Skocz do zawartości
dexter77

Objects in the heavens - Peter Birren - zakup grupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, za rekomendacją @polaris szukam chętnych do grupowego zakupu pozycji:

6Cover.jpg.fdc797ebe279e9cd35223351c3102409.jpg

Koszt tej książeczki to 25 dolarów / sztuka + wysyłka, a ze względu na jej koszt z USA (24 dolary) szukam chętnych do wspólnego zakupu - wtedy przesyłka wyjdzie taniej (kwota do rozbicia), do tego może uda się jeszcze coś utargować od autora :) 
Ten kieszonkowy egzemplarz to idealne uzupełnienie atlasu w terenie.

Więcej o pozycji tutaj:

http://www.birrendesign.com/astro.html

5Summer.gif.89ddec88482c142a46535105fec38aef.gif

5Ori.gif.e8ec34129055e403fbf3b7fd4bd965f4.gif

5TriUma.gif.3ec69b7e23c9ae430dadeca17e7e6de2.gif

5Moon.gif.5935f053f7f04b56fc61fa9dab86f79c.gif

5Groupings.gif.24eb57193e199dcef7bd01dc9cf70fe0.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, pmochocki napisał:

Ja się piszę na wspólny zakup.

OK, fajnie by było mieć te 5 osób :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak konkretnie to z jakiego sklepu ? Czy tylko przewidujesz tą pozycję ? Ja myślał bym raczej o jakimś bardziej zaawansowanym atlasie (mam Pocketa teraz i dawno mi już nie wystarcza). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, Karol_C napisał:

A tak konkretnie to z jakiego sklepu ? Czy tylko przewidujesz tą pozycję ? Ja myślał bym raczej o jakimś bardziej zaawansowanym atlasie (mam Pocketa teraz i dawno mi już nie wystarcza). 

Ta książeczkę można nabyć tylko na zamówienie prosto od autora:

http://www.birrendesign.com/astro.html

Forma podobna jak Pocket Sky Atlas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też bym się pisał na ten atlas, kwestia tylko kiedy ile miało by to kosztować razem z przesyłką?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Mirek napisał:

Ja też bym się pisał na ten atlas, kwestia tylko kiedy ile miało by to kosztować razem z przesyłką?

Tak jak napisałem wyżej, koszt atlasu to 25 dolarów, wysyłka w zależności od ilości osób (24 dolary do podziału). Przy 5 osobach wychodzi razem z przesyłką około 112 zł. Do tego dochodzi jeszcze wysyłka listowna w PL około 6 zł (zakładam, że całość z USA leci do mnie, a ja roześlę dalej pocztą egzemplarze). Chciałbym zebrać minimum 5 osób.

Jeśli ktoś kupuje sam wówczas koszt to około 190 zł z przesyłką, trochę drogo stąd pomysł na zakup grupowy :)
Dopisujcie się proszę do listy:

1. dexter77
2. pmochocki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  15 minut temu, Mirek napisał:

Tak jak napisałem wyżej, koszt atlasu to 25 dolarów, wysyłka w zależności od ilości osób (24 dolary do podziału). Przy 5 osobach wychodzi razem z przesyłką około 112 zł. Do tego dochodzi jeszcze wysyłka listowna w PL około 6 zł (zakładam, że całość z USA leci do mnie, a ja roześlę dalej pocztą egzemplarze). Chciałbym zebrać minimum 5 osób.

Jeśli ktoś kupuje sam wówczas koszt to około 190 zł z przesyłką, trochę drogo stąd pomysł na zakup grupowy :)
Dopisujcie się proszę do listy:

1. dexter77
2. pmochocki 

3. Mirek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. dexter77
2. pmochocki
3. Mirek
4. ppbb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałem info od autora, że przy zakupie 5 sztuk cena spada do 20$ za sztukę :) 

Czekam jeszcze na info odnośnie przesyłki, mam nadzieję, że przy tej ilości pozostanie bez zmian.

Czy ktoś się orientuje jak wygląda ewentualne cło / podatek vat? Wyczytałem, że za książki cło nie jest narzucane, a poniżej kwoty 150€ podatek wynosi 0% 🙂 Mam nadzieję, że to ciągle aktualne :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. dexter77
2. pmochocki
3. Mirek
4. ppbb

5. Sferoida

6. kjacek 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na chwilę obecną zamykamy listę, dziś powinienem mieć info o cenie przesyłki. Nie chcę zamawiać większej ilości ze względu na możliwość nałożenia podatku 😉 
Jeśli są jeszcze inni zainteresowani śmiało zbierajcie chętnych :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wracam z pełnym info, dostałem następującą wiadomość od Petera:

- 5 sztuk to łączny koszt z wysyłką 137$, czyli po 20$ za sztukę i 37$ za wysyłkę całości pocztą do Polski (jak się okazało, cena 24$ za wysyłkę dotyczyła jednej sztuki...)
- powyżej 5 sztuk wysyłka to aż 74$ !

