Skocz do zawartości

Zaawansowany atlas Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Zdzisław tak mnie zaraził tym Księżycem (a konkretnie Lunar 100) ,  że cały czas nic nie robię tylko to szkicuję i oglądam.  Polećcie mi wiec coś takiego jak księżycowy NSOG...Bo na Allezło tylko atlas Jeremy'ego  Cooka  ::)

Dodam że jestem świerząbkiem co do Moona :) 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław tak mnie zaraził tym Księżycem (a konkretnie Lunar 100) ,  że cały czas nic nie robię tylko to szkicuję i oglądam.  Polećcie mi wiec coś takiego jak księżycowy NSOG...Bo na Allezło tylko atlas Jeremy'ego  Cooka  ::)

Dodam że jestem świerząbkiem co do Moona :)

Błąd logiczny. Jak złe to po co tam coś szukasz. Rozumiem, że dla jp to zło, bo konkurencja, ale po co powielać takie głupoty  :P

ps.http://www.astronomylogs.com/pages/moon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert mam taki atlas - spakowany 420MB -  ???

Ta fotka ma normalnie 19MB - wymiary 3071 x 2322mm

Lub Google Earth - przestawiasz z Ziemia na Księżyc http://www.google.com/intl/pl/earth/index.html

post-587-137699876889_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zakupiłem w www.teleskop-express.de MONDATLAS, tylko nie miałem na razie za dużo okazji aby z niego korzystać.

Na Astronocach masz jego recenzje:

http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=69

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zakupiłem w www.teleskop-express.de MONDATLAS, tylko nie miałem na razie za dużo okazji aby z niego korzystać.

Na Astronocach masz jego recenzje:

http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=69

Znam to acz język mnie odrobinę przeraża  ;)

Chłopaki ja szukam pozycji książkowej...te mapki mam podrukowane....

Jak złe to po co tam coś szukasz. Rozumiem, że dla jp to zło, bo konkurencja, ale po co powielać takie głupoty

Jale ależ ja lubię Allegro....niedawno tam lustro sprzedałem.....a słowo "Allezło"  mi się po prostu podoba to taki anagram jak "Nibimbru" czy "Chmurwy"  a sam portal jest jak każdy inny hiper-sklep ma wartościowe rzeczy i astro-buble z którymi zresztą walczyłem  niegdyś w aukcjach Sku-lukera.  A to, dlaczego  JP deprecjonuje Allegro jest  chyba dla każdego myślącego człowieka  jasne! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz w miesiącu na Astromarcie pojawia się atlas Antonina Rukla w cenie ok. 100$. Generalnie bardzo ceniona rzecz.

Tu masz próbkę:

http://www.cloudynights.com/classifieds/data/25/203014-1346886760IMG_5566-large.JPG

O i tu już pierwszy konkret ! :)

ALE TA CENA 100$ :-\

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - podróże - nawet wirtualne czy palcem po mapie, kosztują przy takiej odległości  8)

Mapy podobne ma do moich  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, trochę to kosztuje. Jeśli nie zdecydujesz się zakupić do marca, to uśmiechnij się do Pablita, a przywiezie taką sztukę do Zatomia.

Z chęcią zobaczę  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Igni nie chcesz wydrukować sobie atlasu.  Przecież nikt ci nie każe robić tego na Twojej domowej drukarce :D

Niedawno Z MaćkiemB  wykonaliśmy rewelacyjne mapy http://www.uv.es/jrtorres/triatlas.html .      Cena  około 100,-  w cenie wydruk w drukarni  (blisko 50 map A3), laminowanie  + walizeczka.  SkyAtlas 2000 po prostu przy nim wymięka.

Podejrzewam, że :) takie własny drukowany atlas Księżyca pewnie nie przekroczyłby kosztu 150,-  czyli masz tez blisko 50% oszczędność :)

ps. świetnie rozumiem , że  Księżyc zrobił na Tobie wrażenie - w moim przypadku było podobnie gdy luknąłem na niego po praz pierwszy przez Columbusa 400  :D  .  na mnie największe wrażenie robią nie kratery, ale genialnie widoczne szczeliny - po prostu odlot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ok!  A jak by dla przykładu zebrała się spora grupa chętnych chcących wydrukować  profesjonalnie atlas! Czy Jarek mógłbyś podać hurtowy limit odbiorców drukarni przy, którym cena takiego atlasu była by konkurencyjna?

