Skocz do zawartości

Robert Bodzoń nie żyje


Gość JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem tę szokującą wiadomość tym bardziej szokującą, że Roberta znałem osobiście :(

  Jest to wielka strata dla naszego środowiska, gdyż Robert  bardzo mocno zaznaczył się swoją pozytywna  działalnością. Robert był ponadprzeciętna osobowością mocno zaangażowaną  w działalność astronomiczną. Jeszcze nie dawno planowaliśmy wspólne przedsięwzięcie. Trudno mi to wszystko ogarnąć :(

Robert pozostaniesz w mojej pamięci i w modlitwach.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 sierpnia o godz. 16.00 na Cmentarzu Nowym w Jarosławiu przy ul. Krakowskiej.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

http://gimnazjumnr5.naviart.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :-X :-X

Znałem Roberta osobiście razem lookalismy w Mołdyczu, raz nawet jechałem po niego do domu na obserwacje. Niezwykle pogodny i bezkonfliktowy czlowiek "niczym do rany przyłóż". A przy tym wielki pasjonat i znawca astronomii amatorskiej.

Ostatnio nie umawiał sie na obserwy na Podkarpaciu, zastanawiałem sie czemu -  musiał chorować!

Cześć jego pamięci!

molodycz.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie umawiał sie na obserwy na Podkarpaciu, zastanawiałem sie czemu -  musiał chorować!

Chorował "od zawsze"... Myślał, że może poleci ze mną do Chin 3 lata temu, ale wycofał się, bo jak określił "klimat może być dla niego zabójczy". Ale był naszą wtyczką meteorologiczną w Polsce. Kontaktowałam się z nim telefonicznie i przez neta.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpatrujmy się mocno w niebo- gdzieś, tam daleko, pojawiła się nowa gwiazda... [']

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziś pamiętam nasze ostatnie wspólne obserwacje, spotkaliśmy się sporą grupą na perseidy, Robert leżał na trawie i liczył ile ich leci.  :'(

Tak to było Maximum Perseidów 12.08.2008r. Robert leży z lewej z prawej Vader..........

00f98b487f7c4ef4.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Nie znałem go osobiście chociaż chłop z podkarpacia, ale jako świeżak po zaimpletowaniu neostrady i forów astronomicznych, między głupotą a pięknymi fotkami desów czytałem jego kalendarzyki na astromaniaku.

Robert spoczywaj w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już wspominamy zmarłego Kolegę  warto przeczytać foto-wpis w moim blogu z 12.08.2007 r.. Robert przyjechał wtedy na spotkanie do Sieniawy z 16" Taurusem. Nigdy nie widziałem wcześniej piękniejszego teleskopu. Pamiętam z jaką cierpliwością tłumaczył młodym co widać na niebie. Miał niesamowite podejście pedagogiczne!

http://www.ignisdei.ownlog.com/wielkie-spotkanie-pod-sieniawa--12082007-r,1248879,link.html

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże trudno pisać o Robercie w czasie przeszłym...

Niestety nie spotkałem się z Nim nigdy osobiście a mimo to wydaje mi się, że znaliśmy się bardo dobrze.

Jego działalność popularyzatorska na forach astronomicznych była nie do przecenienia. We wszystkim co robił (pisał) był bardzo kompetentny, precyzyjny a przy tym niezwykle komunikatywny.

Był też świetnym obserwatorem w tym także obserwatorem gwiazd zmiennych.

Pamiętam jak w roku 2002 pasjonowaliśmy z Robertem niezwykłą i jak się potem okazało ważną dla astrofizyki V838 Monocerotis, w 2003 roku nową w Tarczy V475 Scuti, czy spadkiem jasności R Coronae Borealis w 2007 roku.

W sumie w latach 2005-07 wykonał Robert 2675 obserwacji 175 gwiazd zmiennych różnych typów.

Wszystkie znajdują się w bazie SOGZ-PTMA.

Dziękuję Ci Robercie za wszystko co co poprzez wirtualny kontakt otrzymałem od Ciebie.

Odpoczywaj w Pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów,....chciałem sie spytac właściwie co się stało..ale to chyba choroba tak ? i tak nagle ?? Jak dla mnie kryształowa postać , bez konfilktowa, zrównoważona b. milo czytało mi sie zawsze wszystkie jego posty..i jak i rozmawiało na astromaniaku...Szalenie go lubiłem mimo ze nie znałem osobiście.

Przeciez to jest niemożliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już wspominamy zmarłego Kolegę  warto przeczytać foto-wpis w moim blogu z 12.08.2007 r.. Robert przyjechał wtedy na spotkanie do Sieniawy z 16" Taurusem. Nigdy nie widziałem wcześniej piękniejszego teleskopu. Pamiętam z jaką cierpliwością tłumaczył młodym co widać na niebie. Miał niesamowite podejście pedagogiczne!

http://www.ignisdei.ownlog.com/wielkie-spotkanie-pod-sieniawa--12082007-r,1248879,link.html

Byłem na tym spotkaniu, to co Robert pisze jest święte, Taurus był przepiękny, a ŚP Robert w spokoju tłumaczył co właśnie widać w teleskopie. Też mam te zdjęcia gdzieś na dysku, z pewnością będą moją pamiątką.

Jak wiecie byłem wczoraj na pogrzebie ŚP Roberta, nie lubię takich ceremonii ale nie mogłem tam nie pojechać znając go osobiście.

Byłem tam jako reprezentant Astropolis i "wysłannik" całej społeczności astronomii amatorskiej w Polsce. Szkoda, że tak późno dotarła do nas ta smutna wiadomość, bo jestem pewny, że było by nas tam całe mnóstwo.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do Was Drodzy Koleżanki i Koledzy, dowiedzieliby się o smutnej wiadomości, że odszedł od nas nasz śp. Robert Bodzioń, kolega z Jarosławia, który wnosił nie tylko w to forum, ale i na pozostałych najwspanialszy wyczyn prowadzenia kalendarzyka niesymetrycznego. Odszedł do innego świata, co dla nas wiadomość ta spadła jak jasny grom, proszę Was każdego z osobna, by przez jedną  pogodną noc uczcić pamięć o Robercie ja bardzo Was wszystkich każdą i każdego o to proszę. Niech to będzie nasze wspomnienie naszego kolegi, my wspominać będziemy Roberta a w przyszłości ktoś wspomni o nas. Myślę, że przyłączycie się do tej akcji, niech to będzie nasz gest dla rodziny. Każdy, kto przyłączy się do tej akcji niech napisze w tym temacie.

post-36-1376998556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek scaliłem z tematem kondolencyjnym Roberta ,najlepiej tu pasuje!

Co prawda Robert nie miał tu konta i nie wklejał swojego kalendarzyka.  Ale wielu tu piszących w tym ja "wyrosło" planując  na jego podstawie cowieczorne obserwacje. A że FA jest ciągłością starego status-quo zatem kalendarzyk Roberta jest również obecny w pamięci naszych userów!

Tak jak i pamięć o zmarłym Koledze z  którym spędziłem kilka udanych wieczorów obserwacyjnych na przestrzeni paru lat!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co koledzy zrobili dla Roberta - Wielki Szacun się im należy  http://astropolis.pl/topic/39392-337002-2012-ob-imie-roberta-zapisane-bedzie-w-niebie/#entry468660

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oficjalne potwierdzenie ,, Planetoida Robertbodzon" http://astropolis.pl/topic/39864-planetoida-robertbodzon-oficjalnie/#entry475563

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)