Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Jacek E.

Atlas nieba dla początkujących

71 postów w tym temacie
42 minuty temu, Janko napisał:

Jeśli żartowałeś, to jeszcze coś o lornetkach - klik

No to teraz czuję się już całkowicie dopieszczony :))

dziękuję

Witam wszystkich. To będzie mój pierwszy post na tym fajnym forum. Spojjrzałem ostatio w niebo i bardzo mnie zaciekawiło a jeszcze bardziej zaciekawiło mnie to czego tam nie widać. No i krok pierwszy po przeczytaniu kilku stron w necie (dodam ze totalnie zero wiadomości z zakresu astronomi) padło na zakup lornetki Action Ex 10x50. Jeszce nie miałem okazji nic pooglądać bo niestety w UK same chmury od klku dni. No ale kolejny krok czyli od czego zacząć? Jak coś znależć? Co na początku czy coś w ogóle mogę zobaczyć mieszkając w centrum Anglii - Birmingham. Nie do końca ciemny ogródek w mieście raczej nie wróży niesamowitych obserwacji ale chętnie wyskocze za miasto popatrzeć. No więc tym kolejnym krokiem było znalezienie jakiejś mapy/atlasu i trafiłem tutaj. Ściągnąlem sobie do wydrukowania z pierwszego postu wszystkie pliki oprucz jednego gdzie znajduje się strona 9A i chyba brak było 20B. Ściągnąłem też plik gdzie jest cały atlas w jednym pliku przy drukowaniu za bardzo obcina wewnętrzną stronę po podzieleniu strony A3 na poł i dlatego wybrałem opcjęw częsciach.

I pytanie czy ktos mogłby wrzucić strony 9A i 20B? no chyba że cośźle robię to proszę o wskazówki.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów i przepraszam za taki długi wpis:)

Spróbuj Kolego pobrać z tej strony - post ID: 44

Widzę że być może ja nie potrafię wydrukować tego poprawnie. Żeby wydrukować stronę "B" musze odwrócić dokument o 180 stopni bo inaczej chce drukować 21 stron ale tylko lewą stronę formatu A3. A dp tego po zrobieniu tego manewru to strony do siebie nie pasują i dalej zostaje problem z marginesem.

Po prostu pójdęi sobie wydrukujęw A3 i po problemie.

Dzięki:)

mam sporo atlasów ale wiedza z nich jest dośc wybrakowana :(

Dnia 14 sierpnia 2014 at 23:18, lukost napisał:

Eh, łezka się w oku kręci... Też od niego zaczynalem przygodę z nocnym niebem 20 lat temu, a do tego ruski Turist 3 20x50 ;D  

Fajnie sobie przypomnieć. Ja dostałam kiedyś ten atlas, dokładnie chyba 5 lat temu kiedy tato zaczynał mnie uczyć. Do dzisiaj mam te informacje, zbiory i bardzo lubię do niego wracać, żeby coś sprawdzić, zobaczyć.

Witajcie,

to jest mój pierwszy post na forum. :) Przede wszystkim dziękuję za zamieszczenie mapy nieba. Wiem, że była ona wrzucana bardzo dawno temu, ale dzisiaj ją drukowałem i w linkach podanych przez kolegę Jacka brakuje stron 8b i 20b. Więc "obrobiłem" je podobnie do reszty zamieszczonych przez niego materiałów. Zamieszczam je poniżej, może ktoś jeszcze będzie chciał wydrukować całą mapę i skorzysta. :) 

8b:

https://goo.gl/mAJJC3

20b:

https://goo.gl/8qKVr8

3 osoby lubią to

Witaj na FA :)
Piękne dzięki za pracę, nie pamiętam w tej chwili, w którym miejscu w temacie ale Autor Marek Panas to naprawił i ewentualnie też gdzieś pod koniec można sobie pobrać PDFka zbiorczego. Powodzenia na FA Nowy Kolego :)

1 osoba lubi to

Ale Marek chyba tylko podlinkował atlas w wersji A3 z łączonymi stronami. Wykorzystałem te pliki które zrobił kolega wojti27 i połączyłem całość w jeden plik PDF ale w formacie A4, czyli z podzielonymi arkuszami - może dla kogoś tak będzie wygodniej. Zaraz dodam oba dokumenty do pierwszego postu.

atlas_nieba_a4.pdf

2 osoby lubią to

Hej. Jestem nową forumowiczką i początkującą amatorką obserwacji nieba. Niedawno stałam się posiadaczką lornetki Nikon EX 10x50 i Atlasu Nieba (wyd. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii). Mam już kilka książek dotyczących astronomii i astrofizyki, ale do biblioteki dołączy również atlas z poprawkami Marka. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył podczas obserwacji. I wielkie dzięki dla autora za kawał dobrej roboty. Pozdrawiam.

4 osoby lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.