Myślę,  że odpowiednio rozpropagowana akcja może nam przysporzyć co najmniej kilkunastu chętnych. Co ty na to?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ok!  A jak by dla przykładu zebrała się spora grupa chętnych chcących wydrukować  profesjonalnie atlas! Czy Jarek mógłbyś podać hurtowy limit odbiorców drukarni przy, którym cena takiego atlasu była by konkurencyjna?

Myślę,  że odpowiednio rozpropagowana akcja może nam przysporzyć co najmniej kilkunastu chętnych. Co ty na to?

To należałoby się zorientować w drukarni, bo ja nie mam na ten temat pełnej wiedzy. Zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Waszym dużym zainteresowaniem moją mapką z atlasu Księżyca i niemożnością przez wszystkich ,,zassania" go w całości proszę - oto link do poszczególnych mapek (dzięki Zdzichu - nie mogłem źródłowej znaleźć ;) )  :) Po kliknięciu na mapkę - pod spodem - pobieranie w rozdzielczości  150 lub 300 dpi  http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/

Wychodzi na to, że jest legalnym jego kopiowanie - bo o to też były pytania  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że nie miałem racji, pliki są jak najbardziej ok. Ja nie potrzebnie zasugerowałem się sugestią syna który twierdził że takie duże bydle po pomniejszeniu będzie nie czytelne. Bardzo Przepraszam za tą ignorancje.

Mam już kalkulację z drukarni cyfrowej, po niżej macie treść maila którego otrzymałem.

Witam

Przesyłam jeszcze raz kalkulację, z rabatem dla 20 kompletów, ponieważ

nastąpiła pomyłka w kalkulacji wcześniejszej.

Koszt za 1 komplet druku jednostronnego na 170g kredzie: 71zł netto + koszt

oprawy 6zł netto (oprawa metalowa spirala). Druk dwustronny na 170g kredzie

to koszt: 61zł netto + koszt oprawy 6zł netto

Druk jednostronny na 300g kredzie to koszt: 85,20zł netto + koszt oprawy 6zł

netto, druk dwustronny to koszt 68,60zł netto + koszt oprawy 6zł netto

Zrobiłem kalkulację dla 20tu egzemplarzy ponieważ wiem że im mniejsze zlecenie tym będzie drożej, wiadomo że jeżeli znajdziemy powiedzmy 15tu chętnych to może coś jeszcze utargujemy, jednak jeżeli zainteresowanie będzie mniejsze to koszty znacznie wzrosną.

Oczywiście mogę jeszcze zrobić kalkulację w dwóch innych drukarniach które znam jeżeli taka będzie Wasza wola. Jednak myślę że cena nie wiele będzie się różnić od tej powyżej.

Do ceny należy oczywiście doliczyć koszty dystrybucji którą będę musiał się zająć (koperta bombelkowa+przesyłka polecona)

Termin realizacji zamówienia to dwa dni robocze. Jednak najpierw pieniążki potem wykonanie. Tak drukarnie cyfrowe działają.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że nie miałem racji, pliki są jak najbardziej ok. Ja nie potrzebnie zasugerowałem się sugestią syna który twierdził że takie duże bydle po pomniejszeniu będzie nie czytelne. Bardzo Przepraszam za tą ignorancje.

Mam już kalkulację z drukarni cyfrowej, po niżej macie treść maila którego otrzymałem.

Witam

Przesyłam jeszcze raz kalkulację, z rabatem dla 20 kompletów, ponieważ

nastąpiła pomyłka w kalkulacji wcześniejszej.

Koszt za 1 komplet druku jednostronnego na 170g kredzie: 71zł netto + koszt

oprawy 6zł netto (oprawa metalowa spirala). Druk dwustronny na 170g kredzie

to koszt: 61zł netto + koszt oprawy 6zł netto

Druk jednostronny na 300g kredzie to koszt: 85,20zł netto + koszt oprawy 6zł

netto, druk dwustronny to koszt 68,60zł netto + koszt oprawy 6zł netto

Zrobiłem kalkulację dla 20tu egzemplarzy ponieważ wiem że im mniejsze zlecenie tym będzie drożej, wiadomo że jeżeli znajdziemy powiedzmy 15tu chętnych to może coś jeszcze utargujemy, jednak jeżeli zainteresowanie będzie mniejsze to koszty znacznie wzrosną.

