Skocz do zawartości

VII zlot w Zatomiu 5-8 Września 2013


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

No to po 10 godzinach podróży przez cały nasz piękny kraj melduje się w domu :) Było nieziemsko, na następny na pewno przyjadę! Wielkie podziękowania przede wszystkim dla OhBeOne'a za transport i Maxa za widoki z Pablitusa 22" oraz wszystkim za doborowe towarzystwo :) Do następnego!

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Też udało mi się szczęśliwie wrócić do domku. Przywitanie jak zwykle miałem słodkie. Drzwi zamknięte, wszyscy na wyjeździe. ;D 

 

Dziękuję WSZYSTKIM za wspólnie spędzone chwile. Zarówno starym wyżeraczom FA jak i tym z którymi pierwszy raz grabę przybiłem. 8)

 

3majcie się ciepło i do zobaczenia w... marcu? ::)

 

Pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Wam za udany zlot, moja relacyjka niebawem, będą zdjęcia z prelekcji, konkursów itp. Teraz tylko zdjęcia grupowe w dwóch składach zawierające  fotografów  ;D

Niestety nie ma nas wszystkich na zdjęciu  ???

post-3-0-14970100-1378666750_thumb.jpg

post-3-0-83201100-1378666775_thumb.jpg

  • Like 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki panowie! po prostu wyć mi się chce, że mnie z wami nie było! Jednak z perspektywy czasu dochodzę do wniosku ze była to jedyna, rozsądna decyzja Nie mogłem zrobić inaczej. Na VIII zlocie zobaczymy się na pewno. Zazdroszczę wam udanej  imprezki i jak zwykle trzech pogodnych nocek. Pozdro dla wszystkich, Mariusz. P.S widzę ze na tym zlocie za przeciw wagę solarnego, robiła gaśnica hahahahaha odważnik, i śliwki, gaśnica... ciekawe co na ósmym? hahaha :) Na Jowiszaaa!!! Jak ja wam zazdroszczeee!! :P  :P

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Wam za udany zlot, moja relacyjka niebawem, będą zdjęcia z prelekcji, konkursów itp. Teraz tylko zdjęcia grupowe w dwóch składach zawierające  fotografów  ;D

Niestety nie ma nas wszystkich na zdjęciu  ???

Może by tak na zdjęciu grupowym podopisywać przy każdym nazwę nika aby można było rozpoznać kto jest kto, tak  jak jest to teraz  na FB 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VII zlocie byłem niestety 1 dzień a raczej 1na noc . Atmosfera nieziemska . Jak zwykle ludzie uśmiechnięci, dominacja dowcipu i sedeczności. Wiele się nauczyłem mimo krótkiego czasu który tam spędziłem . Podziękowania dla Jacek 2 który poświęcił mi swój czas pokazująć na wizualu przepiękne mgłąwice, gromady kuliste czy też galaktyki . Również dziękuję szdom1 za krótkie lekcje dotyczące ekspozycji DS.

 

Niesamowitą atrakcją była obserwacja słońca dzięki lunecie Pablito na montażu Jacka. Pozwoliłem sobie zrobić fotkę tel komórkowym w okularze lunety i okazało się że nawet udało się zarejestrować protuberancje na słońcu. Napewno fotka w żadnym stopniu nie pokaże tego co cudownie było widać na żywo .

 

Pozdrawaim i serdecznie dziękuję :)

post-641-0-94675000-1378686428_thumb.jpg

  • Like 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emigracja właśnie przybyła do domu, dłuższe elaboraty (głównie peany pochwalne) i zdjęcia jak się wyśpię :D

 

no ciekawe czy uzupełnisz w stopce stan posiadania sprzętowego który ci się po ostatnim zlocie powiększył ;-)

 

Nigdy nie umieszczałem listy sprzętu w stopce :P

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że spędziłem wśród Was zaledwie kilka godzin, to wielkie podziękowania dla Pablita za podjęcie i oprowadzenie po terenie  oraz dla Maxa za nieziemskie obrazy z jego Pablitusa :) Szczególne wrażenie zrobiły na mnie Veil i Crescent.
A  co do Zatomskiego nieba, to napiszę tylko tyle, że gubiłem się na nim nawet przez własną lornetkę, która pokazywała inne układy gwiazd niż pod moim domem ;)
Pozdrawiam serdecznie
KK

