Skocz do zawartości

Dlaczego nie widzimy Wielkiego Wybuchu?


Raziel

Rekomendowane odpowiedzi

Roofer, przecież Ty wszystko mylisz!
Zajrzyj do odkryć dochtora H., przecież jaszczurki to dinozaury som, a za kwazarami jest jeszcze warstwa wody, bo gdzieś musi się jeszcze podziać trzecie* niebo!

*Wedel mnie okłamał, bo mówił, że Ptasie Mleczko jest z siódmego nieba (szloch!)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, roofer napisał:

Nigdzie nie widzę wzmianki o tym aby Ziemia była płynna. 

A odpowiedz mi teraz Ty na jedno pytanie, jeśli Bóg stworzył Ziemię trzeciego dnia, a człowieka szóstego to dlaczego Ziemia ma 4,5 miliarda lat, a człowiek cztery miliony? Boskie dni takie długie są?

A lub B...

A. Człowiek ma 4,5mld lat

B. Ziemia ma 4,5mln lat

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ziemi

Tam jest opis hadesu na Ziemi, pod hasłem "Historia Ziemi".

Na Twoje pytanie odpowiem, ale Panasmarasa również proszę o odpowiedź na moje pytanie. Jak Bóg mógł stworzyć świat w 6 dni, skoro dopiero czwartego dnia stworzył Słońce i księżyc? Skoro wcześniej nie było Słońca, to nie ma mowy o dniach. W Biblii pisze wprost, że "U Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień". A nawet gdyby Bóg stwarzał świat w 6 sekund, to i tak - jak na Boga - byłyby bardzo długie odstępy w czasie, bo Bóg jest poza czasem. Opis powstania świata jest opisem literackim, o czym świadczy to, że siódmego dnia Bóg "odpoczął". Przecież Bóg się nie męczy, jest to tylko opis literacki.

Z tym człowiekiem, że powstał 4 miliony lat, to wchodzisz na grunt teorii ewolucji, a to jest stek bzdur. Jak chcesz, to możemy podyskutować i od razu Ci mówię, że nie masz szans. Ale wiem, że moderator zwróci nam uwagę, że piszemy nie na temat, bo musimy pisać o astronomii.

Teraz Panasmarasa uprzejmie proszę o odpowiedź na moje pytanie. Tutaj są linki, z których wziąłem te cytaty z wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ziemi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hadeik

Co Panasmaras? Boisz się odpowiedzieć, czy co?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ argumentując naukowo możemy pokazać "dzieciom internetu" że to co w ciemnym pokoju  wydaje się "babą jagą" jest w rzeczywistości  meblem lub wieszakiem na czapki :5640dc715651e_13Crazy:.

HA  , Ha swoją drogą wiedziałem, że ktoś wyleci z tym sympatycznym panem Kentem  E. Hovindem:5640dc6e20115_02Laugh:

Ewangelicki kreacjonista.

To nie są kwestie naukowe ale światopoglądowe. Choć takie kwestię zaczynają dotykać wrażliwych punktów regulaminu to się jednak tu wypowiem.

To stek wyssanych bzdur będący echem amerykańskiego XIX purytanizmu interpretującego Biblię dosłownie i traktującego ją jako wykładnię wszechrzeczy ?alfę i omegę. Człowiek nie ma prawa interpretować słów podyktowanych osobie natchnionej przez samego Stwórcę. Gatunki wg nich zostały stworzone od razu a ewolucja to fikcja.  Ślady zaś przemian gatunkowych organizmów wynikają z uwarunkowań ekosystemów. Jak pewnie wielu z Was czytało?biolog Massimo Pigliucci, podczas debaty  z Hovindem, określił go jako ?ignoranta w zakresie biologii ewolucyjnej?

To pseudonaukowiec i do tego kryminalista, który został nawet skazany na 10 lat za pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa podatkowe. Jak takiego kogoś można traktować poważnie?

Jako miłośnik astronomii i paleontologii napotykam wciąż ślady ewolucji naszej biosfery. Ewolucja  jest piękna wręcz genialna. Ja też wierzę, że ktoś?, coś? (istota wyższa) zaprogramował   te ziarna przenoszone przez asteroidy lub komety ? zapładniające martwe ciała planetarne  o sprzyjających warunkach. Życie jest jak samopowtarzająca się maszyna.  Teorię ewolucji uznaje nawet Kościół Powszechny. Tylko grupa chorych umysłowo odszczepieńców z USA ?żyjąca w  konflikcie z własnym wychowaniem a rosnącym  postępem wiedzy o Ziemi i Wszechświecie, próbuje przeciwstawić słowa zawarte w Biblii, powstałe w starożytności a będące niestety tylko echem ówczesnych prób interpretacji przez spisującego  zjawisk fizycznych i biologicznych oraz próby interpretacji upływu czasu. Być może ta osoba rzeczywiści otrzymała te informacje w postaci jakiegoś przekazu  od Boga jednak jej ówczesne ?zasoby poznawcze? ograniczały ?proroka? do dosłownego opisu przedstawionej wiedzy w normach, które potrafił nazwać lub zinterpretować.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym podyskutował, bo sam jestem wierzący, ale z fanatykami nie rozmawiam, bo nie przyjmują argumentów. Może jednak spróbuj wyjść spod sutanny i rozejrzeć się dookoła? To tak tylko w formie podsumowania.

PS.: jak możesz to wyjaśnij jeszcze co do tego wszystkiego ma Hadeik? W Biblii nie ma żadnej wzmianki, że Bóg stworzył Paleozoik, Hadeik, itd, tylko, że stworzył Raj, nawet literackiego opisu nie znalazłem, że na Ziemi było kiedyś piekło, bo pewnie do tego zmierzasz.

EOT.

  • Like 3

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Alien zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)