Oczywiście mogę jeszcze zrobić kalkulację w dwóch innych drukarniach które znam jeżeli taka będzie Wasza wola. Jednak myślę że cena nie wiele będzie się różnić od tej powyżej.

Do ceny należy oczywiście doliczyć koszty dystrybucji którą będę musiał się zająć (koperta bombelkowa+przesyłka polecona)

Termin realizacji zamówienia to dwa dni robocze. Jednak najpierw pieniążki potem wykonanie. Tak drukarnie cyfrowe działają.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie.

Pozdrawiam Jacek

Ja absolutnie nie chce  oprawy i wybieram druk dwustronny.

  Mam już sprawdzony  inny sposób - laminowanie i teczka :)  np taka: http://www.papierniczy-poznan.pl/teczki-i-tuby/776-teczka-b1-b2-a2-na-rysunki-czarna-z-tworzywa-z-raczka-i-paskiem-na-ramie-do-noszenia-teczki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że możecie informować ludzi na innych forach. Ale raczej prosił bym by linkować do tego tematu niż tworzyć nowe listy na innych forach... zapisy są tu bo  to nasza inicjatywa (F.A). 

ps. Niewykluczone, że zrobię banerek reklamujący!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za udostępnienie moderacji.

Jeżeli chodzi o rozgłos na innych forach: na "Maniaku" nie napisałem słowa od więcej niż roku. Inne fora astronomiczne tylko czytam.

Jeśli ktoś czuje się na siłach w dyplomatyczny sposób PODLINKOWAĆ ten temat bardzo proszę, zwłaszcza że do minimalnej ilości 20tu egzemplarzy dużo nam brakuje.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że daliście info na maniaku więc jest kolejny chętny  :) (tak na 99,99999%) Pytanie: będzie on laminowany bo od tego zależy czy będzie można go użyć podczas obserwacji bo nie chce go mieć go w domu do oglądania, laminowany wytrzyma znacznie dłużej ?? Oprawa to chyba dobra rzecz, 6zł to nie fortuna... a spirala praktyczna. Format A3- strasznie duży...  To cena netto a ile wynosi podatek ? VAT 7% ?

Będzie w tym stylu ?  http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LAC/

Czekam na szczegóły. Od kilku dobrych miesięcy ,,biegam" za atlasem Rugla ale nie mogę go nigdzie znaleźć chyba że ktoś ma taki na odsprzedaż lub wie gdzie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki format ma być A3 ?

Zdzichu, taki format mi zasugerowano i dla takiego jest ta kalkulacja, domyślam się że za chwilę trzeba będzie robić nową wycenę dla formatu A4. Mi też arkusz 29,7x42cm. wydawał się spory.

Co do laminatu, czekam na wycenę, zaproponowano mi laminat 100mikromnów przyjąłem że będzie dwustronny.

Cena podana jest netto więc należy doliczyć 23%vat. No i koszty robią się już spore. Więc, czy mam robić wycenę dla formatu A4?

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, taki format mi zasugerowano i dla takiego jest ta kalkulacja, domyślam się że za chwilę trzeba będzie robić nową wycenę dla formatu A4. Mi też arkusz 29,7x42cm. wydawał się spory.

Co do laminatu, czekam na wycenę, zaproponowano mi laminat 100mikromnów przyjąłem że będzie dwustronny.

Cena podana jest netto więc należy doliczyć 23%vat. No i koszty robią się już spore. Więc, czy mam robić wycenę dla formatu A4?

23% ??? Tego typu usługi są opodatkowane tak wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Przecież do kalkulacji wysłałem te właśnie pliki, chociaż wciąż mam wątpliwości co do czytelności tekstu. Moim zdaniem na A3 będzie w miarę czytelny jednak na A4 już nie będzie :(.

Dziś poprosiłem drukarnie o jeszcze jedną kalkulację dla formatu A4 z laminatem z dwóch stron i zapytałem czy tekst będzie czytelny. poczekajmy na odpowiedź.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Przecież do kalkulacji wysłałem te właśnie pliki, chociaż wciąż mam wątpliwości co do czytelności tekstu. Moim zdaniem na A3 będzie w miarę czytelny jednak na A4 już nie będzie :(.

Dziś poprosiłem drukarnie o jeszcze jedną kalkulację dla formatu A4 z laminatem z dwóch stron i zapytałem czy tekst będzie czytelny. poczekajmy na odpowiedź.

A4 odpada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)