Skocz do zawartości

Tematy urodzinowe na FA


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w tej konstrukcji tego forum każdorazowe życzenia stu lat dla uczestników

wynikające ze szczerze podanych danych przy logowaniu i przypominanych przez automat

to mimo dobrych intencji jest czystym spamem.

Astroparody jest prześmiewcze i w tej konwencji napiszę:

pierdnę, beknę, zesram się ale interesują mnie gwiazdy i inne zjawiska a nie rocznice. Miło ale płytko. Nie chciałbym tu fejsa.

Do zrzygania. Ostrzej pojechałem, serdecznie przepraszam.

Są wątki o życiu i jego końcu, nad tymi kłaniam się, nisko. Jednak każdorazowe sto lat, sto lat... Szkoda czasu. Wzajemna adoracja.

Astrografów, Szkicowników i Relacjonujących Obserwacje, Konstruktorów, Recenzentów przepraszam... i wiadomości z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chwila refleksji:

Astroparody Paether'a to doskonałe antidotum na wszechobecną w TV astrologię.

Serwis dopracowany, odmóżdża i domóżdża jednocześnie. Inteligentne. Choć fanem nie jestem.

Co do prawie 50% wpisów wśród ostatnich 20 z życzeniami 100 lat na FA  zdania nie zmieniam, , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawie 50% wpisów wśród ostatnich 20 z życzeniami 100 lat na FA  zdania nie zmieniam, , pozdrawiam.

Nie mogę zabronić społeczności FA prostych, życiowych gestów! Nie są to posty które cokolwiek tu wnoszą i znaczą  i traktuję je marginalnie. Ale dla wielu są one bardzo ważne....bo ktoś kiedyś w danej chwili jest zauważony i ma ten  swój jedyny dzień na forum. I Nie chodzi tylko o Astroparody ale o urodziny i rocznice oraz podniosłe wydarzenia w życiu  useów. Forum to nie tylko sucha baza wiedzy ale i społeczność znajomych  a nawet przyjaciół!  :)

ps temat wydzielam bo to OT!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administratorze, racja po twojej stronie.

Moim motywem było wydzielenie komentarzy do wątków które są dla mnie ciekawe

(np. ktoś coś zarejestrował, 10 h naświetlał, dedykowaną kamerę do astrofoto).

Pozostałe jednozdaniowe lapidarne wpisy typu 100lat spychają taki wątek na plan dalszy którego już nie odszukam.

Może zmiana konstrukcji forum, wątki a nie wpisy w historii?

PS. Jubilatom najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież ,,Zobacz aktywne tematy" od 2 tygodni, znacznie ułatwia szukanie treści stricte astro  :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=recent

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParadoX na pewnym tajemniczym forum to 80% tematów to urodzinowe sto lat a tu to tylko chwila  :D

A jak korzystam jak jestem zalogowany z opcji " Show unread posts " na górze po prawej i wyświetlają mi się aktualne tematy w danej chwili gdzie jest ruch.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej konstrukcji tego forum każdorazowe życzenia stu lat dla uczestników

wynikające ze szczerze podanych danych przy logowaniu i przypominanych przez automat

to mimo dobrych intencji jest czystym spamem.

To dlatego, że wyświetla się na dole. Jakby tego nie było, nikogo by nie drażniło. Ja tu wpadam od czasu do czasu i też mi się zdarza, że mam na dole same 100 lat. I potem już dalej grzebać mi się nie chce albo nie mam czasu.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno ale przecież jest już ogromne ułatwienie i dzięki teku klarowność tematów - masz przegląd jak na prasówce  8)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=recent

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie było wcześniej?

Dla mnie forum jest w ogóle mało czytelne, ale to cały poemat kiedyś poruszany, potem zaniechany i sprawa na inny wątek.

W każdym razie wolałabym nie widzieć tych powiadomień na dole.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie było wcześniej?

Ale właśnie od 2 tygodni jest i jest to super ułatwienie  8)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=3535.0

To nie jest forum z ,,wypasionym silnikiem" bo taki troszkę dużo kosztuje - była o tym mowa  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak wymienić tą listę 20 ostatnich postów z dołu na np 10 może 15 ostatnio poruszanych tematów?

Chyba bardzo łatwe do zrobienia, a nie będzie 20x "100 lat..." na stronie głównej ;)

Edyt: Jakby jeszcze przy każdym temacie wyświetlała się ilość nowych (nieprzeczytanych) postów w nim, to już bajka :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak w mojej rodzinie nie obchodzi się rocznicy urodzin czy też imieniny, mało, kto zadzwoni z życzeniami, a już nie mówiąc, że ktoś przyjdzie tak było od dawna i tak jest.

Dostać życzenia od Was raz do roku to tak jak dziecko, które pije pierwszy raz miód i mówi, jakie to dobre, nie ważne jest, co komu się podoba i kto co by chciał zmienić.

Ważne jest byśmy pisali o Naszej Astronomii, byśmy szczepili ją jak najwięcej młodych ludzi. Zaś życzenia traktujmy jak taką nagrodę dla nas wszystkich.

