Skocz do zawartości

Zaawansowany atlas Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem z poczty. Piękne, dokładne mapy z tym nieuchwytnym smaczkiem dawnego rękodzieła. Niektórzy marudzili na brak skrótu perspektywicznego na brzeżnych mapach, ale mnie tonie przeszkadza. Wprost przeciwnie, cieszę się perspektywą "z góry", jakbym tam orbitował nad morzmi, górami i kraterami. Już przemyśliwuję, jak zrobić pudełko-gablotę, tak, by jedną mapę zawsze było widać. Oprócz map będę miał ozdobę biurka.

Jacku, dzięki!

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem strony do bindowania :) W drukarni za cene 7,5zł dostałem okładkę z grubego, błyszczącego kartonu oraz metalowa spiralę łącząca wszystkie stronnice:). Strony pieknie się obracają wokół spirali, margines był wystarczająco duzy aby spirala nie wchodziła na druk. Jestem baaaardzo zadowolony z tego zakupu :) Atlas wygląda naprawde imponująco i prawie mozna dotknąć wzniesień i zagłebien terenu ;) Jacku, po raz kolejny dziekuje ci za wspaniałą robotę :)

post-80-137699881383_thumb.jpg

post-80-137699881399_thumb.jpg

post-80-137699881417_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglądają po bindowaniu, mam nadzieję że pomimo dużego formatu są wygodne w użytkowaniu.

Panowie niech ktoś zabierze taki atlas na zlot, bo mam pytanie o dodruk jednej sztuki a nie chcę co tydzień zlecać drukarni dodruku. Na zlocie może się okazać że ktoś się jeszcze zdecyduje po zobaczeniu atlasu na żywo.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglądają po bindowaniu, mam nadzieję że pomimo dużego formatu są wygodne w użytkowaniu.

Tak Jacku, atlas po bindowaniu jest bardzo poreczny, kartki się nie rozjezdzaja i mozna wygodnie nim operowac a ze duzy format? Nadaje mu szlachetnosci ;) Jest super!

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglądają po bindowaniu, mam nadzieję że pomimo dużego formatu są wygodne w użytkowaniu.

Panowie niech ktoś zabierze taki atlas na zlot, bo mam pytanie o dodruk jednej sztuki a nie chcę co tydzień zlecać drukarni dodruku. Na zlocie może się okazać że ktoś się jeszcze zdecyduje po zobaczeniu atlasu na żywo.

Widząc te zdjęcia to kurczę trochę żałuje że jednak zrezygnowałem. Jak dobrze pójdzie może będę mógł go zobaczyć na żywo.Jak by się znów trochę ludzi zebrało to tym razem będę chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję - zwłaszcza, że podsunąłem źródło  :(

Może zróbmy listę do II Edycji  ???

1 Jacek Erbel.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe, proszę, żeby z ewentualnym zamówieniem poczekać do czasu po zlocie w Zatomiu. Spodziewam się, że będzie tam do obejrzenia zarówno sztuka tego atlasu z pierwszego tłoczenia ;)  jak i egzemplarz wznowionego atlasu Rukla, dzięki czemu sporo osób miałoby cenną podpowiedź w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież w niczym nie przeszkadza aby lista rosła (zobaczcie ile trwała pierwsza edycja), a po zlocie wzrośnie jeszcze bardziej o tych, którzy lubią dotknąć, pomacać i posmakować  ;)

Do realizacji zapewne dojdzie około połowy kwietnia, a Jacek troszkę odpocznie po ostatniej akcji  :)

Od zapisów do wpłat i druku dłuuuuga droga  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1 Jacek Erbel.

2 andrew22zzz

3 karol

4 wwolfram

5

6

7

8

9

10

Proszę dopisujcie się Atlas Muńka - made in Jacek2 - jest KLASA  8) - widziałem dotykałem, czy zbindowany czy luzem jest PIĘKNY  :)

ZAPISUJCIE SIĘ  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lista chętnych jest kompletna, od zlotu minął blisko tydzień, jeżeli ktoś byłby zainteresowany to już by dał znać.

Mam nadzieję że drukarnia utrzyma  mi ostatnią cenę.

W niedzielę wyślę do chętnych numer konta.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ idą święta chciałbym przesunąć o tydzień rozpoczęcie projektu, nie będę miał czasu w przyszłym tygodniu na bieganinę z nim związaną.

Natychmiast po świętach zbieram kasę i zlecam druk.

Ponieważ chcecie wersję bindowaną cena będzie wyższa o 6 zł.

Więc cena Atlasu z wysyłką 126 zł.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pierwszego ,,zająca" na święta - na razie słowny, ale co się odwlecze...  8)

Dzięki Jacku  :) - wysyłaj dane do przelewu - chyba, że takie jak na koszulki zlotowe  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pierwszego ,,zająca" na święta - na razie słowny, ale co się odwlecze...  8)

Dzięki Jacku  :) - wysyłaj dane do przelewu - chyba, że takie jak na koszulki zlotowe  ???

Konto to samo ale nie wysyłajcie w tym tygodniu bo wydam  :)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)