 

  • Like 1

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  co do Zatomskiego nieba, to napiszę tylko tyle, że gubiłem się na nim nawet przez własną lornetkę, która pokazywała inne układy gwiazd niż pod moim domem ;)

Krzysztof nie Ty jeden,  ciągłe ginął Trójkąt a Herkulesa szukaliśmy 20 stopni za daleko ;)

Zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że Ci którzy ,,odkrywali" gwiazdozbiory musieli to robić pod bardzo zaświetlonym niebem :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspałam się po 20 godzinnej jeździe samochodem to mogę wreszcie przyłączyć się do podziękowań. Dziękuję wszystkim za udany zlot, żałuję, że nie trwał dłużej,no i musieliśmy wyjechać o 7;30 rano to niestety nie udało się ze wszystkimi pożegnać. Poznalam wielu ciekawych ludzi, a niebo nad Zatomiem było piękniejsze niż u mnie w Bieszczadach. Już nie mogę się doczekać następnego zlotu i mam nadzieję, że uda nam się przylecieć w marcu :) Dziękuję Ignisowi za organizację, transport i za usługi kurierskie ;p, ekipie gdańskiej za umilanie wolnego czasu, Maxowi za jak zawsze niesamowite widoki przez Pablitusa i za katalog :) Czekam z niecierpliwością aż wszyscy wrzucą zdjęcia. Pozdrawiam.

Aga

  • Like 3

9ddf8362b5ad270bgen.jpg
Lidletka 10x50 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Czekam z niecierpliwością aż wszyscy wrzucą zdjęcia.

No właśnie - dajcie te fotki do kolekcji - przecież to już doba minęła :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Druga - Czyli dobre jeszcze lepszego początki:

 

Boss vs. Banner

 

0dyi.jpg

 

Jacek wita po staropolsku...włoskim trunkiem :)

 

d3gu.jpg

 

Niektórzy jeszcze dobrze nie przyjechali a już zużyli sprzęt i musieli zakupić nowy :)

 

06kj.jpg

 

Pierwsze testy nowej, dedykowanej przeciwwagi:

 

acfl.jpg

 

Przeciwwaga spisała się znakomicie...montaż jakoś nie chciał:

 

makw.jpg

 

Etalon i Etanol:

 

amrj.jpg

 

Jedni rozdają gadżety...inni w stresie czy fotka tej nocy będzie udana ;)

 

tebq.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi prawdopodobnie za kilka godzin.

  • Like 3

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja również dołączam się do podziękowań,było naprawdę super.dla nas początkujących taki zlot to WIELKA SKARBNICA WIEDZY.pozdro MW.

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było, dlatego wrzucam. Krótki reportaż w TVP:

 

http://www.tvp.pl/szczecin/nasze-programy/kronika/wideo/2200-80913/12344422

 

Mniej więcej od 16 minuty.

 

Pozdrowienia :)

 Wyciąłem to co nie potrzebne .Tutaj   plik avi do wglądu lub do pobrania . :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Trzecia - Dzień Drugi

 

Jak dobrze wstać skoro świt ^_^

 

rknx.jpg

 

Obserwacje słoneczne w pełni...

 

f2ja.jpg

 

Odwiedza nas Lidka500...

 

rtww.jpg

 

Po obowiązkach koszulkowo / naklejkowych, Jacek znalazł czas na relaks...

 

xb02.jpg

 

Szefu również...

 

jsnx.jpg

 

Jacek objaśnia gdzie szukał Trójkąta w nocy ;)

 

36uw.jpg

 

Cieszy, że młodzież chce nabywać wiedzę...

 

m9g1.jpg

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

Przypadek w stadium zaawansowanym...

 

9g5h.jpg

 

W końcu dotarła reklama sponsora...

 

un98.jpg

 

Niektórzy zażywają nieco kultury filmowej...

 

djnt.jpg

 

...żeby później zejść na nieco niższy poziom rozrywki ;)

 

jxrf.jpg

 

Po ciężkim dniu i przed długą nocą trzeba się jeszcze posilić - czyli słój ogórów naszym przyjacielem jest :)

 

6uqh.jpg

 

Płonie ognisko i szumią...a nie, nic nie szumi, to Jacek z oddali wrzeszczy żeby zgasić to siedlisko lajt poluszion :D

 

4xys.jpg

  • Like 2

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024