Skocz do zawartości

I po montażu od teleskopu Celestron


Rekomendowane odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu borykam się z napędem odpadła ścianka, która trzymała bolec silniczka, pisałem do DO nie mają części zamiennych, pisałem do AK też nie mają, w sumie nie dziwię się, że w Astrokraku nie mają dystrybutorem jest firma DO i ona ma teleskopy Celestron, cieszyłem się jak nie wiem, co, miałem w planie kupić kamerę do astrofotografii teraz się zastanawiam, po co i do czego jak napęd jest nie sprawny, jak się wali to się wali wszystko, nie wiem czy kiedykolwiek już coś kupię w każdym sklepie artykułami astronomicznymi, bo to nie ma sensu, kupienie następnego napędu z montażem przeraża mnie strachem, odstawienie teleskopu jedynego, na którym działa mi kamera CCD Tayama wszystko legło w gruzach, co robić nie wiem, jak zaradzić tez nie wiem w sumie pozostaje jedno zakończyć bawienie się w astrofotografie oraz astrofilmy, jakie były te moje astrofilmy to były, ale zawsze była to jakaś pamiątka  teraz wszystko będzie leżało w lamusie z napisem kolejny złom, który uległ awarii, smutne, ale prawdziwe koniec z astrofotografią koniec z moimi zdjęciami nie tylko tu na forum, ale i wszędzie nastał, oraz koniec z zakupami w każdym sklepie astronomicznym. :(

post-36-137699847538_thumb.jpg

post-36-137699847543_thumb.jpg

post-36-137699847547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jako infantylny znawca..obróbki metalu zapytam: Czy nie próbowałeś tego skleić np. tym???

http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=468

Między nami wiele nie stracisz bo ten zestaw i tak się nijak do astrofotografii nie nadawał -lepszy od tej kierownicy jest już eq3!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis nie próbowałem, a jeśli chodzi o montaż EQ3 to masz rację tylko ja straciłem już apetyt, na jaki kolwiek sklep w naszym kraju chodzi mi o sklepy astronomiczne DO to tylko tak sprzedać zgarnąć kasę i po kłopocie a co dalej czy jak się coś stanie kup Pan sobie nowe za ile i po co tracić tyle kasy jak już po ptakach nie wieżę teraz żadnemu sklepu, bo wszystkie sklepy to badziejstw tylko na kasiorę i nic poza tym. ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł NIE MOŻNA się tak załamywać - zwłaszcza, że oprócz zadzwonienia do Delty to chyba nic nie zrobiłeś, nie masz nic do stracenia - kleje są teraz naprawdę mocniejsze o materiału, które kleją a oprócz tego na maniaku masz też kilka propozycji  :)

Chłopie zacznij od kleju a skończ na dorobieniu części bo można, a nie załamuj się. Głowa do góry - Będzie Dobrze  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

z tego co widze to cieżkie to do sklejenia, poszczególne elementy też pewnie nie do dostania bo to odlewy, Paweł reklamuj ostro jak cos to cię poprzemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najprostszy ATM-ik a i taką blaszkę w całości ze stalówki 2-3mm nie problem wyciąć (masz wzór) i dospawać wyprofilowaną rurkę, a następnie przyspawać  :)

post-587-13769984757_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę do Brzozowa poszukam takiego kleju, co pisał Ignis spróbuje skleić jak się nie da to wtedy będę zmuszony wysłać do odlewu, ale jestem dobrej myśli, że się uda, więc jeszcze nic niestraconego. A co do samego montażu, to faktycznie trzeba będzie pomyśleć nad kupnem nowego a ten tłuc aż padnie sam całkowicie. Dobry ten teleskop, bo mały poręczniejszy wypady na pola, a o większym nie ma mowy dźwiganiu aż tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zacząć od klejenia to Ci polecam klej, który od roku już trzyma coś metalo-podobnego w skuterku przy silniku :D 

http://allegro.pl/najmocniejszy-klej-do-metalu-do-temp-315-stopni-i2385574928.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak już kupisz tą kamerkę do astrofoto to pierwsze co zrobisz później to będziesz musiał kupić inny montaż , ten rczej nie jest ku temu dedykowany.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę do Brzozowa poszukam takiego kleju, co pisał Ignis spróbuje skleić jak się nie da to wtedy będę zmuszony wysłać do odlewu, ale jestem dobrej myśli, że się uda, więc jeszcze nic niestraconego. A co do samego montażu, to faktycznie trzeba będzie pomyśleć nad kupnem nowego a ten tłuc aż padnie sam całkowicie. Dobry ten teleskop, bo mały poręczniejszy wypady na pola, a o większym nie ma mowy dźwiganiu aż tak daleko.

Z jakiego materiału jest wykonany element który uległ zniszczeniu ?

Piszesz, że będziesz zmuszony wysłać do odlewu  czyli  przypuszczasz, że Ktos ma taką formę ?  I że Ci wykona odlew ?  Powiem szczerze, że byłby to fenomen na skale światową.

