Skocz do zawartości
jolo

10 cali od miasta - astrofotki od jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko brzegi lekko ścięte, żeby poszarpane krawędzie usunąć - tak po 50px może. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, jolo napisał:

Gromadka otwarta NGC1502 na której kończy się (albo zaczyna?) Kaskada Kemble'a. Całość oczywiście znajdzie się w Żyrafie

A! To Piracka Flaga jest - robiłem ją w tamtym roku :)
1 klatka z Aposia 90/600 i QHY183C 180s. z Ustki.

Pirat_JR.thumb.jpg.3408451f58522dd2e7d5686e4bb967fb.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale gdzie ta flaga? :) Ja tam widzę małe Gwiezdne Wrota - taki owal/pierożek z mniej więcej jednakowej jasności gwiazdek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Marek. Na normalnych, DSowych - gain 0, offset 40. Kalibracyjne owszem - flaty i darki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz zrób jakiś tutek z twojej obróbki, chociaż schemat ( może gdzieś jest a nie wiem) . Przy 20-tu klatkach masz gładziutkie, pieknie wyciągnięte zdjęcia. Ja nawet przy 40-tu klatkach mam koszmarne tło.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :)

Marek - za wiele tutaj nie robiłem. Kalibracja 20x flat + 30x darki, wyrównanie i złożenie, wyciągnięcie, wyostrzenie i redukcja szumu (plugin Noise Ninja). I w sumie tyle. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, jolo napisał:

Dzięki :)

Marek - za wiele tutaj nie robiłem. Kalibracja 20x flat + 30x darki, wyrównanie i złożenie, wyciągnięcie, wyostrzenie i redukcja szumu (plugin Noise Ninja). I w sumie tyle. 

To ja muszę jakiś systematyczny błąd przy wyciąganiu robić, chętnie bym zobaczył kiedyś jak to robisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz myślałem że jak zajmiesz się fotometrią, to trochę mniej będziesz okupował pudło w konkursie Henia3:) ale już widzę że są na to nikłe szanse :) 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcie ciekawe, obróbka super, z tego co potrafię juz zobaczyć ;-). Generalnie nie mogę sie nadziwić, ze jakieś 40km ode mnie niebo jest tak drastycznie lepsze :( rozumiem tez, ze jest to tylko Ha? I dlatego tez pewnie mniejsze znaczenie ma LP?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, DarX86 napisał:

Łukasz myślałem że jak zajmiesz się fotometrią, to trochę mniej będziesz okupował pudło w konkursie Henia3:) ale już widzę że są na to nikłe szanse :) 

Na pewno będę mniej aktywny w konkursie, ale czy coś wartościowego z tego wyjdzie, to się okaże :)

2 godziny temu, jarek.mamczarski napisał:

Zdjęcie ciekawe, obróbka super, z tego co potrafię juz zobaczyć ;-). Generalnie nie mogę sie nadziwić, ze jakieś 40km ode mnie niebo jest tak drastycznie lepsze :( rozumiem tez, ze jest to tylko Ha? I dlatego tez pewnie mniejsze znaczenie ma LP?

Tak, bez Ha to tam by na zdjęciu niewiele wyszło, nawet na 1000 minutach materiału. Przynajmniej w takich warunkach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie nie oszukujmy się, tacy panowie jak jolo, DarX86, kenny, i inni... Powinni mieć zakaz startowania w konkursie astrofotografii amatorskiej. No bo to tak jakby Webber czy Hamilton podchodzili do wyścigów osiedlowych w mojej miejscowości. Serio - należałoby to przemyśleć ;) 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w tym roku tylko takie szare bohomazy będę wrzucał. A jak będziecie na nie głosować, to przestanę wrzucać O:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo ;) 

Bardziej się prosi o paletę HSIIOIII ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
28 minut temu, jolo napisał:

PS - wiecie, która kropka to pulsar? :)

Pulsar.thumb.jpg.b7fa877e29652470f5fe97b1cac46a7f.jpg

• Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzie pogoda, będą kolorki. Paleta HaSiOk też :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, jolo napisał:

Mrożony Krab z wczorajszej nocy. Zanim zająłem się głównym celem korzystając z dobrego seeingu podejrzałem jeszcze Kraba przez 150 minut i filtr Ha. Zajęło mi to 150 minut. W tym czasie pulsar w mgławicy zakręcił się prawie trzysta tysięcy razy :)

Meade ACF 10" f/10, AP CCDT67, EQ6, QHY163M, Baader Ha 30x5 minut, niebo podmiejskie, przejrzystość słaba, seeing dobry.

M1-raw.jpg

Znalazłem sprzed nieco ponad roku 140 minut Ha Kraba z TS APO 130/910 - wtedy też seeing był dobry i bardzo mnie cieszył tamten Krab, więc pozwoliłem sobie na porównanie (w ten sposób pocieszam siebie, kiedy myślę o stracie pola widzenia :)

PS - wiecie, która kropka to pulsar? :)

O ja pierdziu, dokumentny opad kopary :) Ja też smażę skorupiaka ale do Twojej rozdzielczości to mi daleko :)

Dawno nie widziałem tak dobrego detalu. Jaką masz natywną rozdzielczość setupu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Seeing się udał i był dość stabilny, to nawet na dłuższych klatkach nie rozmywało detali. Natywnie jest 0.45"/px, a to zdjęcie jest zmniejszone do 60%. Próbowałem jeszcze potem Eskimosa, ale wstępnie wyszedł mi gorzej niż Twój. Pomęczę go jeszcze trochę po feriach :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta