Skocz do zawartości

VI zlot w Zatomiu 14-17 marca 2013


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

No piękne - w ramki sobie oprawi  :o :) - Kenny też super wyszedł  :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szdom1 napisał: PIERWSZY!!! Jestem na miejscu!!! Nie jest źle. Powiem więcej. Jeżeli będzie tak przez cały zlot, będzie super.

I może ostatni??  :D

Tak Aniu, poniekąd masz racje, Szymon był praktycznie ostatnim... który zszedł z łaki obserwacyjnej dziś, w niedzielę ok 5tej rano  :P Hardcorowiec  ;D
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny udany zlot. I tak, mimo identyfikatorów, w wielu przypadkach wciąż nie potrafię połączyć twarzy z nickami ;)

I niech już będzie jesienny zlot na początku września. Może nie będzie śniegu! A może nawet uda się wykąpać w jeziorze?

post-42-13769988474_thumb.jpg

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze zloty co roku stają się coraz lepsze!

Będę jeszcze wracał do tematu zlotu w różnych wątkach...a tak 3 wyrwane z kontekstu zdjęcia będące przekrojem zlotu!

Następny zlot już we wrześniu!

Czy możesz Prezes wrzucić filmik, który kręciłeś telefonem w sobotę wieczorem na polanie przy obserwacji kometki  :D


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz Prezes wrzucić filmik, który kręciłeś telefonem w sobotę wieczorem na polanie przy obserwacji kometki  :D

Oglądałem. Rewelacja. :) :) :)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, Przepraszam za zamieszanie.  ::)

To znaczy, że już nie pamiętam, jak wygląda  :-X Poznaliśmy się dawno, dawno temu w odległej galaktyce.

Czy można prosić o opis zlotu?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodziu - leżał 3 stoliki od Twojego pokoju - jedli nikt nie zareaguje to we wrześniu odbierzesz w Pyrlandji - nikt się nie przyznawał i pewnie został  ???

Super Fota - czekam na finał  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodziu - leżał 3 stoliki od Twojego pokoju - jedli nikt nie zareaguje to we wrześniu odbierzesz w Pyrlandji - nikt się nie przyznawał i pewnie został  ???

Super Fota - czekam na finał  8)

To młodego - beczy mi tu.

Jacek masz rację jest powód do powrotu do Zatomia jesienią

a na finał to sobie pewnie  poczekamy-idzie kicha :(

Pozdro W

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

Samo L i krzywe

Galaktyczka ok trochę jeszcze popracować nad nią i będzie jeszcze lepsza. Włodek jak już Ci mówiłem musiałeś przyjechać aż do Zatomia aby montaż zaczął dobrze chodzić  ;), co do gwiazdek faktycznie kolimacja celi/obiektywu wskazana.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyczka ok trochę jeszcze popracować nad nią i będzie jeszcze lepsza. Włodek jak już Ci mówiłem musiałeś przyjechać aż do Zatomia aby montaż zaczął dobrze chodzić  ;), co do gwiazdek faktycznie kolimacja celi/obiektywu wskazana.

Zdzichu kolimacja konieczna

ale tu jeszcze brakuje flatenera

Pozdro Włodek

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnikom juz dziekowalem, opinie o zlocie wyrazilem ale chcialbym jeszcze podziekowac pani Krysi ktora wraz ze swym nielicznym zespolem, dbala abysmy głodni nie chodzili:-D. Dla mnie, hiciorem byl jak zwykle zurek z tymi malymi pulpecikami í poranna jajeczniczka, choc oczywiscie ogorkowej i barszczykowi tez niczego nie brakowalo:-). Pani Krysia nie robila ceregieli gdy kolega Jacek chcial koniecznie pojawic sie na obiedzie 2 godziny wcześniej;-). Ogolnie, dla mnie zarelko bardzo smaczne. Zresztą wiadomo: Nikt nie warzy takiej strawy jak Potrawy znad Drawy :-D 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Krysia nie robila ceregieli gdy kolega Jacek chcial koniecznie pojawic sie na obiedzie 2 godziny wcześniej;-)

To nie ja, to mój żołądek i to był lunch - obiad jadłem w/g grafiku  :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za extra zlocik !!!

Ech to niebo, ech Ci ludzie, ech te obiadki :)

Mam obrobione fotki Słońca zrobione przez zlotowiczów, skonwertuje je w jpga i wrzucę w innym wątku.

P.S. Znaleźliśmy (a raczej Szymon) wyzwalacz do (chyba) Canona z kabelkiem zakończonym "małym dżekiem" firmy Hama. Zabrałem ze sobą, proszę o PW od właściciela z adresem do wysłania.

post-324-137699884974_thumb.jpg

post-324-13769988501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy rowniez za super zlot.

Warunki do obserwacji byly idealne - lepiej juz chyba nie moglo byc.

Pogawedki dzienne jak i nocne z innymi uczestnikami zlotu mocno interesujace.

Pozdrawiaja zagraniczni koledzy

Willi i m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwsza astrofotka ze zlotu leży : http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=3018.0 :)

Jak już kilkorgu z Was wspominałem na zlocie sponsor (w ramach rozmów i ustaleń) poprosił  mnie bym porozmawiał ze zlotowymi astrofotografami w sprawie udostępnienie zdjęć powstałych na zlocie  w celu publikacji na stronę DO  (Deltasky)

Z racji, że stanowią one Wasz dorobek intelektualny zapytam indywidualnie każdego fotografa na PW, czy mogę jego fotkę wysłać sponsorowi. Delta ufundowała dla naszych prelegentów cenne nagrody, wielu z nas słuchało zlotowych wykładów, zatem mile widziane będzie podziękowanie w ten sposób sponsorowi.

Ze swej strony postawiłem oczywiście warunek, że dane fotografa będą opublikowane wraz ze zdjęciem.

Tak więc dla wielu z Was będzie to Świetna reklama włożonej pracy!

   

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję organizatorom, forumowiczom i skautom za super złot ;) Swietna atmosfera. Chcę jeszcze. Załączam foty.

p.s. nie gniewajcie się jeśli kogoś nie rozpoznałem , ale bez identyfikatorów forumowych rozpoznawałem raptem kilka twarzy.

post-397-137699885053_thumb.jpg

post-397-137699885082_thumb.jpg

post-397-137699885095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlotowicze Paparazzi - Dawajcie swoje fotki zlotowe - tyle pstrykaliście  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nie dowiem, co się działo. Może ktoś chociaż powie, czy był spływ kajakowy?  :-\

Kajakowego nie było.  ;)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)