Skocz do zawartości

3 statki we wrześniu widoczne przez teleskopy


Jeszu333

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytane niestety nie mam teleskopu a bardzo chciałbym się dowiedzieć czy zbliżają się do nas 3 statki. Piszą że będzie można je zobaczyć gdy we wrześniu gdy miną marsa.

moglibyście to sprawdzić?

Oto namiary:

Koordynaty obiektów które można zobaczyć na sky-map.org

19 25 12 -89 46 03 - the first large object

16 19 35 -88 43 10 - a cylindrical object

02 26 39 -89 43 13 - the object as a circle

Czytałem trochę na ten temat i ktoś jeszcze zobaczył czwarty statek i podał jego namiary.  Wiem że może niektórych to śmieszyć ale bardzo by mi zależało gdyż założyłem się nawet z przyjacielem o skrzynkę piw że przylecą w tym roku i chciałbym mieć jakieś potwierdzenie.

Pozdrawiam Rafał Ostaszewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przegrałeś skrzynkę piwa, druga sprawa to taka, dlaczego wszyscy wierzą i widzą jakieś statki odkąd zajmuję się Astronomią widywałem różne dziwactwa na niebie, biorąc je za statki obcych a wcale nimi nie były, na czas dzisiejszy jedyny statek, który zmierza w naszą stronę to jest wyczerpany satelita, który ma spaść gdzieś na przełomie września a października, co za tym idzie wspaniały widoczek no i nigdy nie wierz, co piszą i mówią o obcych, bo nikt ich naprawdę nie widział ani nie słyszał o jakiś statkach, które zmierzają ku naszej Ziemi, to są artefakty, czyli odbite światło w czasie robienia zdjęć od jakieś obiektu jasnego to są te statki. Ktoś lubi robić i śmiecić ludziom w głowach a po cichu śmieją się z tego, że ci, co obserwują nocne niebo wypatrują czegoś, czego ani nie było ani nie ma. Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są artefakty, czyli odbite światło w czasie robienia zdjęć od jakieś obiektu jasnego to są te statki.

Po chwili zastanowienia też tak zacząłem myśleć, niemniej mam nadzieję że przylecą do nas obcy. Aha a mógłbyś mi podać przykłady takich artefaktów by porównać je z tymi, które są widoczne na skymap.

Mamy odpowiedni dział dla ufologii  ;D

Ok musiałem go nie zauważyć. Proszę o przeniesienie w odpowiedni dział.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będę dawał dla przykładu jak sam podałeś przykład no w sumie artefakty to są takie duszki jak na tym zdjęciu, a drugie, co mam na myśli, od czego jest Internet by poszukać na ten temat. Dla mnie to istna bajka na dobranoc, którą można by opowiedzieć dzieciom i to taki sposób by się nie bały, no cóż pożyjemy zobaczymy każdy wierzy to, co chce. Ale nie miał bym nadzieji na to, że ktoś z obcych odwiedzi nas, bo mu się tak podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

(...) czy zbliżają się do nas 3 statki. Piszą że będzie można je zobaczyć gdy we wrześniu gdy miną marsa.

(...) Oto namiary:

Koordynaty obiektów które można zobaczyć na sky-map.org

19 25 12 -89 46 03 - the first large object

16 19 35 -88 43 10 - a cylindrical object

02 26 39 -89 43 13 - the object as a circle

(...)

  Pierwsza uwaga, jaka się pojawia podczas czytania takiej informacji - to skąd wiadomo o ich (statków) istnieniu, skoro będą widoczne dopiero po minięciu Marsa. Tu wątpliwość - po minięciu Marsa (planety) fizycznie, czy tylko orbity Marsa ?  W pierwszym przypadku to teraz ok. 280 mln. km. w drugim to "zaledwie" 75 mln. km. Ale nawet jeśli to odległość tylko 75 mln. km, to trudno sobie wyobrazić możliwość dostrzeżenia takiego statku - chyba, że będzie rozmiarów "przyzwoitej" planetoidy (np. 20 km). Dla porównania - przy Księżycu III stopień Saturna jest na granicy możliwości największych teleskopów.

