka 10x50.Taki gadżet zmawiałem w Astro-partnerze. Na razie jestem na wakacjach, ale jak tylko zjadę do domu zajmę się obdarowywaniem naszego szczęśliwca!

Mam nadzieję, że nasz 1000-user czyta ten wątek. Jak będę miał nagrodę w rękach napisze do niego  i poproszę dane do wysyłki!

GRATULUJĘ! 8)

post-2-137699854101_thumb.png

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)