Co do reszty to koledzy dobrze radzą, i można spróbować kleić, ale nie każdy klej będzie odpowiedni.  Podejrzewam że najlepszy będzie na bazie epoksydów, wybieraj jednak taki z  najdłuższa najlepiej 5 letnią gwarancją. Możliwe, że wystarczy taki: http://allegro.pl/klej-epoksydowy-spaw-na-zimno-aluminiowy-80g-i2356982295.html

Kolejne rozwiązanie problemu to  dorobienie całego elementu ze stali, czyli dotoczenie cześci i dospawanie do nowej kształtki lub  dokręcenie za pomocą śrub ( o ile konstrukcja na to pozwala).  Podobno AK chwali się że  dorobią wszystko, więc dziwi mnie trochę ich spychotechnika w kierunku DO która nie ma przecież tak zachwalanego  przez właściciela  serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak pisałem nie obejdzie się bez kupna montażu, najgorzej mnie nie zdenerwowało, że popsuł się montaż tylko to, że brak części, teraz ja się borykam z takim problemem a za rok lub kilka lat, kto inny, kto wie, wszystko się psuje swoim czasie nic nie trwa wiecznie a sklepy powinni mieć zastępcze części a nie spychać ludzi na kolejne wydatki, bo nie każdego stać tracić kasy po kilka razy, bo za to bym miał teleskop bez napędu większym zwierciadłem i był bym lepiej zadowolony jak potem martwić się o tą zabawkę jak piszą na Astromaniaku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak jak na maniaku mówią to świętość  ;D :D :D :D

Paweł tam jest praca dla tokarza i powinien Ci taka usługę wykonać  uczciwy serwis astronomiczny.

Jeżeli zwalają na brak części i wyśmiewają od zabawek to pomyśl spokojnie  co to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, z drugiej strony obrażanie się na sklepy jest trochę dziwne, bo rozumie jak by to była jakaś zębayka z wyrobionymi zębami i by nie szło dostać , ale w tym przypadku to uszkodzenie mechaniczne bodajże podstawy, i wątpię ,że dostał byś to gdziekolwiek od ręki i czy wogóle byś dostał.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku obraziłem się pod tym względem wiesz, jakim, to takim pytałem jednym sklepie nie pytaj drugim, trzecim itd. Odsyłanie i pozbywanie, jedynie Pan Janusz z Astrokraka chciał mi załatwić, co poszukać, ale nie chciałem, bo popytałem się, kogo się dało i każdy pisał, że najlepiej jest skleić lub dorobić nowe, a nie każdy to potrafi, w sumie awaria teleskopu stała się prawdę pisząc początkiem kwietnia a już mamy czerwiec i non stop działałem pytałem się a wszystko leżało porozwalane na stole cały montaż i tak jest do dzisiaj, szukałem, kto by mi to zaspawał, zalał lub dorobił z metalu nowe, nie znalazłem, więc postanowiłem napisać na forach , co mogłem, ale nie musiałem, bo mogłem spokojnie poskładać i wynieść na strych, i puścić w zapomnienie, ale tak nie zrobiłem, zrobiłem temat by ostrzec, bo ja już mam nauczkę, że to zabawka a nie konkretna maszyna dla takiej osoby jak ja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części skręciłem montaż złożony była próba działa bez problemu, klejenie tej części pomogło, nie trzeba było dawać do wytłoczenia, czy odlewu, wystarczył tylko klej, co klei aluminium, metal i po problemie. Cieszę się, że się udało. Dzięki Waszej pomocy, widać, co kilka głów to nie jedna, chodziłem prosiłem załatwiałem wszyscy mówili, że tu się nic nie da zrobić a wystarczyło zrobić temat na forum i posłuchaniu, co i jak montaż działa. Dziękuję Wam za okazaną pomoc i że byliście, że mną wspierając mnie. A i jeszcze jedno klej do metalu skleił tak, że nie ma ani jednego śladu po pęknięciach, więc wygląda jak nowe siedzi twardo na swoim miejscu. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - więcej optymizmu na przyszłość, a gdyby coś (tfu, tfu, tfu)  ;) Masz tanie alternatywne rozwiazanie na naprawę.

Niech trzyma Ci jak spaw (jest silniejszy od materiału, na którym jest położony)  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis nie próbowałem, a jeśli chodzi o montaż EQ3 to masz rację tylko ja straciłem już apetyt, na jaki kolwiek sklep w naszym kraju chodzi mi o sklepy astronomiczne DO to tylko tak sprzedać zgarnąć kasę i po kłopocie a co dalej czy jak się coś stanie kup Pan sobie nowe za ile i po co tracić tyle kasy jak już po ptakach nie wieżę teraz żadnemu sklepu, bo wszystkie sklepy to badziejstw tylko na kasiorę i nic poza tym. ::)

Co racja  to racja jak się jakaś część zepsuje i chce się dokupić to albo sprzedają tylko hurtowo albo nie mają i wychodzi na to że

                                      ,,Mamy nie mamy ale kup pan nowe"

GSO 12, Nikon Action VII 10x50 cf  Okular Plössl GSO 9mm 1,25" GSO SV 30mm 2" Explore Scientific 14mm 82? HR planetary 6mm  pocket sky atlas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w  tym jest taka prawda, wiem, że sklepy nie mają części zamiennych, w sumie lepiej kupić nowe jak naprawiać, ale nie każdego stać dawać, co parę lat pieniążki na nowe teleskopy czy montaże itd. Powinny być serwisy i mieć zastępstwie części do naszych pociech, które mamy w swoich domach, a nie tylko liczyć na to, że wszystko się używa, prawda jest taka, że w naszym Kraju lepiej sprowadzić teleskop nowy jak naprawić ten, co się ma, tak nie powinno być, kupię nowy montaż na 100% a jeśli to samo się stanie i nie będzie części zamiennych to wtedy lepiej wszystko sprzedać i mieć teleskop bez montażu z napędem,  bo to się naj mniej psuje a napęd mieć za własne dłonie i palce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)