  Druga ciekawostka - dlaczego "obcy" przylatują do nas akurat od południowego bieguna nieba i to niemal symetrycznie względem niego (bieguna)?

  Sam, kiedy wielokrotnie słyszałem, iż Polarna jest najjaśniejszą gwiazdą na niebie, spróbowałem obliczyć, jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat jeden z biegunów Ziemi skieruje się w stronę Syriusza. Zakładając dopuszczalną "niedokładność" w ustawieniu osi Ziemi, wyszło mi, że to szansa rzędu 1:50000. Nawet, jeśli ta wartość jest nieco inna, to i tak widać, jak małe jest prawdopodobieństwo przypadkowego ustawienia osi Ziemi dokładnie w tym (Syriusza) kierunku.

  Przypomnę historię odkrycia pierwszej planety przez Wolszczana. Ogłosił to na tej samej konferencji, na której poprzedni "odkrywca" innej planety pozasłonecznej odwołał swoje odkrycie.  A wątpliwości pojawiły się dlatego, że podany przez tego odkrywcę czas obiegu tej nowej planety wokół swojej gwiazdy miał wynosić ok. 182 dni. Co w tym "podejrzanego" ? Jest to dokładnie połowa okresu obiegu Ziemi wokół Słońca!  I ten pechowy odkrywca przyznał, ze niedostatecznie uwzględnił wpływ obiegu Ziemi na pozycję tej gwiazdy (roczna paralaksa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rzeczywiście wykryto jakieś obiekty (statki) to wszyscy by się na nie rzucili jak hieny. Wszelkie teleskopy zostałyby włączone w ich fotografowanie i badanie. Przecież byłoby to coś tak ciekawego, że nie miałoby odniesienia w całej historii ludzkości.

Inaczej mówiąc gdy ktoś na jakimś Yotubie czy tajemniczej stronie umieszcza informacje o Nibiru czy rzekomych statkach to najzwyczajniej w świecie kłamie. Oczywiście będzie pisał o międzynarodowym spisku i ukrywaniu prawdy ale spróbuj zachować tajemnicę w grupie kilku osób a co dopiero wśród tysięcy "wtajemniczonych".

Trochę krytycyzmu i logicznego myślenia a będzie dobrze  ;)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

  Druga ciekawostka - dlaczego "obcy" przylatują do nas akurat od południowego bieguna nieba i to niemal symetrycznie względem niego (bieguna)?

  (...)

Zapewne dlatego, by ujść uwadze większej części cywilizacji, wszak wiadomo, że południowa półkula jest słabiej zaludniona (element zaskoczenia ) ;)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego, by ujść uwadze większej części cywilizacji, wszak wiadomo, że południowa półkula jest słabiej zaludniona (element zaskoczenia ) ;)

KK

  zwłaszcza, że blisko południowego bieguna nieba nie ma takiej gwiazdy, jaką na północy jest Gwiazda Polarna - i prawie nikt nie patrzy w tę stronę...

  Może z wyjątkiem tych, którzy akurat na płd. półkuli Ziemi ustawiają teleskop z montażem paralaktycznym i przez lunetkę biegunową przez przypadek odkrywają inwazję...  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys próbowałem skierować teleskop w nadir i niestety niczego nie zaobserwowałem. Ale zajmuje się astronomią dopiero od 15 lat więc niemam jeszcze takiego doswiadczenia jak autorzy newsów o nadlatujacych statkach. Mimo wszystko warto próbować kierować tam teleskop a moze kiedys uda się odkryc cos ciekawego...

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys próbowałem skierować teleskop w nadir i niestety niczego nie zaobserwowałem. Ale zajmuje się astronomią dopiero od 15 lat więc niemam jeszcze takiego doswiadczenia jak autorzy newsów o nadlatujacych statkach. Mimo wszystko warto próbować kierować tam teleskop a moze kiedys uda się odkryc cos ciekawego...

a widzisz, jakbyś zastosował ESRF (Earth Surface Removal Filter) to byś zaobserwował coś w nadirze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)