Wniosek jest jeden, chciałbym zamówić 5 sztuk, wtedy wychodzi na osobę około 105-110 zł + wysyłka ode mnie na wskazany adres (poczta, paczkomat, kurier lub kto co woli).
Na liście mamy 6 osób, czyli najsprawiedliwiej będzie 5 pierwszych osób z listy, chyba że ktoś rezygnuje. Jeśli na granicy paczka trafi jakimś cudem pod opłaty celne, możliwe doliczenie VAT 7%, chociaż książki te mogą podlegać pod edukacyjne i wtedy VAT 0%.

Jeśli akceptujecie warunki to czekam na Wasze potwierdzenie:

1. dexter77
2. @pmochocki
3. @Mirek
4. @ppbb
5. @sferoida
6. @kjacek pierwszy w kolejce jeśli ktoś wyżej rezygnuje

Po akceptacji proszę o kontakt PW, podam dane do przelewu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi tez pasuje, bo się załapałem. Nie będę się jednak upierał i jeżeli kJackowi mocno zależy to można rzucić los o moją pozycję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja Jacka bym wogóle wciągnął i kupił 6 sztuk. Bardzo wątpię, że ktoś chciałby naliczyć nam podatek za 6 książek. A poza tym wartość towaru to $120 więc nie przekracza €150.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja chętnie zakupię tę pozycję. Nie ma więcej chętnych? Może zbierze się druga piątka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
56 minut temu, pmochocki napisał:

Ja Jacka bym wogóle wciągnął i kupił 6 sztuk. Bardzo wątpię, że ktoś chciałby naliczyć nam podatek za 6 książek. A poza tym wartość towaru to $120 więc nie przekracza €150.

Nie chodzi o opłaty celne, ale o to, że przy 6 sztukach koszt wysyłki to już nie 37$, a 74$, więc o wiele drożej. Najlepiej byłoby zebrać kolejną piątkę, myślę że to nie problem.

9 minut temu, miron napisał:

Ja chętnie zakupię tę pozycję. Nie ma więcej chętnych? Może zbierze się druga piątka...

Na forum obok są już kolejne 2-3 osoby. Bezpieczniej jest jednak zamówić 2 przesyłki po 5 sztuk - właśnie ze względu na możliwe opłaty celne - mniejsza paczka większe prawdopodobieństwo przepuszczenia bez opłat. Tylko drugą zbiórką ja się już nie zajmę, musiałby być jakiś inny chętny :)

Czekam na potwierdzenie od reszty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się również piszę na zakup. Podaj kwotę oraz dane do przelewu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, sferoida napisał:

Mi tez pasuje, bo się załapałem. Nie będę się jednak upierał i jeżeli kJackowi mocno zależy to można rzucić los o moją pozycję.

To ustal proszę bezpośrednio z @kjacek I daj znać do kogo pisać w sprawie przelewu :) 

7 minut temu, Mirek napisał:

Ja się również piszę na zakup. Podaj kwotę oraz dane do przelewu.

Poszło PW.

@ppbb czekam na potwierdzenie od Ciebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
44 minuty temu, dexter77 napisał:

Na forum obok są już kolejne 2-3 osoby. 

Skoro się zbierają chętni na 2 edycję, to ja jednak skorzystam skoro już mam zapewnioną logistykę, Proszę podaj dane do przelewu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hejka. Właśnie jestem w trakcie 'nabywania' pozycji innym kanałem, dam znać, gdy zakup zostanie sfinalizowany lub nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamówienie poszło, wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuję, poszło sprawnie. Czekamy na wysyłkę z USA i odbiór w PL :) 
Jeśli nadal są chętni można rozpoczynać poniżej nową listę :) Myślę, że znajdzie się ktoś kto weźmie zamówienie "na klatę" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, pieniążki wysłane, Peter obiecał podpisać każdy egzemplarz :) 
Przesyła dla nas pozdrowienia ze stanu Kentucky :D 

unnamed.jpg.5347c83af7cdff42c3e355d3c5cf229b.jpg

ps. bardzo sympatyczny człowiek, już na emeryturze, wiedzie spokojne życie i ma żonę Polkę :D 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żonę ma Polkę, a ZUS amerykański. Tez byłbym zadowolony.

Prześlij pozdrowienia od polskich astro zakręconych.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
41 minut temu, sferoida napisał:

Żonę ma Polkę, a ZUS amerykański. Tez byłbym zadowolony.

Prześlij pozdrowienia od polskich astro zakręconych.

Obiecałem zdjęcie z obserwacji i książką w dłoni :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Książki już na miejscu, zaraz będą rozesłane do właścicieli.
Z przygód jakie mieliśmy po drodze: ostatecznie zwiększył się koszt wysyłki z USA, doliczono opłaty celne w Polsce - niecałe 50 zł :) Dostaliśmy nagrodę pocieszenia w postaci książki w formie PDF od autora :) 

Sumarycznie i tak wyszło o wiele taniej niż gdyby ktoś zamawiał sam :) 

2020-02-10 18.04.34.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta