Skocz do zawartości

VI zlot w Zatomiu 14-17 marca 2013


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Była  8)  i przy pożegnaniu z tego co pamiętam była uśmiechnięta dziękowała za miłe chwile i...  ,,do następnego zlotu" jej słowa brzmiały  :)

Tak więc Anno znów ,,czarnowidztwo" w stosunku do męskiego rodu - nie wszystkie kotki są bure   :) , a pomieszczenie to czołowa ściana świetlicy - nie na miotły 8)

Zlotowiczka miała na imię Ania i wraz ze swym mężem stanowili uroczą parę:)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wspaniały zlot.

Trafiło mi się znakomite towarzystwo w pokoju - mocna grupa obserwatorów wizualnych z Poznania: Przemek, Marcin, Tomek i  Dominik oraz astrofociarz Paweł (nicków nie pamiętam  :) ).

Na zlocie zrobiłem trochę fotek moich ulubionych gwiazd zmiennych oraz komety. Osobiście dla mnie odkryciem był widok M42 w trofiejnej lornecie Starlight 15x70. Nie wiem na ile to był efekt zatomskiego nieba, a na ile efekt sprzętu ...

Poniżej załączam trochę fotek zlotowych z obiektywu 85mm. Mam nadzieję, że serwer FA wytrzyma :)

Wszystkie kilkaset fotek jest dostępnych pod poniższym odnośnikiem:

LINK DO FOTEK RYBIEGO Z VI ZLOTU W ZATOMIU

Ale raczej jest to lokalizacja tymczasowa (rok może dwa?) . Dlatego jeżeli kogoś interesuje jakaś fotka, to proszę pobierać.

post-765-137699886206_thumb.jpg

post-765-137699886221_thumb.jpg

post-765-137699886242_thumb.jpg

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  wszystkim za świetną atmosferę.

Warto było marznąć  i choć trochę dogrzewać się przy ognisku, by móc wspólnie z wami się spotkać i prowadzić obserwacje , ach szkoda że tak krótko!

Zapraszam do galerii ze zdjęciami ze zlotu w poniższym linku.

https://picasaweb.google.com/105305483844262643450/DropBox?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMjSmsL1yea68gE&feat=directlink#5857109479824716818

A kto nie był, niech zapyta tych chłopców jak było.

IMG_5937.JPG

I jeszcze na koniec!

IMG_6214.JPG

 

uchwycona przeze mnie  kometa PanSTARRS która  królowała na Zatomskim niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tego gościa w niebieskiej koszuli z Delta Optical, który rozdawał nagrody. Pracuje w sklepie w Gdańsku. Robił mi latem dekielki z filtrami na Słońce. Byłam u niego dwa razy i chyba przegadaliśmy ze 3 godziny. Bardzo sympatyczny człowiek! I do tego zrobił mi dekielki zupełnie gratis, zapłaciłam tylko za folię.

Szkoda, że nie podpisujecie zdjęć who is who.

A tu Wódz, a za Wodzem wierni  8)

post-164-137699887207_thumb.jpg

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko ,że nie poznałem osobiście paru ludzi , z którymi konwersowałem na forum. Trochę z powodu ogólnego zmęczenia, presji uciekającego czasu i zimna , ale też braku identyfikatorów na szyjach. Szkoda. Jestem za podpisami na zdjęciach kto jest kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęcia robionego przez zlotowicza gdzie jestem ja, Przemek Rudż, Jacek Pala, Szymon (szdom1) i Mariusz (M.Rudy).  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęcia robionego przez zlotowicza gdzie jestem ja, Przemek Rudż, Jacek Pala, Szymon (szdom1) i Mariusz (M.Rudy).  ;)

Wydaje mi się, że te zdjęcia ma właśnie Szymon (szdom1)

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pełna  relacja ze zlotu tak, ja ja to wszystko widziałem:). Trochę sie rozpisałem ale naprawde wiele sie działo:) Kto ma ochote zapraszam do lektury  http://mrudy1212.blogspot.com/2013/03/vi-zlot-astronomiczny-w-zatomiu_19.html#links                                                                                                                                                          P.S. Tak,  zdjęcia Aliena z P.Rudziem i J. Palą , ma Szymon  i ja mam:-P. Jak wroce z pracy ok 21szej wysle ci:-D. Chyba ze Szymon zrobi to wcześniej

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęcia robionego przez zlotowicza gdzie jestem ja, Przemek Rudż, Jacek Pala, Szymon (szdom1) i Mariusz (M.Rudy).  ;)

Poszło mailem.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)