Więc popieram kolegę Ignisia to, co napisał i tego się trzymajmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie od 2 tygodni jest i jest to super ułatwienie  8)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=3535.0

To nie jest forum z ,,wypasionym silnikiem" bo taki troszkę dużo kosztuje - była o tym mowa  ;)

A że tak zapytam.... gdzie ta funkcja jest? Bo jakoś nie widzę na głównej  ::)

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj  ;)

Może Techniczny ,,zrobił" by go na czerwono albo pogrubił  ??? - rzeczywiście niezbyt rzuca się w ślepia  ;)

post-587-137699937286_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi o te wątki urodzinowe, tylko o pasek najnowszych postów pod forum. Lepiej byłoby zrobić tak, aby taki pasek pokazywał tylko ostatnio aktywne tematy. Np - wątek "100 lat"- wyświetlałby się tylko raz - najnowszy post w tym wątku.

Co do gubienia sie - chyba trochę przesadzono z liczbą działów, podstawowy szaro bury styl jest też mało wyraźny - lepiej już ustawić stary black rain - styl ciemnoszary z żółtymi napisami i ikonami.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi o te wątki urodzinowe, tylko o pasek najnowszych postów pod forum. Lepiej byłoby zrobić tak, aby taki pasek pokazywał tylko ostatnio aktywne tematy. Np - wątek "100 lat"- wyświetlałby się tylko raz - najnowszy post w tym wątku.

Co do gubienia sie - chyba trochę przesadzono z liczbą działów, podstawowy szaro bury styl jest też mało wyraźny - lepiej już ustawić stary black rain - styl ciemnoszary z żółtymi napisami i ikonami.

Koledzy Engine nie pozwala na takie rzeczy: więc albo sam przycisk" Zobacz aktywne tematy" albo to jak teraz,  to darmowy engine choć chyba najnowocześniejszy z  darmowych,  płatny np. " ip board " leży dalece poza moim zasięgiem finansowym.  ::)

Liczba działów jest w mojej opinii OK, forum rozbudowane jest moim zdaniem bardziej przystępne! 

Astropolis jest jeszcze bardziej rozbudowane a  Astromaniak  ze swym archaicznym silnikiem i martwymi działami nie jest wzorem do którego dążę.  ( mamy przecież aspiracje, co nie  ;) ) Nie mamy tylu użytkowników co w.wym, fora ale nie wykluczone że za jakiś czas będzie nas 2 x więcej i wtedy rozbudowana struktura będzie jak znalazł!  8)

Najgorzej to się uwsteczniać!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę o tych ,,systemach" i wydaje mi się, że w stosunku do możliwości za free jest bardzo dobrze  8)

Co do kolorystki -  to ile jest kolorów odczytywanych przez ludzkie oko to każdy będzie miał swoje preferencje  :)

To samo wygląd - nie dojdziemy do porozumienia - ja nienawidzę kawioru, a inni....  ??? ??? ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Engine nie pozwala na takie rzeczy: więc albo sam przycisk" Zobacz aktywne tematy" albo to jak teraz,  to darmowy engine choć chyba najnowocześniejszy z  darmowych,  płatny np. " ip board " leży dalece poza moim zasięgiem finansowym.  ::)

Liczba działów jest w mojej opinii OK, forum rozbudowane jest moim zdaniem bardziej przystępne! 

Astropolis jest jeszcze bardziej rozbudowane a  Astromaniak  ze swym archaicznym silnikiem i martwymi działami nie jest wzorem do którego dążę.  ( mamy przecież aspiracje, co nie  ;) ) Nie mamy tylu użytkowników co w.wym, fora ale nie wykluczone że za jakiś czas będzie nas 2 x więcej i wtedy rozbudowana struktura będzie jak znalazł!  8)

Najgorzej to się uwsteczniać!

Caasem to te działy się niemalże dublują, bądź są bardzo mało aktywne,czasem z natury (dział tranzyty raczej wiele tematów nie stworzy). Nie mówię, żeby iść jak astromaniak, gdzie jest z 6 działów na krzyż, z czego połowa o sprzęcie, bo wtedy cieżko znaleźc jkaiś starszy temat, bo tematów wdziale jest za dużo. Astropolis to z kolei forum dla różnych testów marketingowych właściciela, stąd ciągle masa zmian i cięzko się w nim połapać na dłuższą metę.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z Charonem  :) No oprócz "szaro-burego" stylu, ten akurat mi pasi :D

Możnaby, nieco zmodyfikować układ działów żeby ograniczyć rozrzut tematyki na stronie głównej. Nie chodzi mi o jakieś rewolucje, ale gdyby się przyjrzeć z perspektywy czasu, odkąd forum istnieje i przeanalizować, które działy mają większe przebicie, które może trzeba bardziej wypromować, które nie mają takiego znaczenia, żeby były działami...itp. Ograniczenie o 20-25% treści na stronie głównej spowodowałoby lepszy odbiór forum na pierwszy rzut oka ;)

P.S. Co z tą karmą?  ;D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba działów jest w mojej opinii OK, forum rozbudowane jest moim zdaniem bardziej przystępne! 

Nie jest. Już 3 osoby to mówią.

Tak samo jak widzę tekst bez przerw - bez bloków - nie mam ochoty go czytać. A jeśli czytam, męczę się.

Sieczka.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)